Jump to content

e46 Coupe-> RoÂşcata


BC11CZY

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

intrebare :

Vreau sa trec la roti pe 18 , insa nu stiu cum se comporta din punct de vedere al performantelor...

Diferenta de greutate Janta+cauciuc va fi de 2.5 kg/roata. ( in plus)

Se va simti o diferenta chiar atat de mare la demaraj incat sa nu merite?

Link to comment
Share on other sites

acum am 17 225 45 17 pe 8" -> vreau sa trec la 18 pe 8" cu variantele 225 35 sau 215 40 sau 225 40 sau 205 40 sau 215 40.

La cauciucuri inca nu sunt sigur, astept raspuns de la cineva care a montat rotile fara sa roluiasca aripile :)

Link to comment
Share on other sites

Treaba cu demarajul cred ca e irelevanta trecand de la 17 la 18.

Iti vor oferii alta stabilitate si aspect mult mai frumos masinii dar la drumurile noastre o sa fie un chin, orice groapa o vei simtii mai puternica atat tu cat si articulatiile masinii, directia va devenii putin mai greoaie. E cu 2 taisuri si treaba asta, castigi pe o parte dar pierzi pe alta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mersi !

o sa vina pozele, momentan nu am timp nici sa respir, insa de saptamana viitoare lucrurile se vor schimba :)

astept sa mai treaca 1 luna sa ma apuc de detailing exterior ( glaze, ceara, dresinguri )

trebuie sa lipesc chederul interior ( decorativ) ca iar sa desprins

am mutat masina de pe numele meu , aasigurarea a scazut de la 1000 lei/6 luni la 280

tre sa i pun covorasele textile ( nu le-am mai pus de 2 ani, ramasesem fara cleme)

 

chestii deastea minore... momentan :)

Edited by BC11CZY
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fiind prins cu "febra" nuntilor, am zis sa imi fac si eu masina sa arate decent, sa fure privirile nuntasilor :laugh:

A fost prima sesiune de detailing de cand am vopsit masina ( au trecut 3 luni ) si pot sa ma declar multumit de rezultatul final.

Imi pare rau ca pozele nu reflecta realitatea, masina este oglinda :Devil:

 

Am folosit urmatoarele:

1. spalat cu spuma activa, curatat apoi manual cu ONR, folosit argila selectiv in zonele cu depuneri de bitum sau alte chestii dubioase.

2. Am folosit ca si glaze Ultimate Polish ( e si paint cleaner si glaze , ofera profunzime culorii)

3. Ceara collinite , insa nu am asteptat sa se intareasca ca de obicei, sper sa reziste protectia.

4. Pentru geamuri am folosit Clin ( am observat ca e la fel de bun ca orice produs de detailing pentru geam, numai ca e 1/3 din pret)

5. Dressing pentru cauciucuri

 

Rezultatul final:

 

http://s27.postimg.org/lu672ddqr/cenz.jpg

 

http://s14.postimg.org/ndsc1khv5/20140820_194456.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Faina masina !!! Imi pare rau dupa culoarea rosie, dar e bun si avus blau :D

 

Rosie si cu trapa, ai noroc ca nu ai si 6 cilindrii ca te batea Dan la cap sa i-o vinzi lui, eu am scapat ca nu am trapa :rolleyes: si nici toti cilindrii..

Am tot vrut sa te intreb, in primul post ai scris "japanrot individual", se dadeau cu Hell Rot pe vremea aia (sau este mai speciala la interior si de aia nu ai pus poze si cu el :pardon: )?

Link to comment
Share on other sites

e diferit japanrotu de hellrot. Sunt 3 nuante de rosu care seamana: hellrot bate spre portocaliu ,imola red spre visiniu , asta e o combinatie de amandoua.

 

cat despre interior, sper sa il pun la punct iarna asta, e stock si urat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.