Jump to content

Vreau sa se aprinda pozitiile cand deschid masina


bmwlover

Recommended Posts

Salut tuturor, mi-am luat recent un bmw 645 cabrio si vreau odata cu deblocarea masinii din cheie sa se aprinda si pozitiile, are cineva idee cum se face asta ? Si ce tip de ulei recomandati pt masina asta? Mie mai multa lume mi-a zis sa pun Castrol Edge 5w30.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Optiunea "Welcome Lights" e valabila numai pentru BMW-urile cu modul de lumini LM2 , adica pentru Seria 6 LCI, Seria 5 LCI etc. si se poate activa la reprezentanta.

 

Pentru variantele non-LCI se gasesc tot felul de adaptoare\inlocuitoare etc. dar nu le recomand, majoritatea fiind chinezarii.

Link to comment
Share on other sites

As fi curios cum poti tu sa codezi un LM2 fara faruri si stopuri de facelift, singurul mod ar fi probabil prin niste improvizatii din cablaje dar tot ti-ar da anumite erori si tot o tiganeala ar iesi.

 

PS: Discutam de retrofit-uri oficiale, nu de retrofituri cu NCS sau mai stiu eu ce alte improvizatii, care atunci cand te duci in reprezentanta sa iti verifici masina nu intelegi de ce iti apar erori pe diferite module.

Link to comment
Share on other sites

As fi curios cum poti tu sa codezi un LM2 fara faruri si stopuri de facelift, singurul mod ar fi probabil prin niste improvizatii din cablaje dar tot ti-ar da anumite erori si tot o tiganeala ar iesi.

 

PS: Discutam de retrofit-uri oficiale, nu de retrofituri cu NCS sau mai stiu eu ce alte improvizatii, care atunci cand te duci in reprezentanta sa iti verifici masina nu intelegi de ce iti apar erori pe diferite module.

 

 

Salut,

sa stii ca se poate coda LM2 fara stopuri sui faruri facelift. LM2 se gaseste pe toate seria 5 e60 si e61 fabricate dupa septembrie 2005, iar stopurile si farurile facelift au fost montate incepand cu martie 2007. Stiu asta si din proprie experienta pentru ca masina mea este din ianuarie 2007. Tot ce trebuie sa faci este sa gasesti pe cineva priceput la codat si atunci poti afla ci ce fel de module ai si ce se poate seta si cum

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca gresesti, LM2 se gaseste pe E60 dupa 09/2006 si intr-adevar nu sunt cu stopuri si faruri de facelift pentru ca si a mea este februarie 2007 (cu o luna inainte de LCI) , in curand trebuie sa fac o recodare la reprezentanta pentru ca am schimbat faruri si stopuri.. va fi interesant ce si cum..
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.