Jump to content

OBC - On Bord Computer E46


Myx

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am instalat parghia de semnalizare cu buton pt BC.Problema e urmatoarea pt ca baietii de la service BMW din Bucuresti sau cei din Brasov nu stiu ce sa-mi spuna sau ce e de facut pt ca nu au mai avut "cazuri" de intalare buton BC.Vreau un ajotor din partea voastra daca stiti ce trebuie facut pt activare ,sa le pot spune eu cum treb facut daca ei nu stiu.

Mentionez ca masina are toate firele instalate din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Am instalat parghia de semnalizare cu buton pt BC.Problema e urmatoarea pt ca baietii de la service BMW din Bucuresti sau cei din Brasov nu stiu ce sa-mi spuna sau ce e de facut pt ca nu au mai avut "cazuri" de intalare buton BC.Vreau un ajotor din partea voastra daca stiti ce trebuie facut pt activare ,sa le pot spune eu cum treb facut daca ei nu stiu.

Mentionez ca masina are toate firele instalate din fabrica.

234088[/snapback]

 

trebuie activata functia din calculatorul masinii ...prin tester .... :)

mai exact la ce service Bmw din Bucuresti ai fost ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

la modul cel mai serios ....cand i-am intrebat nu stiau ce sa-mi raspunda

am un e46 320d 2003

cei de la Brasov ziceau de o resoftare si ca e periculos ca poate cade unu din calc masinii

cei de la Bucuresti au zis ca sa vada ca nu e nimeni pe acolo care stie.....etc

cam dezamagit de ei ,totusi e bmw si ar trebui sa viseze chestiile astea :blink:

 

Daca voi stiti cum si din ce se activeaza spuneti-mi ca sa stiu ce le spun

Edited by lorentin320
Link to comment
Share on other sites

la care service din Bucuresti stiu sa activeze daca zici ca il activeaza din tester???

234132[/snapback]

 

 

la Filaret !...In mod sigur ai intampinat refuzuri nesimtite din cauza faptului ca nu ai luat piesa de la ei :blink:

In Bucuresti la Filaret ar trebui sa nu ai probleme ..Baietii sunt amabili :)

 

 

nu e nici un pericol pt calc masinii ..ce aberatii pot sa spuna ...ar trebui sa ceri sa vb cu un manager

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost la Filaret si au rezolvat problema in vreo 15 minute, si nu a fost nevoie decat de un telefon inainte, fara rezervare...Pe factura si deviz scrie timp 1.5 ore:angry2:...F***ING Romania.. dar mi-au zis dinainte cat costa, asa ca stiam cat o sa dau, si a fost destul de corect.

Dar tu unde ai vorbit in Bucuresti la BMW, pt ca la AB am sunat si se putea face programare pentru activare obc...

Link to comment
Share on other sites

Eu am fost la Filaret si au rezolvat problema in vreo 15 minute, si nu a fost nevoie decat de un telefon inainte, fara rezervare...Pe factura si deviz scrie timp 1.5 ore:angry2:...F***ING Romania.. dar mi-au zis dinainte cat costa, asa ca stiam cat o sa dau, si a fost destul de corect.

Dar tu unde ai vorbit in Bucuresti la BMW, pt ca la AB am sunat si se putea face programare pentru activare obc...

234192[/snapback]

 

 

eu am dat 40 ron pt activare .. 40 ron montaj ...dar am luat piesa de la ei ..

Link to comment
Share on other sites

mare surpriza.....NU MERGE TESTERU la Filaret mai incerc saptamana asta cu un tel la ei

Mi-au cerut 120 lei .....nu e cam mult!!!!???Parca ziceati ceva de genu 40-60 lei.

236703[/snapback]

mie mi-au luat 132 ron doar pt activare la filaret...

Link to comment
Share on other sites

mare surpriza.....NU MERGE TESTERU la Filaret mai incerc saptamana asta cu un tel la ei

Mi-au cerut 120 lei .....nu e cam mult!!!!???Parca ziceati ceva de genu 40-60 lei.

236703[/snapback]

 

 

NU e prima oara cand nu le merge..... :blink: am patit-o si eu ,cica nu mergea mufa ca au smuls-o unu...si ei au doar o mufa :) :)

 

infine mi mi-au luat pe tester 70 de ron acum 1 luna

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.