Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Pai de aia e bine sa ai pachet M, e ca un plug :)))

La F30 xDrive pachetul M nu are garda la sol modificata,nu stiu exact care e treaba. Am masurat si sub aripioarele de la bara fata am in jur de 16 cm,deci e destul de sus.

Link to comment
Share on other sites

Touareg-ul parca parca inainta o idee mai bine prin zapada mare,in schimb prin zapada mica,x6-le pleaca racheta de langa el.Cam ac lucru l-am observat si la q7 vs x6 (ambele dotate cu Dunlop M3).

 

In schimb q7 sigur are garda la sol mai mare,cred ca si Touareg-ul,cel din urma posibil sa fie si mai usor.

Link to comment
Share on other sites

salut domnu! ai trecut aseara pe langa mine pe la 20, la Razoare acolo, eu coborasem de pe Basarab. pana sa mi dau seama de unde cunosc masina, ai trecut.

Imi pare rau ca nu te-am observat,de obicei ma uit dupa masini frumoase :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu am loc de roata de rezerva,dar ce nevoie ai ? Cum zice si autoad,runflat :thumbsup:

 

Iar 3-ul GT mi se pare strutocamila,fara suparare :rolleyes: Am mers putin in curte la Apan cu unul,este ok,dar nu m-as putea obisnui cu look-ul lui.

Link to comment
Share on other sites

prefer roata clasica de rezerva sau kit-ul de pana, urasc RFT :).

De cand am masina,aproape 1 an,am facut de 3 ori pana ( ca niciodata pana acum,asta e norocul,sau ghinionul ) de fiecare data era urat afara,ploaie,frig.....off ce bine a fost cand am mers mai departe fara griji :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

eu de mai bine de 10 ani de la prima mea masina nu cred ca am facut 5-6 pene, nici cu Dacia lui tata nu imi aduc aminte sa fi facut pana :). Stiu ca e comod, dar nu pot trai cu alte dezavantaje generate de RFT, cele mai mari fiind dupa mine zgomotul mai mare la rulaj si duritatea crescuta care la dimensiuni gen 20" se resimt bine in suspensie si confort.

 

P.S. poate gasesc azi vreuna pe pana, tu esti de vina :)

Edited by mik15
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 cm este parfum. Eu am la R vreo 10 cm În faÞã...

dar dar ai 4x4 :) 10 cm am ai eu dar doar cu spatele e mai delicat in unele situatii .legat de runflat ce am mers cu E90 nu mi s-a parut un capat de tara,bine eu compar cu ce am eu adica masina cu suspensie sport,cine zice ca E90 cu rft si suspensie sport e rigida e clar ca nu a mers cu E30 cu H&R :)) .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.