Jump to content

Prologic 7


Recommended Posts

Salutare! Inside, de unde stii ca nu se pricepe? Si ca "este scump"?

Ai facut/programat ceva la el?

Eu am avut nevoie de NEO si m-a ajutat rapid, "profi" si deloc scump. (spun asta eu, care sunt un maaaare tipicar si carcotas!!!!)dry.gif

Asa ca, daca nu ai idee despre competentele cuiva, abtine-te!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Inside, de unde stii ca nu se pricepe? Si ca "este scump"?

Ai facut/programat ceva la el?

Eu am avut nevoie de NEO si m-a ajutat rapid, "profi" si deloc scump. (spun asta eu, care sunt un maaaare tipicar si carcotas!!!!)dry.gif

Asa ca, daca nu ai idee despre competentele cuiva, abtine-te!:thumbsup:

 

Stiu pentru ca am mai trimis pe cineva la el sa isi faca niste faruri de LCI, si tre trase si fire din FRM, neo a zis ca se ocupa doar de codare ( 200 ron ) iar la valymad o codare e 40 ron -> scump

 

In legatura cu trasul firelor, l-a trimis altcineva -> habar n-are

 

Vezi topic-ul cu seria 1 care a facut tot la fel upgrade la LCI, nu a stiut sa-i codeze farurile pentru xenon si i-a pus capacitoare , i-a luat o gramada de bani, acu din cate am inteles nu ii mai raspunde la telefon sa-i dea banii

 

Deci ? Vorbesc din auzite sau ?

Link to comment
Share on other sites

"nu mai trimite lumea la neo_andersson in primu rand e foarte scump"

 

de unde stii ca este scump.stii "lista" lui de preturi?

 

" in al 2-lea rand nu a stiut sa codeze niste faruri cu xenon "

 

sa inteleg ca ai stiut tu sa le codezi?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"nu mai trimite lumea la neo_andersson in primu rand e foarte scump"

 

de unde stii ca este scump.stii "lista" lui de preturi?

 

" in al 2-lea rand nu a stiut sa codeze niste faruri cu xenon "

 

sa inteleg ca ai stiut tu sa le codezi?

 

Vezi postul anterior. Legat de codare, a facut valymad. Unde ai vazut ca am zis ca stiu eu sa le codez?

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Inside, tu stii doar varianta amicului tau!

Multi de aici, de pe forum, il stiu pe NEO. Si-l stiu de om serios si priceput.

In locul tau, nu as arunca cu noroi in cineva pe care-l "cunosti" doar ca user-name!!!!!

 

(nu stiu de ce, dar simt ca ai avut nevoie de ceva, nu te-a ajutat si acum il "urmaresti" pe forum si arunci cu noroi).

Link to comment
Share on other sites

Inside, tu stii doar varianta amicului tau!

Multi de aici, de pe forum, il stiu pe NEO. Si-l stiu de om serios si priceput.

In locul tau, nu as arunca cu noroi in cineva pe care-l "cunosti" doar ca user-name!!!!!

 

(nu stiu de ce, dar simt ca ai avut nevoie de ceva, nu te-a ajutat si acum il "urmaresti" pe forum si arunci cu noroi).

 

Eu macar stiu cazuri concrete, tu pe ce bazezi cand afirmi asta? Mai e si alex_wly , care i-a codat farurile de lci , si nu ii mergea nici parking light, nici DRL, deci asta inseamna ca stie?

 

Crede-ma ca la inceput trimiteam si eu lumea la el, dar dupa ce am auzit ce si cum, nu imi mai vine sa-l recomand.

 

Nu am nimic cu el, nu am ce sa vreau de la el, deoarece are preturi mari, de exemplu un emulator pentru CIC e 300e la el, si pe ebay il iei la 115 euro. Fa-i si tu diferenta, eu stiu ca o avea multi sustinatori aici, dar totusi cand o dai in bara, tre sa iti repari greselile, macar sa dea banii inapoi pentru ce n-a reusit sa faca.

 

Nu am nimic cu el, dar prefer sa fac niste recomandari la oameni care ii stiu capabili ca pot sa rezolve, si sa nu plece de acolo cu masina nerezolvata.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

1. Inside nu te-am intalnit niciodata

2. Nu stiu pe cine ai trimis la mine si "l-am refuzat" sa ii tragem fire, cu asta ne ocupam, multi colegi de forum care au fost la noi in service pot confrma asta. Exista posibilitatea sa ma confunzi cu altcineva.

3. Nu mai vorbi TU despre Seria 1 cu farurile cand NU stii ce a fost acolo, doar ce au spus unii si altii pe forum.

4. Clientul cu Seria 1 nu are numarul meu de telefon, nu l-a avut niciodata, el a venit la noi prin altcineva si legatura s-a tinut prin persoana respectiva, dar nu inteleg de ce trebuie sa iti dau TIE explicatii.

5. Ai invatat sa folosesti Tool32? Nesimtitul de mine nu a vrut sa te invete.

 

 

Pretul pe care il vehiculezi pentru emulator este total gresit si dezinformezi lumea. Avem pe stoc 6 variante de emulatoare si preturile variaza mult, daca te intereseaza avem emulatoare de NBT care sunt mai scumpe de 300€.

Edited by neo_andersson
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu macar stiu cazuri concrete, tu pe ce bazezi cand afirmi asta? Mai e si alex_wly , care i-a codat farurile de lci , si nu ii mergea nici parking light, nici DRL, deci asta inseamna ca stie?

 

Crede-ma ca la inceput trimiteam si eu lumea la el, dar dupa ce am auzit ce si cum, nu imi mai vine sa-l recomand.

 

Nu am nimic cu el, nu am ce sa vreau de la el, deoarece are preturi mari, de exemplu un emulator pentru CIC e 300e la el, si pe ebay il iei la 115 euro. Fa-i si tu diferenta, eu stiu ca o avea multi sustinatori aici, dar totusi cand o dai in bara, tre sa iti repari greselile, macar sa dea banii inapoi pentru ce n-a reusit sa faca.

 

Nu am nimic cu el, dar prefer sa fac niste recomandari la oameni care ii stiu capabili ca pot sa rezolve, si sa nu plece de acolo cu masina nerezolvata.

 

Eu cred ca ai "ceva personal" cu el

Link to comment
Share on other sites

1. Inside nu te-am intalnit niciodata

2. Nu stiu pe cine ai trimis la mine si "l-am refuzat" sa ii tragem fire, cu asta ne ocupam, multi colegi de forum care au fost la noi in service pot confrma asta. Exista posibilitatea sa ma confunzi cu altcineva.

3. Nu mai vorbi TU despre Seria 1 cu farurile cand NU stii ce a fost acolo, doar ce au spus unii si altii pe forum.

4. Clientul cu Seria 1 nu are numarul meu de telefon, nu l-a avut niciodata, el a venit la noi prin altcineva si legatura s-a tinut prin persoana respectiva, dar nu inteleg de ce trebuie sa iti dau TIE explicatii.

5. Ai invatat sa folosesti Tool32? Nesimtitul de mine nu a vrut sa te invete.

 

Pai pana la urma clientul cu seria 1 a rezolvat altundeva problema, tu ai zis ca nu o sa-i mearga pe FRM2 fara capacitoare, si pana la urma s-a codat pe FRM2, deci cum e?

 

Nu am invatat sa folosesc tool32, nu mi-am batut capu inca cu el. Tu te mai simti jignit de folosirea cuvantului "ba" ?

Link to comment
Share on other sites

Eu macar stiu cazuri concrete, tu pe ce bazezi cand afirmi asta? Mai e si alex_wly , care i-a codat farurile de lci , si nu ii mergea nici parking light, nici DRL, deci asta inseamna ca stie?

 

Crede-ma ca la inceput trimiteam si eu lumea la el, dar dupa ce am auzit ce si cum, nu imi mai vine sa-l recomand.

 

Nu am nimic cu el, nu am ce sa vreau de la el, deoarece are preturi mari, de exemplu un emulator pentru CIC e 300e la el, si pe ebay il iei la 115 euro. Fa-i si tu diferenta, eu stiu ca o avea multi sustinatori aici, dar totusi cand o dai in bara, tre sa iti repari greselile, macar sa dea banii inapoi pentru ce n-a reusit sa faca.

 

Nu am nimic cu el, dar prefer sa fac niste recomandari la oameni care ii stiu capabili ca pot sa rezolve, si sa nu plece de acolo cu masina nerezolvata.

 

Eu am fost si mi=am montat si codat ceva. Am fost si cu masina altui coleg de aici (pe care Neo nu l-a vazut in viata lui!!) si s-a rezolvat excelent , rapid si ieftin.

Nu vorbesc despre o persoana pe care nu o cunosc; retine asta!

De altfel, nu te-a rugat nimeni sa-l recomanzi cuiva; nu cred ca te-a rugat sa-i faci reclama in vreun fel. Dar, ca sa dai cu noroi, nu mi se pare nici corect si nici elegant :rolleyes:

Apoi, preturile sunt alea care sunt; nu-ti convine, nu cumperi. Ia de pe ebay! Eu asa fac/am facut.

Link to comment
Share on other sites

 

Pretul pe care il vehiculezi pentru emulator este total gresit si dezinformezi lumea. Avem pe stoc 6 variante de emulatoare si preturile variaza mult, daca te intereseaza avem emulatoare de NBT care sunt mai scumpe de 300€.

 

haha :))

Ai uitat cand vroiai 300e pt ala normal, 350e pentru ala cu camera?

Uite aici , intr-adevar nu poti sa pui camera pe el, insa pretul e cam mare diferenta :)

 

http://www.ebay.com/itm/BMW-CIC-retrofit-adapter-emulator-video-in-motion-navi-voice-control-activation-/281072226098?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item417135cf32&vxp=mtr

 

http://www.ebay.com/itm/BMW-CIC-retrofit-adapter-emulator-video-in-motion-E90-E60-X5-X6-E7X-E9X-E6X-/261137874613?pt=Car_Audio_Video&hash=item3ccd07beb5&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

In afara de o vendetta de .....rah..t, poti sa nu mai poluezi topicul aiurea?

Cumpara de unde vrei, de unde gasesti mai ieftin.

 

 

 

PS. Si, ca sa nu mai spui ca vorbesc din auzite (ca tine), Neo mi-a cumparat de pe ebay tot ce l-am rugat.

Facea comanda, platea si apoi ii dadeam banii. FARA niciun leu in plus. Dar, fireste, nu toti oamenii sunt la fel. Dupa cum vorbesti fara sa stii nici persoana si nici evenimentele reale, e greu sa te ajute cineva cand ai nevoie :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

nu mai trimite lumea la neo_andersson in primu rand e foarte scump, in al 2-lea rand nu a stiut sa codeze niste faruri cu xenon ( vezi topic-ul cu seria 1 )

 

 

am vazut ca e o moda aici.....moda neo_andersson, toti trimit pe toti la neo_andersson :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

@Inside : inteleg ca in discutia privata dintre noi, din data de 20 februarie 2013, nu aveai o parere proasta despre mine si imi solicitai informatii pe care nu am ezitat sa ti le ofer.

 

Deci din 20 februarie si pana acum cateva zile ti-ai schimbat total parerea despre mine. Tot in acest interval am refuzat sa trag fire celor trimisi de tine, nu?

 

Pai si daca ti-am cerut informatii care-i faza ?

 

Eu chiar credeam ca te pricepi, dar la Alex_WLY de ce nu ai stiut sa-i faci farurile? la asta cu seria 1 la fel ? De ce lasi lumea sa plece cu masina nefacuta si cu banii luati ?

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Nu vrei sa-l lasi pe Alex sa vorbeasca pentru el?

Lui Alex i-am codat masina acum aproape un an, are numarul meu de telefon, ne-am si intalnit de cateva ori in Bucuresti si pana astazi nu mi-a spus nimic cum ca ar fi fost nemultumit de ceva.

 

Nu mai vorbi tu pentru altii din ce ai auzit tu ca s-a intamplat, exprima doar punctul tau de vedere bazat pe fapte sau situatii la care ai fost parte.

 

Eu nu te cunosc si dupa cum vezi nu emit pareri despre tine. Nu spun ca esti urat sau frumos, prost sau destept, alb sau negru, straight sau gay.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.