Jump to content

vopsire etrieri


diabolik_nick

Recommended Posts

Argintiu e singura culoare pe care eu o tolerez , orice altceva intra la bling bling , "as atrage atentia si nu stiu cum , ai vazut ce etriere vopsite cu sprayul sau pensula am da!!!"

 

+1

 

Atrag atentia culorile astea "non standard" si sugereaza asa un pic, pe alocuri aspiratia posesorilor spre "bolizi".

 

Chiar zilele trecute ma gandeam ca arata ponositi etrierii si un pic de argintiu sau gri (cat mai aproape de culoarea lor originala) ar improspata aspectul.

Edited by ionatan
Link to comment
Share on other sites

MULTUMESC DE IDEI,AM ZIS CA AS MERGE PE NEGRU PT CA SUNT SI GEAMURILE CU FOLIE SI BANDOURILE DE PE USI SI SPOILERE SUNT TOT NEGRE,MENTIONEZ CA JANTELE SUNT ARGINTII IN CULOAREA MASINII.MAI ASTEPT SI ALTE PARERI SI IN LEGATURA CU CE VOPSEA AR FI MAI BUNA(CARE ATI FOLOSIT) MS!

 

atunci merge super , cu negru. da un aspect curat, si cu gust.

daca vrei totusi sa iasa in evidenta etrieri, si sa-i dai o culoare vie masini, de sportivitate. merge ROSU atat. like a BREMBO

nu merge sa-i evidentiezi cu argintiu. e culoare ametitoare, la etrieri si ies in evidenta, intr-un mod neplacut. am vazut foarte multe masini, cu etrieri rosii. si aratu super.

si nici decum de prost gust, sau manelisme.

am vazut , range rover. cls , etc etc.

iti sugerez sa mergi pe negru mat. asa nu te mai complici.

 

Rosu sau galben.

 

singura culoare a unei masini care merge cu etrieri galbenie, este de culoare rosie.

Link to comment
Share on other sites

atunci merge super , cu negru. da un aspect curat, si cu gust.

daca vrei totusi sa iasa in evidenta etrieri, si sa-i dai o culoare vie masini, de sportivitate. merge ROSU atat. like a BREMBO

nu merge sa-i evidentiezi cu argintiu. e culoare ametitoare, la etrieri si ies in evidenta, intr-un mod neplacut. am vazut foarte multe masini, cu etrieri rosii. si aratu super.

si nici decum de prost gust, sau manelisme.

am vazut , range rover. cls , etc etc.

iti sugerez sa mergi pe negru mat. asa nu te mai complici.

 

 

 

singura culoare a unei masini care merge cu etrieri galbenie, este de culoare rosie.

 

Mor astia cu CLS-ul de oftica cand isi dau sema ca au cheltuit o caruta de bani pe etrieri rosii, era mai simplu vopsiti in parcare.

 

 

Intre timp am auzit ca vor si astia de la BMW sa scoata un kit optional, pensoane plus vopsea galbena/rosu pentru etrieri, pentru ceva banuti in plus se poate oferi si verde fluorescent, masinile trecute de 10 ani beneficiaza de reduceri suplimentare si o paleta mai larga de culori care indeplineste fanteziile tuturor proprietarilor de "bolizi".

Link to comment
Share on other sites

pai m-am hotarat,dupa cum spuneam o sa merg pe negru dar nu stiu ce vopsea ar fi mai buna.care v-ati vopsit ceva pareri.ms

 

spray termoizolant special ptr etrieri. este unde la 25 ron tubul 250ml. un tub iti ajunge sa dai pe toate etrirele. asta in caz ca vopsesti DOAR etrieri. eu i-am vopsit la o vulcanizare. nu o sa ai probleme cu acest tip de spray , inainte am vopsit si cu spray simplu si m-a tinut destul de bine....pana a inceput sa se decojeasca.

Link to comment
Share on other sites

alte pareri?voi cu ce v-ati vopsit?spray sau pensula?ms

am reconditionat si eu acum cand am schimbat jantele , o perie de sarma , un tub de spray ca in poza si ies f frumos , in fiecare an fac asta si se mentin in stare buna . Orice alta culoare imi pare o tiganie grosolana , cu exceptia masinilor care vin din fabrica asa ...Sprayul se gaseste prin dedeman sau magazine de gen , si cred ca si la magazine auto .

Edited by Myx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am reconditionat si eu acum cand am schimbat jantele , o perie de sarma , un tub de spray ca in poza si ies f frumos , in fiecare an fac asta si se mentin in stare buna . Orice alta culoare imi pare o tiganie grosolana , cu exceptia masinilor care vin din fabrica asa ...Sprayul se gaseste prin dedeman sau magazine de gen , si cred ca si la magazine auto .

ai grija ca e doar pt Dacia vopseaua :)).glumesc.Chiar arata f bine jantele

Link to comment
Share on other sites

ai grija ca e doar pt Dacia vopseaua :)).glumesc.Chiar arata f bine jantele

Spray-ul al n-o sa tina prea mult, deoarece in timpul procesului de franare, temperatura etrierului creste foarte mult, eu am vopsit cu spray care rezista la temperatura, e mai mic ca gramaj (200 ml), si iti ajunge pentru patru roti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.