Jump to content

OBC - On Bord Computer E46


Myx

Recommended Posts

salut .acum 2 zile am fost eu cu masina "bmw 318i" 1999 la reprezentanta sa`mi activez computeru , eu am maneta cu BC insa nu imi arata, cei de acolo mi`au spuc ca nu imi arata deoarece am casetofonu schimbat pe masina, adica nu este cel original si din acest motiv nu`mi mia arata nici in bord, nu prea cred dar na ,, e reprezentanta doar

ce nu-ti arata?

 

 

p.s. n-are treaba cassu'...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut .acum 2 zile am fost eu cu masina "bmw 318i" 1999 la reprezentanta sa`mi activez computeru , eu am maneta cu BC insa nu imi arata, cei de acolo mi`au spuc ca nu imi arata deoarece am casetofonu schimbat pe masina, adica nu este cel original si din acest motiv nu`mi mia arata nici in bord, nu prea cred dar na ,, e reprezentanta doar

ce nu-ti arata?

 

 

p.s. n-are treaba cassu'...

 

 

nu imi arata cat mai merg pana in peco , consumu mediu pe 100 de km si nici ceasu :twoup:(

efectiv la mine in bord acum ii doar cati km are masina, km ala pana la 1000, si mai jos imi arata tempratura de afara, atat

eu nu cred ca e din cauza ca nu am radiocasetofon original,, dar ce sa fac ???

post-13300-1220568312_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut .acum 2 zile am fost eu cu masina "bmw 318i" 1999 la reprezentanta sa`mi activez computeru , eu am maneta cu BC insa nu imi arata, cei de acolo mi`au spuc ca nu imi arata deoarece am casetofonu schimbat pe masina, adica nu este cel original si din acest motiv nu`mi mia arata nici in bord, nu prea cred dar na ,, e reprezentanta doar

ce nu-ti arata?

 

 

p.s. n-are treaba cassu'...

 

 

nu imi arata cat mai merg pana in peco , consumu mediu pe 100 de km si nici ceasu :twoup:(

efectiv la mine in bord acum ii doar cati km are masina, km ala pana la 1000, si mai jos imi arata tempratura de afara, atat

eu nu cred ca e din cauza ca nu am radiocasetofon original,, dar ce sa fac ???

Nici eu nu am casetofonu` original , dar pt aia tot imi indica :twoup:

P.S. Nu inteleg de ce nu pot spune si recunoaste cand ii depseste o problema.De ce trebuie sa vina cu cate o explicatie "savanta" ca sa te prostesca.Tind sa creada ca par mai inteligenti ? sau ?

Link to comment
Share on other sites

Deci daca apesi pe butoanele alea de la maneta nu se schimba nimic acolo pe ecranul ala mic?

 

 

pe "butoanele" butonul ala BC

nu imi arata nimik efectiv parca nici nu`l apas.. cine stie poate sa fie si dn cauza la buton.. in fine deja m`am resemnat ca n`o sa mearga , poate am drum pe la buc si merg la filaret unde tot zic baietii ca merg cu masinile lor si poate ii fac aia ceva.. pana atunci merg asa.. oricum va multumesc mult ca v-ati interesat de problema mea

 

o zi buna .. si

conduceti prudent :twoup: :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nu , din contra mi-au facut programare pe data de 5.11.2008 , numai ca din discutia purtata la telefon habar nu aveau despre ce e vb. Mi-au zis ca nu stiu ce e ala OBC n-au auzit de asa ceva dar sa ma duc , CA STIE EL CE ARE DE NU IMI ARATA =)) (la inf de pe bord gen temperatura etc se referea)

Sper sa nu ajung acolo degeaba , sau sa-mi zica ca tre sa schimb jumatate de masina ca sa-mi arate inf alea.

Cu alte cuvinte sper sa stie ce vreau , si mai ales cum sa faca chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

Pretul, la AB din Bucuresti este de 200 pentru activare.

ron

 

Hmm.. Moneda nationala a Romaniei nu este RON-ul. Este Leu-ul. RON inseamna Romanian New. Ce, inainte ziceai "cutare lucru costa 2 000 000 rol(i) ? Nu cred.

 

Asa ca am sa ma corectez singur: La AB costa 200 lei. Desi sunt sigur ca a inteles de prima oara..

Link to comment
Share on other sites

atunci incearca Filaret, ca e mai ieftin... undeva la 130-140 ron :)

 

sefu .. am activat 2 manete in ultimele 3 luni la filaret. prima oara a costat 55 ron si a doua oara 60 ron la filaret. preturile de la ab sunt nesimtite.

ai dreptate, la mine s-a contabilizat si manopera pentru schimbare.

 

@chriss: da, iti activeaza si daca ai adus-o din alta parte !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Un prieten m-a sunat acum ca nu stie cum sa-si modifice pe afisajul de la kilometralaj . Momentan cineva le-a schimbat si nu mai stie cum sa faca sa-i apara ora, acum ii indica gradele, MENTIONEZ ca nu are butonasul de BC in capatul manetei de semnalizare.

 

Care stie pls da un reply ca face omul infarct :) .

 

 

Masina e e 46 2004 320 d

Edited by Remus R.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.