Jump to content

Masina retinuta la R.A.R


r3derater

Recommended Posts

luni imi spune exact ce are motorul.

 

Stie cineva care ar fi costul reparatiei?

 

da stiu eu, iti spun mai pe seara ca acuma nu am cartile de tarot la mine sa vad exact cat ar fi

 

dar globul de cristal imi spune ca ar fi cam 435 de euro, +/- 54 euro

Edited by Viper05
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca nu a fost nici o prblema pana la urma cu masina.dac era nu o primea inapoi asa de repede,chiar daca dovedea ca a fost cumparator de buna credinta.ce s-a intamplat dupa,na,ghinion... Edited by dancostea2002
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu exact daca sa rupt lantul de la distributie, dar mi-au zis ca e arborele au incercat sa il invarta si manual si nu a mers, eu am cumparat motorul ca sa fiu mai sigur, am garantie la el 3 luni l-am gasit la un pret bun. Am dat 400 de euro pe el, motorul incepe de la capac culbutori pana la baie de ulei si joja si niste senzori de detonatie. Edited by r3derater
Link to comment
Share on other sites

Am aflat "decesul" motorului meu. S-a rupt un arc de la o valva de la cilindrul 3 mi-a rupt pistonul (pistonul era bucati prin baia de ulei) mi-a zgariat cilindru, mi-a afectat si _chiulasa_, bujia s-a facut una cu _chiulasa_. Deci inlocuire motor! Lantul de la distributie era intact. Edited by r3derater
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

oare ce mai umeaza...

Cred ca o sa urmeze treaba cu omologarea.... Am fost azi la politie sa imi dea raportul de la testul acela stintifico... m-am dus cu el la R.A.R si acolo domnul inspector a cam vorbit la misto cu mine, facea glume cu oamenii prin sala ca e o rabla de bmw din anul 2000. M-a reprogramat luni, motiv ca nu este nustiu cine care trebuie sa mai semneze pe acolo ba o dadea ca nu intelege ce a scris domnul de la politie si ca o sa il sune el.. Stie cineva cat costa sa omologhez acest motor, (este acelasi tip de motor pe care l-am avut si inainte). O sa atasez o poza cu masina sa va dati cu parerea daca e o rabla. (asa la exterior) la "interior" au verificat-o mecanicii si au zis ca e ok masina

post-60520-0-14460700-1368555905_thumb.jpg

post-60520-0-09306300-1368555913_thumb.jpg

post-60520-0-01746600-1368555923_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa urmeze treaba cu omologarea.... Am fost azi la politie sa imi dea raportul de la testul acela stintifico... m-am dus cu el la R.A.R si acolo domnul inspector a cam vorbit la misto cu mine, facea glume cu oamenii prin sala ca e o rabla de bmw din anul 2000. M-a reprogramat luni, motiv ca nu este nustiu cine care trebuie sa mai semneze pe acolo ba o dadea ca nu intelege ce a scris domnul de la politie si ca o sa il sune el.. Stie cineva cat costa sa omologhez acest motor, (este acelasi tip de motor pe care l-am avut si inainte). O sa atasez o poza cu masina sa va dati cu parerea daca e o rabla. (asa la exterior) la "interior" au verificat-o mecanicii si au zis ca e ok masina

 

Curios.... la masina mea si a cam inghitit limba cand i am zis ca am investit 5000 de euro in ea si a vazut cum merge si cum trebuie sa se poarte un e36 restaurat cap coada ! Am avut "aroganta" sa ii spun direct in fata ca nu are decat sa imi treaca masina prin rar "la sange" ca va trece orice test ... si spre surprinderea lui [ si a celor de acolo ] , o masina din 94 a trecut ITP ul pe BUNE !

Link to comment
Share on other sites

Curios.... la masina mea si a cam inghitit limba cand i am zis ca am investit 5000 de euro in ea si a vazut cum merge si cum trebuie sa se poarte un e36 restaurat cap coada ! Am avut "aroganta" sa ii spun direct in fata ca nu are decat sa imi treaca masina prin rar "la sange" ca va trece orice test ... si spre surprinderea lui [ si a celor de acolo ] , o masina din 94 a trecut ITP ul pe BUNE !

 

pune o poza cu masina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

masina arata bine, chiar foarte binedar la ITP daca isi punea mintea cu tine picai in 2 secunde pentru angeleyes si anvelope

 

 

Cu masina am fost la itp fara angel eyes , dar am fost cu rotile si i am zis ca oricum le omologhez cu prima vizita acolo ! Oricum voi avea omologate 215/45/17 si 235/40/17 dimensiuni care sunt gasite si in baza lor de date la bmw ! singura chestie e ca trebuie sa fac un drum pana la reprezentanta !

 

@paul : scuze ca abia acum am vazut postul tau , normele difera doar la cele de poluare , la franare , suspensii , lumini , e acelasi lucru : cel putin in zona noastra asa se face ! In bucuresti la fel , standulul e acelasi indiferent de model/an !

Edited by DEVIL's Style
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.