Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Filicitari pt viitorul bebe :thumbsup:

 

Daca faci ceva la masina, fa acum. Apoi nu o sa mai poti :D

 

La noi, E60-ul era pe primul plan. Il dadeam cu smacuri, il bibileam, il protejam. Era mai tot timpul curat. Pana au venit copii.

 

Acum ce e prin el, te apuca groaza. Il mai curat asa din cand in cand insa e destul de neglijat.

 

Sa vezi ce fain e cand dai jos scaunele copiilor si gasesti prune, biscuti, struguri si altele lipite si uscate pe piele :frantics:

 

Cum ar fi un F31. :rolleyes:

 

F10.

 

Varianta break nu te ajuta cu mult in cazul copiilor. O spun din experienta. Break-ul te ajuta cand cari frigidere :p Pt copii ai nevoie si de spatiu la interior.

 

Devine important ca de ex sa poata nevasta in timpul mersului sa treaca din fata in spate. Nu mai e nevoie sa opresti pt ca un copil a scapat ceva pe jos

Link to comment
Share on other sites

Ma apropii cu pasi repezi de implinirea unui anisor de cand am luat masina,respectiv pe 25 Aprilie :dancing:

Daca e sa fac un bilant,nu am decat lucruri pozitive de mentionat :

* aproximativ 28.000 km cu zero probleme ( de orice natura )

* consum monitorizat pe toata aceasta perioada 11,6 % ( 90% din km s-au facut in Bucuresti,iar iesirile din oras s-au soldat cu consumuri apropiate de cel urban,probabil si intelegeti de ce )

* am efectuat o revizie completa de ulei si filtre la jumatatea intervalului,la sugestia voastra bineinteles

*investitii au fost in grile M Performance,eleron M Performance precum si set complet de jante iarna OEM style 415 pe 18”

* diverse codari si activari facute la colegul neo_andersson

Poate mai sunt lucruri de mentionat,insa nu imi mai vin in cap acum si sunt sigur ca le-am scris aici.

Ca planuri de viitor,chiar nu mi-am propus alte modificari sau upgrade-uri,insa sper sa mai pot aduce ceva nou cu timpul,asta daca bugetul imi va permite tinand cont ca in maxim 3 luni o sa avem un bebe si necesita pe langa atentie si cheltuili diverse :laugh:

Acestea fiind spuse,sper ca si la anul sa am aceleasi cuvinte de lauda la adresa F30-ului meu.

Felicitari pentru bebe, si multi km fara probleme

Link to comment
Share on other sites

felicitari pentru bebe, sa dea D-zeu sa fie sanatos! :thumbsup: Cat despre Polo, cred ca o sa fie cam mic pentru deplasarile cu copilul, depinde si de ce carucior ii luati, eu am incercat cand aveam GTi-ul si dupa ce puneam carutul in spate nu mai ramanea loc de multe altele, trebuia sa le pun in fata la pasager. Aici ma si simteam ca Guliver in tara piticilor, doar ca eu eram piticul, cu Golf-ul cand eram toti, parca eram prea inghesuiti si imi dadea senzatia de nesiguranta cu lipsa de portbagaj cand vedeam in spatele meu un ditamai Denali sau Tundra si genul asta de masini sunt cele mai dese pe aici, dar fiind hatch ai acces facil si e usor de incarcat.
Link to comment
Share on other sites

Filicitari pt viitorul bebe :thumbsup:

 

Daca faci ceva la masina, fa acum. Apoi nu o sa mai poti :D

 

La noi, E60-ul era pe primul plan. Il dadeam cu smacuri, il bibileam, il protejam. Era mai tot timpul curat. Pana au venit copii.

 

Acum ce e prin el, te apuca groaza. Il mai curat asa din cand in cand insa e destul de neglijat.

 

Sa vezi ce fain e cand dai jos scaunele copiilor si gasesti prune, biscuti, struguri si altele lipite si uscate pe piele :frantics:

 

 

 

F10.

 

Varianta break nu te ajuta cu mult in cazul copiilor. O spun din experienta. Break-ul te ajuta cand cari frigidere :p Pt copii ai nevoie si de spatiu la interior.

 

Devine important ca de ex sa poata nevasta in timpul mersului sa treaca din fata in spate. Nu mai e nevoie sa opresti pt ca un copil a scapat ceva pe jos

+1 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@mik - multumesc pentru urari,cat despre deplasari,pentru mers pana in parc,la Mall,etc,e foarte bun Polo-ul,cat despre carucior,am probat,intra la fix,deci nu imi fac probleme ; la drumuri extraurbane,il bagam la F30,are loc suficient.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc Claudiu ! Nu cred ca voi lua F10,daca nu am facut-o anul trecut,cel mai probabil nu o voi face nici peste cativa ani,iar asa cum spui si tu,sa ne plictisim de F30 si mai vedem apoi. Pe de alta parte,trebuie sa recunosc ca daca bugetul imi permitea as fi luat fara discutie un 5GT cu pachet M :rolleyes:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

felicitari de bebe, sa fie sanatos si sa fiti sanatosi sa va bucurati de el

 

referitor la dimensiunea polo-ului am prieten cu un mini, singura masina, care s-a descurcat foarte bine pana cand a facut aia mica 1 an, abia acuma schimba masina

 

exista carucioare care incap, de tine depinde ce-ti alegi

Link to comment
Share on other sites

felicitari de bebe, sa fie sanatos si sa fiti sanatosi sa va bucurati de el

 

referitor la dimensiunea polo-ului am prieten cu un mini, singura masina, care s-a descurcat foarte bine pana cand a facut aia mica 1 an, abia acuma schimba masina

 

exista carucioare care incap, de tine depinde ce-ti alegi

Multumesc foarte mult,cat despre carucior am luat deja,sunt prevazator,insa e maricel,Stokke V4 ( oricum inainte sa il iau l-am probat,intra perfect ) :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Multumesc foarte mult si Hristos A Inviat !

Adevarat a inviat ! Ieri am parcat la un lidl si la revenire masina de langa mine , o mazda, avea panoul spate hasurat cu zgarieturi in dusmanie , chemase omul politia ca sa poata inspecta camerele , pt o clipa mi-a stat inima cat am verificat si masina mea care din fericire era neatinsa , nu pot decat sa spun ca lumea e nebuna si ne trebuie nervi tari cu masinile astea . :download:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru bebe, eu cred ca o sa arate bine si F30 cu scaunel in spate, am o colega la munca cu e90 pachet m interior exterior si are tot timpul scaunul de bebe, mi se pare chiar amuzant..mai vazusem tot pe forum un seria 7 in aceeasi situatie. :)

 

Paste fericit tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Undeva langa Crevedia Mare - Giurgiu.

xDrive-ul merge bine,insa cand vezi cum efectiv curge in suvoaie apa de la dreapta la stanga peste asfalt,nu prea iti mai arde de nimic....

Nu era nici un X6 pe acolo,pozele le-a facut varul meu dintr-un E90,ceva mai jos decat al meu,deci mult mult mai stresat !

Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.