Jump to content

Vanzare-Cumparare Bulgaria


RebeccaVladut

Recommended Posts

As dori sa cumpar si eu o masina de la un om , acel om are masina pe Bulgaria , am vazut documentele , dar avea o foaie in care era numele bulgarului in partea de sus a paginii , si in partea de mijloc avea numele lui

 

Cum fac eu actul de vanzare cumparare cu proprietarul roman ?

 

Numerele sunt pe bulgaria si cam cat mar costa , as dori sa preiau eu actele de bulgaria

Link to comment
Share on other sites

As dori sa cumpar si eu o masina de la un om , acel om are masina pe Bulgaria , am vazut documentele , dar avea o foaie in care era numele bulgarului in partea de sus a paginii , si in partea de mijloc avea numele lui

 

Cum fac eu actul de vanzare cumparare cu proprietarul roman ?

 

Numerele sunt pe bulgaria si cam cat mar costa , as dori sa preiau eu actele de bulgaria

presupun ca procura e in bulgara , ar trebui sa mergi la un traducator ca sa vezi ce scrie in ea . presupun ca de acolo poti primi ceva indrumari , cumva tot la un notar poti face transferul de proprietate .

Link to comment
Share on other sites

Genial!

Trebuie schimbata procura cu una pe numele tau, iar bulgărețul trebuie sa aiba un contract de vanzare-cumparare cu tine.

Nu poti circula cu o procura ce e pe numele altuia.

Cati ani ai rebecca?

 

 

 

21 am sunt incepator in ale masinilor....si sunt baiat

 

 

Nu dati in cap fratilor , nu uitati , si voi ati fost la fel !

Edited by RebeccaVladut
Link to comment
Share on other sites

Ti-am mai spus, trebuie sa iei legatura cu bulgarul inscris pe procura. Dar nu stiu de ce tii atat sa iei masina aia dupa cate ti s-au spus. De ce nu te orientezi catre ceva inscris Ro? Cu cine si unde ai verificat masina?
Link to comment
Share on other sites

Ti-am mai spus, trebuie sa iei legatura cu bulgarul inscris pe procura. Dar nu stiu de ce tii atat sa iei masina aia dupa cate ti s-au spus. De ce nu te orientezi catre ceva inscris Ro? Cu cine si unde ai verificat masina?

 

 

Sincer imi place masina , am incredere in om . Am fost la Severin si am vorbit si testat masina , si actele sunt in regula.

Link to comment
Share on other sites

in baza acelei procuri , ti-o vinde tie, simplu.

te duci la un notar, legalizezi, traduci (bg-ro, ro-bg) sa stai linistit , nu strica sa ai si o copie dupa procura initiala.....si benzina in rezervor.

nu e mare inginerie.

 

depinde ce drepturi si obligatii sunt trecute in procura.

Link to comment
Share on other sites

in baza acelei procuri , ti-o vinde tie, simplu.

te duci la un notar, legalizezi, traduci (bg-ro, ro-bg) sa stai linistit , nu strica sa ai si o copie dupa procura initiala.....si benzina in rezervor.

nu e mare inginerie.

 

depinde ce drepturi si obligatii sunt trecute in procura.

 

 

Procura mi-a zis unu care se ocupa cu inmatriculari BG , ca ar costa cam 10 euro

Din cate stiu eu poate face orice cu masina , o poate folosi cum vrea el ,si unde vrea el ,doar numerele sunt pe numele bulgarului

Link to comment
Share on other sites

Procura mi-a zis unu care se ocupa cu inmatriculari BG , ca ar costa cam 10 euro

Din cate stiu eu poate face orice cu masina , o poate folosi cum vrea el ,si unde vrea el ,doar numerele sunt pe numele bulgarului

 

 

in procura trebuie sa fie specificat ca poate sa o vanda, daca nu scrie...nu prea poate deloc.

citeste personal ce scrie in acte, nu te mai lua dupa vorbe !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.