Jump to content

Recommended Posts

Salutare, tuturor posesorilor de RCA vin cu o oarecare nelamurire , mia expirat asigurarea RCA de cateva zile si dupa niste cautari rapide am primit niste scoruri ca am zis ca e imposibil, adica la prima inm am platit pe 6 luni 420 ( fara incindete motor 2.0 benz an 2002,) si acum ceea mai eftina este 800 tot pe 6 luni??? alta varianta nu am?> sau e lovitura sub centura de la asiguratori>?
Link to comment
Share on other sites

Astia cu bmw fug mai tare , poate de asta tariful mai mare , ei nu stiu ca noi mergem mai incet ca astea consuma mult oricum :)))))))))))))))))

da clar platesc 8 mil asig pe 6 luni mai platesc vreo 4 mil impozit.. inca vreo 200 euro pe an casco... si ar trb sa raman si cu bani de benzina?:)) sa alerg

 

asigurare ieftina si "buna"

care?;))

 

La mine vad ca a crescut de la 1045 (in septembrie, prima inmatriculare) pana la 1550 acum. E vorba de un e90.

din curiozitate ce varsta aveti? ca eu tot incerc sa imi dau seama dupa ce se iau datele? varsta, antecedente, marca masini:)) frumusete interioara . Eu la fiecare care am cautat cum imi zicea vreti sa verific si pe 1 an? zic..nu are rost

Link to comment
Share on other sites

La al catalea rca esti cu masina? Adica ma refer ce bonus/malus ai?? Eu la motor bmw 1.9 benzina,105cai, bucuresti (conteaza mult asta!), 25 de ani am platit ~600 lei cel mai ieftin rca.Era la prima inmatriculare, B0, pe 6 luni si l-am facut prin februarie. Tu ce varsta ai?

Cel mai mult si mai mult te trage in jos varsta.

Un coleg are aceeasi masina ca a mea, doar ca e pe numele tatalui de ~50 si ceva de ani si locuieste in alt oras mai mic, tot B0, si a platit 210 lei acum 1 sapt.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

pai hai ca sa pun toate datele.. 21 ani in mai 22... fara nici un incident de orice fel carnet de la 18 ani , motor 2.0 143 cp bucuresti si am mai avut 3 masini inainte

 

22 de ani, E46, fara accidente, B4(parca), Valcea=>950RON(aprox)/an la GroupAma de la 450(aprox) in 2012 :frantics:

ce motor? ca mi se pare ff eftin 950 pe an? ai platit anul acesta?

Link to comment
Share on other sites

pai hai ca sa pun toate datele.. 21 ani in mai 22... fara nici un incident de orice fel carnet de la 18 ani , motor 2.0 143 cp bucuresti si am mai avut 3 masini inainte

 

 

ce motor? ca mi se pare ff eftin 950 pe an? ai platit anul acesta?

Da,la inceputul lui martie.Motor 2.0 150cp.Si da cum spunea Cosmin,varsta este un mare factor care influenteaza pretul ca cica noi astia tineri suntem teribilisti <_<

Link to comment
Share on other sites

Da,la inceputul lui martie.Motor 2.0 150cp.Si da cum spunea Cosmin,varsta este un mare factor care influenteaza pretul ca cica noi astia tineri suntem teribilisti <_<

 

pai uite ce ziceam cum se poate ca la masina ta cu mai multi cai daca conteaza si 1 an dif intre noi tu pe 1 an ai 950 si eu pe 6 luni am ceea mai eftina 800??? asta e nelamurirea mea exagerata

 

poate o intra pe forum si cineva care face asigurari ca sunt curios ce zice/..... gen lamuriri si poate face si o oferta:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.