Jump to content

~~~Probabil cel mai cochet Service " mini showroom " Specializat BMW~~~


alex.teile

Recommended Posts

Recomand acest service, personal calificat si amabil.A fost singurul service care mi-a rezolvat problema la masina (aveam niste pocanituri la suspensie), inainte am mai fost la 2 service-uri si nu au depistat problema. Edited by branevl
Link to comment
Share on other sites

Restaurare BMW E30 motor M42-Schimbare distributie 318 iS

 

Restaurarea se refera la motorul pe benzina M42 care benefeciaza si de o schimbare de distributie.

 

http://www.news.bmw-teile.ro/restaurare-bmw-e30-motor-m42/

 

Efficient Mobile Services

 

Date de contact

 

Adresa:

Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6 Bucuresti, Corp B4 Complex Bucuresti Construct

 

E-mail:

contact@bmw-teile.ro

 

Telefon:

+40 723 773 889

+40 741 269 385

+40 748 385 269

care a fost pretul final pt aceasta operatiune?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Experienta personala cu acest service nu a fost una prea OK. Se pare ca este foarte exclusivist...

Problema mea cu masina(E46,316i,'99): rugina "de suprafata" pe o portiune mica de sub capota fata pe care doresc sa o remediez.

Am trecut sambata in timpul programului de lucru pe la service-ul situat in bld.Timisoara si mi s-a zis ca tinichigiul nu este. Am intrebat daca in timpul saptamanii il gasesc, si mi s-a zis ca DA.

Astazi putin dupa ora 9(in timpul programului de lucru afisat pe site) am trecut in ideea de a vorbi cu acesta.

Mi s-a zis sa ma duc sa vorbesc la receptie, unde am aflat ca tinichigiul nu este nici de data aceasta.

Am intrebat cand pot sa-l gasesc, ca sa nu stau sa astept in zadar si mi s-a spus ca tinichigiul este si seful receptionerei/secretarei/back office/etc si ca nu are cum sa-mi zica cand vine...

 

In concluzie, nu am apucat sa interactionez cu acest service decat la nivel de "preluare comanda" care este dmpdv Nesatisfacator!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Sa incep cu jos palaria pentru primire /receptie/ operativitate / curatenie.

Ieri am trecut pe la service-ul vostru unde am schimbat lichidul de frana la un e82. Dat fiind numarul de km. ai masinii (171.000) si faptul ca o am de noua, am mai facut operatia de mai multe ori la masina asta.

Acum, as vrea sa stiu, daca e normal ca dupa schimbarea lichidului de frana, tinand cont de sculele utilizate, de procedura, sau altceva pedala sa fie un pic mai elastica ca inainte si masina sa ramana foarte usor infranata. Mentionez ca inainte, manuala fiind, extrem de rar statea nemiscata daca nu tineam piciorul pe frana. Acum la mersul la pas (1-2km/h) se opreste singura.

Lucian, mecanicul care a lucrat, spunea ca dupa 100-200 km de utilizare va fi mai bine ca inainte. Am facut deja 150 aprox si e la fel.

 

 

Multumesc

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Restaurare BMW E30 motor M42-Schimbare distributie 318 iS

 

Restaurarea se refera la motorul pe benzina M42 care benefeciaza si de o schimbare de distributie.

 

http://www.news.bmw-teile.ro/restaurare-bmw-e30-motor-m42/

 

Efficient Mobile Services

 

Date de contact

 

Adresa:

Bulevardul Timisoara Nr. 103-111, Sector 6 Bucuresti, Corp B4 Complex Bucuresti Construct

 

E-mail:

contact@bmw-teile.ro

 

Telefon:

+40 723 773 889

+40 741 269 385

+40 748 385 269

 

se poate o cotatie de pret pt ce s-a facut mai sus?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Buna ziua.

 

Rog preturi pentru (materiale achizitionate de la dvs. sau aduse de mine) :

 

1) schimb lichid de frana

 

2) schimb antigel + termostat (cel de la pompa de apa)

 

3) diagnoza computerizata, generala.

 

 

 

Auto: BMW 525dA iulie 2002

 

 

 

 

Multumesc.

Edited by Bayyahe
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Sincer la capitolul PR si promptitudinea obtinerii unor informatii au cam cazut dupa ce a plecat Ella.(fata de la receptie).

Bogdan(parca asa il cheama) mi se pare mai incet sau chiar uituc uneori.

 

LE: Ca sa nu se inteleaga altceva, nu vorbim de calitatea tehnica a operatiilor(mecanicii au ramas aceeasi) ci de interfata cu clientul.

Edited by kma
Link to comment
Share on other sites

Si eu am observat o nepricepere a operatorului. I-am oferit pe email un cod de piesa si mi-a spus ca e valabil doar pentru E36. Am primit un link in care era si codul dat de mine, impreuna cu alte 2 coduri. L-am sunat si cu greu l-am convins sa verifice inca o data, el sustinand sus si tare ca "nu ii apare in program decat pentru E36". :frantics:

 

A ramas sa verifice totusi disponibilitatea piesei (am vrut sa ma programez pentru schimbarea ei, dar nu s-a putut nefiind piesa pe stoc) si n-a mai revenit cu e-mail. :)

 

Pierd mult cu astfel de situatii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.