Jump to content

Prologic 7


Recommended Posts

Nu neaparat sa le faci tu dar macar sa stii despre ce e vorba. Asa el s-a bazat pe faptul ca nu stii si ti-a luat banii.

Eu am stiut despre ce este vorba,din moment ce am cumparat ce era nevoie pt. retrofit, codare nu stiu,si cred ca nici Neo nu se astepta sa fie asa conplicat,nu cred ca a avut intentia sa ma prosteasca,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Topicul se poate inchide.

Operatiunea (schimbare boxe, cablare, resoftare) a fost efectuata cu succes cu ajutorul lui neo_anderson - il recomand cu caldura pentru ca a dat dovada de profesionalism si rapiditate in executie (a durat o zi) in ciuda faptului ca a fost destul de munca.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am pierdut 30min din viata sa aflu daca nou venitul costintdan si-a rezolvat problema cu retrofit-ul de L7, caci chia eram curios. Oricum totusi sper sa nu fie tare dezamagit ca nu l-a ajutat nimeni cu niste indrumari clare.

@costintdan sa stii ca daca o sa iti reuseasca totul o sa fi tare multumit, eu la L7 pe E90 si imi place foarte mult cum suna, cineva mi-a zis ca a stat si intr-un X6 tot cu L7 si ca nu suna asa bine - sincer nu imi vine sa cred !

 

Referitor la restul sunt mahnit si nu prea am mai intrat de mult pe forum: concret un om vrea sa afle ceva iar in 290 de posturi se vorbeste doar in 5-6 despre subiectul lui. Foarte dezamagit ! :mellow:

 

Despre problema lui Alex_wly stiu si eu de atunci, ca mi-a zis ca nu a reusit sa i-o rezolve neo si a apelat la valy. De altfel valy_mad l-a ajutat si pe un prieten de al meu cu o codare de 5min prin teamviewer for free.

Despre roby_s pot sa zic ca am trimis la el un om pentru o codare de faruri LCI si a fost multumit de ce i-a facut.

Mai multe nu comentez caci stau departe (geografic) de amandoi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Salutare , cum fac sa aflu ce sistem am pe masina. De ceva timp tot citesc pe topicuri nemultumirea tuturor fata de sistemul audio de pe seria 3-uri. Eu am si subwooferele sub scaun si pot sa zic ca se aude f f bine. Nu vin de pe dacie, am sistem hi-fi si in casa de la Pionner deci pot sa zic ca ureche cat de cat fina am , plus ca ma si pasioneaza subiectul destul de mult.Sincer ar fi mers putin mai multe inalte in masina dar e mult peste medie si asa. Am ascultat si in c class din 2008 si audi, skoda, vw passat nou muzica ( nu zgomot) si mie mi se pare ca sonorizarea de la mine este mult peste ele.

 

Asa ca help me sa aflu ce varianta de echipare am :) 318 lci 2010 2 boxe usi , 2 spate geam, 1 central, 2 subwoofere sub scaune .. si in portbagaj sub polita ceva ce seamana cu o statie dar nu scrie nimic parca pe ea ...se poate sa am 7-le si eu sa nu stiu ?!

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

mc de help , dar nu e ca ma roade de nu mai pot sta, doar ca imi place sa stiu ce conduc si la ce ascult :)

 

@enders : nu am magazie ... e modelul cic cu o singura intrare dvd . Sau te referi ca este in bord pe acolo statia, cred ca mai degraba asa, oricum am priceput :)

 

@mike, pai nu ca poate am basic si mi se pare mie ca e f performant ... atunci eu am o problema :))

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

mc de help , dar nu e ca ma roade de nu mai pot sta, doar ca imi place sa stiu ce conduc si la ce ascult :)

 

@enders : nu am magazie ... e modelul cic cu o singura intrare dvd . Sau te referi ca este in bord pe acolo statia, cred ca mai degraba asa, oricum am priceput :)

 

@mike, pai nu ca poate am basic si mi se pare mie ca e f performant ... atunci eu am o problema :))

Magazia de cd-uri din portbagaj(daca o ai).

Undeva in partea stanga(in portbagaj) se afla statia.

post-56479-14289534657003_thumb.jpg

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

la settings pot regla trebble si bass , fade si ball ... mai sunt si alte setari ?!

 

le: gata am cautat pe youtube cum ar trebui sa fie meniul si nu am asa ceva ... desi imi scrie dupa vin ca am hi-fi sound numai stiu ce...

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

la settings pot regla trebble si bass , fade si ball ... mai sunt si alte setari ?!

 

le: gata am cautat pe youtube cum ar trebui sa fie meniul si nu am asa ceva ... desi imi scrie dupa vin ca am hi-fi sound numai stiu ce...

 

hifi e mai bun decat standard care e praf , deci nu ai chiar urechea defecta :)))

 

Logic e peste Hifi cu mult .

Link to comment
Share on other sites

M-am edificat intr-un final mc mult baieti de info, intradevar log7 e cu mult peste hi-fi-ul meu dar momentan sunt multumit de calitate. Ma intreb totusi la sistemul actual nu pot adauga doar satelitii log7 cu filtrele lor cu tot ? Adica in ideea ca intradevar cam asta imi lipseste in masina , putine inalte clare si spatializate. De schimbat complet tot sistemul nu as vrea ca implica prea mult de desfacut si masina e prea bine legata sa ma apuc acuma sa o fac bucatele . M-as lega cu ele in mufa boxelor fata ,dar pe coltarul ala din plastic nu stiu daca e decupat pe interior locasul tweeterului... voi cum stit ?!
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, ca nu ai amplificare pentru altele decat cele existente.

Adaugand alte difuzoare, nu faci decat sa scazi impedanta celor existente si fortezi statia.

Ori faci retrofit complet, ori te lasi pagubas.

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Si eu am sistemul de sunet HI FI pe E90 si pot sa spun ca mie mi se pare mai mult decat suficient pentru masina. Desigur, L7 este peste, dar nivelul de auditie a muzicii intr-o masina, care se afla in miscare, cu zgomote din trafic, de la motor, etc., nu se poate compara cu cel dintr-o camera de auditie sau de ce nu de acasa. Unde mai pui ca de cele mai multe ori, cel putin in cazul meu ascult radio, iar sursa de muzica nu este de cea mai buna calitate. Efortul de a face un retrofit pe L7 pentru cateva momente in care doresti sa auzi muzica mai tare si fara distorsionari plus spatialitate mi se pare mare, mai ales ca tu nu ai dotarea standard de sunet ci ai deja HI FI. Dar daca esti pasionat de sunet si muzica..... Logic 7 sau chiar optiuni customizate pentru performante de top. Edited by Andrei Pavel
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.