Jump to content

OBC - On Bord Computer E46


Myx

Recommended Posts

desi am vazut acest topic http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5888

Nu am inteles urmatoarele ..!.. Functioneaza la orice model ...de exemplu la a mea ?!...ce informatii va afisa ?..dupa instalare ...doar mergem la Filaret si activam functia si aia e ?,, Parca e prea simplu cu 100 euro sa avem informatii de la calculatorul de bord ...

... poate raspunde cineva care a facut daca e multumit de modificare si daca a meritat ! Bafta

:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

desi am vazut acest topic  http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5888

Nu am inteles urmatoarele ..!.. Functioneaza la orice model ...de exemplu la a mea ?!...ce  informatii va afisa ?..dupa instalare ...doar mergem la Filaret si activam functia si aia e ?,, Parca e prea simplu cu 100 euro sa avem  informatii de la calculatorul de bord ...

... poate  raspunde cineva care a  facut daca e multumit de  modificare si daca a meritat ! Bafta

:blink:

184567[/snapback]

da, merge si pe a ta masina

informatii: consum instant, mediu, distanta de parcurs pana la urmatoarea alimentare, temperatura exterioara: DETALII

da, se activeaza la reprezentanta

parca a mai facut crazydriver...si peste 2 sapt si eu... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut operatiunea si nu am avut nici un fel de probleme.

184609[/snapback]

Ok Multumesc pt raspunsuri !..Azi am facut comabnda la Filaret pt maneta .!

Vine in o saptamana ! noua 120 E ...montajul e relativ ieftin 50 ron la ei si activatul tot vreo 50 ron

Preturi ok .

Presupun ca trebuie sa-mi iau si un senzor de temperatura acum !.Sau credeti ca o avea ea vreun senzor pe acolo oricum !:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ok Multumesc pt raspunsuri !..Azi am facut comabnda la Filaret pt  maneta .!

Vine in o saptamana !  noua 120 E ...montajul e relativ ieftin 50 ron la ei si activatul tot vreo 50 ron

Preturi ok .

Presupun ca trebuie sa-mi iau si un senzor de temperatura acum !.Sau credeti ca o avea ea vreun senzor pe acolo oricum !:blink:

186368[/snapback]

eu stiu ca daca ai clima automata ai si senzorul exterior.

Link to comment
Share on other sites

asa este...

iar daca maneta este noua, vine si cu senzorul de temperatura.  :)

186372[/snapback]

nuuuuuuuu...nu am climatronic :blink: ...deci sa inteleg ca nu pot monta ulterior senzorul ?,,sau e ceva cablaraie de tras ..ma gandeam ca are macar instalatia trasa ..si bag senzorul pe acolo ~..

Link to comment
Share on other sites

nuuuuuuuu...nu am climatronic  :) ...deci sa inteleg ca nu pot monta ulterior  senzorul ?,,sau e ceva cablaraie de tras ..ma gandeam ca are macar instalatia trasa ..si bag senzorul pe acolo ~..

186377[/snapback]

ba se poate!

kitul contine si senzorul de temperatura, cu toate accesoriile!

nu te-au intrebat daca ce fel de instalatie de climatizare ai, cand ai facut comanda...? :blink:

Link to comment
Share on other sites

ba se poate!

kitul contine si senzorul de temperatura, cu toate accesoriile!

nu te-au intrebat daca ce fel de instalatie de climatizare ai, cand ai facut comanda...? :blink:

186380[/snapback]

 

nu ..nu m-au intrebat nimik ..am spus doar ce vreau ,,,.si mi-au facut comanda !..Acum aflu ca de fapt kitul asta contine si un senzor de temperatura !..Oare il primesc si pe asta in 120 ?..sau era ceva separat !?..Banuiesc ca aflu intr-o saptamana ! M-ai pus pe ganduri acum sa sun pt o confirmare ?.. Azi la ora 12 am facut comanda ...

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

nu ..nu m-au intrebat  nimik ..am spus doar ce vreau ,,,.si mi-au facut comanda !..Acum aflu ca  de fapt kitul asta contine si un senzor de temperatura !..Oare il primesc si pe asta in 120 ?..sau era ceva separat !?..Banuiesc ca aflu  intr-o saptamana ! M-ai pus pe ganduri acum sa sun  pt o confirmare ?.. Azi la ora 12 am facut comanda ...

186382[/snapback]

eu cand am cerut detalii despre operatiune, m-au intrebat ce fel de clima am...mi-au cerut si VIN-ul (ma rog, ultimele 7 cifre din numarul de identificare).

Ulterior am aflat ca maneta vine cu tot cu senzor...dar pentru siguranta poti suna sa intrebi.

Cand ai facut comanda, nu ti-au cerut avans?

Link to comment
Share on other sites

eu cand am intrebat despre operatiune, m-au intrebat ce fel de clima am...mi-au cerut si VIN-ul (ma rog, ultimele 7 cifre din numarul de identificare).

Ulterior am aflat ca maneta vine cu tot cu senzor...dar pentru siguranta poti suna sa intrebi.

Cand ai facut comanda, nu ti-au cerut avans?

186385[/snapback]

 

Mi-a cerut si Vinul ...si am platit avans jumatate din suma 200 ron

La tine pretul a fost la fel ?..120 ?...i

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

era implicit ca ti-a cerut vin-ul, dar am intrebat si eu...just in case  :)

 

eu am ales alta metoda de achizitie a OBC, dar montajul si activarea o sa o fac tot la filaret... :)

si da, pretul informativ a fost la fel!  :blink:

186393[/snapback]

 

eu efectiv nu am gasit in alta parte ..si nu am mai avut chef sa tot caut !..Iar second hand am inteles ca are pret destul de ridicat aprox 90 E ...asa ca dif pana la 120 e suportabila !..In fine ./.sa-l vad montat !..

Merci de asistenta aici !..bafta !:)

Link to comment
Share on other sites

pai atunci la ce mai vine in kit si senzorul ext???chiar fara logica

186402[/snapback]

Al tau a venit cu tot cu un senzor de temperatura?

Daca nu ar avea si cele fara clima, nu ar avea de unde sa afiseze tempertura in Test Modes. Asta daca nu se uita la meteo.

 

apropo de test mode...cum vad si unde afiseaza?

186403[/snapback]

Da-i un search. E in topicul de E46 tips'n'tricks.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Senzor de temperatura exterioara exista si pe cele fara clima. De altfel, temperatura exterioara este afisata intr-unul dintre Test Modes.

186395[/snapback]

 

am montat maneta ..intr-adevar exista senzorul de temperatura .....Cel putin la mine functioneaza perfect.... total lucrare 500 ron ..din care 440 piesa ..montaj la Filaret .../.....Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.