Jump to content

BMW E12 525 '78


raulilas

Recommended Posts

Salut,

 

Sunt nou in domeniul BMW Clasic..ma ocup de Mercedes dar mi-a cazut pe mana aceasta masina deosebita si nu puteam refuza :)Masina arata bestial..e tinuta din 1993 doar in garaj si scoasa doar de 2-3 ori pe an..revin si cu poze...nu gasesc pt ea presuri OE decat in Germania..si saptamana viitoare am

inspectie de la Retromobil...Stie cineva daca gasesc in Romania??

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

s-a fabricat pana in 84' e12 prin africa de sud. nu stiu sigur daca poti s-o faci istorica.

S-a fabricat pana in 08/1981 si se poate inmatricula ca vehicul istoric...cu asta ma ocup..deci ar trebui sa stiu:)

 

cauta la distribuitorii de piese oem de pe forum....asta daca esti dispus sa dai 500lei pe niste presuri noi

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=3851&mospid=47157&btnr=51_1911&hg=51&fg=55

La reprezentanta nu se mai aduc..sunt scoase din fabricatie..doar culoarea DUNKELGRAU mai e livrabil..si e mai mult de 500:) a mea are interiorul verde:) Merci oricum...

 

La reprezentanta ai intrebat ? Oricum, nu cred ca o sa pici inspectia don cauza lipsei presurilor.

Nu e vorba de picat...e vorba de stil:) arata urat cu presuri de duzina, sper ca imi dai dreptate:)

Link to comment
Share on other sites

S-a fabricat pana in 08/1981 si se poate inmatricula ca vehicul istoric...cu asta ma ocup..deci ar trebui sa stiu:)

Daca cunosti oameni de la RCR probabil nu vei avea nici un fel de problema.

Presuri OE la reprezentanta sau prin furnizori de pe forum. Altfel gasesti si pe ebay covorase passgenau pentru E12, dar nu e 'original'.

Si vrem poze.

Edited by bartro2
Link to comment
Share on other sites

Daca cunosti oameni de la RCR probabil nu vei avea nici un fel de problema.

Presuri OE la reprezentanta sau prin furnizori de pe forum. Altfel gasesti si pe ebay covorase passgenau pentru E12, dar nu e 'original'.

Si vrem poze.

Cei de la RCR abia asteapta sa inscrie orice alta masina in afara de ARO si Dacia :) am gasit ceva pe ebay..ma gandeam ca poate are cineva prin pod un set de presuri noi originale:) dar la noi in Romania nu prea gasesti asa ceva ... pozele o sa apara dupa ce o ceruiesc..e vopsea originala si trebuie adusa la viata.

Link to comment
Share on other sites

Cei de la RCR abia asteapta sa inscrie orice alta masina in afara de ARO si Dacia :)

Eu nu am ramas cu impresia asta. Chiar am simtit ca am un dezavantaj cu motorul 2800cmc, aveau ideea ca eu vreau sa scap de impozit si atat.

Foarte bine daca reusesti, ne da sperante.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.