Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

ce produse folosesti?nu de alta dar cu ambele masini vosite trebuie sa ma apuc si eu de sportul asta.Noroc ca nu e nici una neagra :D

Pai folosesc un sampon de la Wolf,carpe de sters de microfibra si apoi Sonax Brilliant Shine la 2 spalari,nimic special :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Long short story : Mi-a sosit ECU,numai ca a sosit din Germania,direct de la fabrica....... se pare ca al meu s-a blocat la scriere :o iar tunerul si-a asumat acest lucru si mi-a comandat un ECU ( DME ) nou,urmand ca in curand sa efectueze o noua scriere,asta doar daca eu mai sunt de acord. Mai am timp de gandire,insa parca as mai astepta,vad ca la F-uri,motoare pe benzina sunt inca la pionierat,iar protectia la tuning este destul de solida. Colegul neo_andersson m-a avertizat si aici pe forum dar si in particular,insa eu incapatanat de fel am ales sa incerc ( poate nu sunt tocmai de condamnat atata timp cat sunt cateva 328i-uri flash-uite deja,fara probleme ). Asta este,viata merge inainte,cu sau fara cei 290 cai :LMAO:

sal,daca vrei sa incerci cunosc pe cineva de incredere,cecareanu,eu am toate masinile facute de el si nu am avut probleme,dai pm si te ajut cu nr de telef

Link to comment
Share on other sites

Multumesc,ti-am raspuns pe PM ! Daca face prin mufa OBD,fara a desface ECU,este in regula,insa nu cred ca este inca gata solutia pentru motorizarile pe benzina. In plus am fila de la BR Performance gata de incarcat la tunerul de aici din RO,astept doar sa se poata.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Maine m-am programat la o revizie mica,de data asta merg la Filaret,aici nu am mai fost de foarte mult timp,in rest le-am bifat pe toate :LMAO: Este a 4 revizie,cu un interval mediu de aproximativ 10.000 km ; o sa imi puna ”noul” ulei BMW ( Shell ) chiar sunt curios daca simt vreo diferenta fata de actualul,oricum intentionez sa folosesc pe viitor Redline ( multumesc MscleMike pentru sugestie ) dar vreau sa pastrez un istoric al masinii in reprezentanta,asa am procedat cu mai toate masinile avute :wink: Pe 26 Aprilie implinesc 2 ani de cand o am si sunt foarte,foarte multumit,cum am mai spus de cate ori am avut ocazia,zero probleme.
Link to comment
Share on other sites

frumos,eu nu inteleg cum ai masina asa de curata tot timpul :D

Multumesc Alex,azi e a patra zi de la ultima spalare,in poze nu se observa,insa este prafuita......

 

Cat e litrul de ulei la Filaret?

” DOAR ” 113 lei,au luat-o razna astia cu Shell-ul lor.

Link to comment
Share on other sites

ce ulei mai exact ai pus Dl. Ing. Sef FRE ?

Am facut poza uleiului,era pus la loc de cinste pe biroul celui care a preluat masina :

 

Spalare , intretinere , manie :))) nebunie

Myx stie.....insa mai am mult pana ajung la ” centura Neagra ” detinuta de tine :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Doar 5w30 au?

Nu am vazut altceva expus decat unul M ,probabil au si alte specificatii,habar nu am.

 

Ar trebui sa fie ceva de capul lui la pretul asta. Si eu m-am cam socat cand am vazut 91 ron plus tva

:thumbsup: si eu sper acelasi lucru,vedem in timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.