Jump to content

Cumpar E90


Axo

Recommended Posts

Am inteles, bafta atunci sa gasesti o masina frumoasa si buna :)

 

Ca idee, daca vrei sa ai o masina pusa la punct, va trebui sa-ti iei in calcul dupa achizitia masinii inca vreo 1000-1500 euro (schimb de filtre si ulei, eventuale bucse / elemente de directie, garnituri, curele, schimb de lichide / ulei in cutie si diferential). Bineinteles nu vor trebui schimbate toate odata, le poti face pe parcurs, incepand cu cele absolut necesare...dar ca idee, orice masina SH cumperi vei gasi ceva de schimbat / imbunatatit :)

 

Sa o verifici atent si vezi ca sunt cam multe tepe...chiar si aici pe forum se pare ;)

 

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

Nu vrei KTX-ul inapoi? Glumesc!

 

Salz! Nu stiu in ce stare vei gasi E90 la 9500 eur acum. Doar cu km reali f multi.

Sincer da :)) il vreau. Sper sa gasesc ceva pana-n 150.000 km, daca nu ma orientez catre alta masina

 

Am inteles, bafta atunci sa gasesti o masina frumoasa si buna :)

 

Ca idee, daca vrei sa ai o masina pusa la punct, va trebui sa-ti iei in calcul dupa achizitia masinii inca vreo 1000-1500 euro (schimb de filtre si ulei, eventuale bucse / elemente de directie, garnituri, curele, schimb de lichide / ulei in cutie si diferential). Bineinteles nu vor trebui schimbate toate odata, le poti face pe parcurs, incepand cu cele absolut necesare...dar ca idee, orice masina SH cumperi vei gasi ceva de schimbat / imbunatatit :)

 

Sa o verifici atent si vezi ca sunt cam multe tepe...chiar si aici pe forum se pare ;)

 

Toate bune!

Multumesc pentru sfaturi, am sa iau in considerare.

Link to comment
Share on other sites

mai bine te orientezi catre alta marca , cu 9500 nu poti sa iei ceva bun

Mai strang, mai astept putin.. Parca nu pot renunta la marca asta.. :) Oricum la banii astia nu vreau cine stie ce dotari,an sau aspect interior/exterior.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C28440573.html

 

Si ii iei si navigatia cu 250. Mai pui si niste jante ok cu 500. Si nu te doare capul pe viitor.

da, ai dreptate....dar.. niciodata nu mi-au placut Hatchback, asta ar fi ultima varianta cand o sa renunt la cautari. Apropo, KTX'ul tie ti l-am vandut ? nu mai retin nikul de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Da. Azi a facut 140.000km fix. Cel putin pe bord. Eu dupa ce am luat-o de la tine atunci am dat mail in Belgia si aia mi-au zis ca a avut acolo o intrare la 18.000km si se cam pupau km.

hai fie, spune-mi cat vrei pe ea ? :)) da-mi un raspuns in privat daca vinzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

Poti sa te uiti si la 200 000 km +, e mai mult un prag imaginar astia 200K, cu toti stim de fapt cate au km reali :).

Am un E90 320D din 2005 luna 11 cu vreo 208 000 km, atata timp cat am schimbat tot ce era de schimbat, si consumabilele la 10-12 000km filtre man, ulei castrol sau bmw, masina nu are nici o problema.

Vara plec cu ea in vacanta in spania, fac 10 000 km lejer dus intor, ating 230km/h linistit cu ea incarcata, anul trecuta am fost prin alpi, nici cea mai mica problema nu am avut.

Masina ingrijita tine mult si bine. Iar cele de 163CP sunt foarte fiabile.

Service-ul, ingrijirea conteaza cel mai mult. Motoarele is facute sa tina.

Anul asta poate o vand si a mea, o am de ceva vreme si acum e un E90 335i pe drum desi imi v-a parea rau sa o dau pe un pret nemeritat dar nu am cum sa concurez cu autovit unde gasesti masini la preturi extraordinare :)

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.