Jump to content

~~~Probabil cel mai cochet Service " mini showroom " Specializat BMW~~~


alex.teile

Recommended Posts

Salut , a fost anticipata si este deja se aplica legea. Si video si satiu destinat clientilor;)

 

Salut

 

Dimineata, cand am ajuns la birou, am avut o revelatie. Din nu stiu ce motiv am ridicat tastatura si am gasit o foaie de hartie pe care scria "B-dul Timisoara, vis-a vis de Radox". Am facut imediat legatura cu ce a intrebat pole ieri si am inteles ca sunteti voi. Cand am avut probleme grave cu suspensia datorata unui mecanic foarte iresponsabil de la noi de la "tara", disperat am inceput ca caut pe site-urile de vanzari auto pe toti care aveau e53 cu suspensie. Am nimerit un tip foarte amabil cu un X5 alb care mi-a spus ca nu a mai intampinat problema ca a mea insa a avut la randul lui probleme cu suspensia, a fost la voi si i-ati gasit un acumulator defect (nu exista asa ceva insa cred ca se referea la centralina). Mai spunea ca dupa aceea nu a mai avut niciodata probleme si va recomanda cu placere. Ulterior am rezolvat problema insa o eroare persista( tin sa va spun ca aproape am invatat tot sistemul de cat s-a umblat la ea si s-a desfacut). Interesanta coincidenta.

Link to comment
Share on other sites

service-ul arata beton... felicitari...

 

 

deocamdata asta e piata... nu da in cap... daca vinde serviciile de ce sa coboare pretul?... pretul il facem noi cumparatorii...

 

 

evident ca si eu ma uit la bani vs. servicii... fiecare se orienteaza cum ii e mai bine...

 

 

bafta...

Link to comment
Share on other sites

Daca nu faceti discriminari, inseamna ca primiti si E36? Vin la costum daca e nevoie, sa ma asortez cu imaginea service-ului. :D

Daca da, cam cat e manopera pentru schimb ulei cutie manuala + diferential la un E36 din 1991? Uleiul si filtrul banuiesc ca se incadreaza in pretul pietei.

 

Multumesc.

 

Salut, ai PM!

Link to comment
Share on other sites

Daca si dupa ce mut discutiile astea pe un topic separat voi tot o sa continuati aici, e de porc. Adica omul va roaga cu frumosul, nu sunt satana sa dau aiurea suspenduri, cred ca ma luati pe prostalău...mai ales ca initiatorul vad ca nu vă incurajeaza discutiile. Pe bune acum. Edited by X X L
offtopicul e mutat pe ChatRoom
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Pret revizie E60 525d 177cp?

Pret schimbat lichid servo directie si frana?

 

Multumesc,

Alin

 

Salut, ai PM!

 

Salut,

 

Ma intereseaza un pret pentru geometrie la E46.

 

Mersi.

 

PS: Si un alt pret pentru verificare sistem AC (pierd freon pe undeva).

 

Salut, ai PM!

Link to comment
Share on other sites

Salut...

 

Ma intereseaza urmatoarele pentru E 46 320 D an 2004 150 cp PM91863

 

volanta

kit ambreiaj

2 arcuri spate

bucsa diferential

 

Daca se poate pret piese si pret manopera separat pe fiecare articol sa stiu cum e mai avantajos (sa cumpar piesele de la tine sau nu)

 

Multumesc

Edited by bully
Link to comment
Share on other sites

Salut...

 

Ma intereseaza urmatoarele pentru E 46 320 D an 2004 150 cp PM91863

 

volanta

kit ambreiaj

2 arcuri spate

bucsa diferential

 

Daca se poate pret piese si pret manopera separat pe fiecare articol sa stiu cum e mai avantajos (sa cumpar piesele de la tine sau nu)

 

Multumesc

 

Salut, ai PM!

 

Un pret pt o geometrie roti e46 te.rog

 

Salut, ai PM!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Ma intereseaza un pret pentru VC79212, e90, piese si manopera:

- schimb ulei si filtre

- schimbat filtru epurator - nu stiu daca e plastic sau pasla

- verificat/completat freon si ulei compresor

- schimbat senzori placute frana - am un mesaj in navigatie intrucat nu au fost schimbati si senzorii cu placutele

 

Mersi.

Edited by mikeojibwa
Link to comment
Share on other sites

Va salut

 

Dupa aproape trei zile nu s-a schimbat nimic in rau legat de suspensia pneumatica. Singurul lucru care ma incanta cu adevarat este inaltimea la care sta masina....chiar daca am mai fost pt aceasta problema de trei ori in reprezentante si am plecat de acolo cu sistemul functional, niciodata ei nu mi-au setat masina sa fie la inaltimea pe care o am acum pt nivelul mediu sau normal de inaltime. frantics.gif

 

 

Astept sa va ajunga garnitura pt carcasa filtru pt a veni. Sunt sigur ca dupa ce voi schimba piesele uzate ale timoneriei, condusul va deveni o adevarata placere.

 

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna seara!

Pentru E36 din 1991 se poate face o diagnoza electronica (atat cat stie calculatorul lui de la vremea aia) si prin aspectare, eventual tras cu ochiul, batut cu ciocanul, etc :laugh: Il suspectez de ceva probleme si sa stiu cam ce-ar mai trebui schimbat/reparat, sa-i fie bine. Si un pret, bineinteles.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Buna seara!

Pentru E36 din 1991 se poate face o diagnoza electronica (atat cat stie calculatorul lui de la vremea aia) si prin aspectare, eventual tras cu ochiul, batut cu ciocanul, etc :laugh: Il suspectez de ceva probleme si sa stiu cam ce-ar mai trebui schimbat/reparat, sa-i fie bine. Si un pret, bineinteles.

 

Multumesc.

 

Salut, ai PM!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.