BMWClub: Proleasing Motors - BMWClub

Jump to content

• 7 Pages +
  • « First
  • 5
  • 6
  • 7
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Proleasing Motors Noul Dealer BMW din Ploiești

#121 User is offline   Ecc 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 28 February 2019 - 14:12

Astazi fost la Bmw Proleasing Ploiesti si ma declar f multumit de swrviciile lor. Pt o revizie completa am platit cu tot cu reducerea de nou client 1090 ron.
Totul a durat max 1 h!
Am cerut sa fiu in service pe parcursul procedurii si nu a fost nici un fel de problema.
Recomand!
0

#122 User is offline   Fuzzz 

• Începător

Posted 02 April 2019 - 22:10

Si eu am fost astazi la BMW Proleasing Ploiesti. Ma declar foarte mulțumit de serviciile lor. Am fost pentru un schimb de plăcuțe pe fata - X1 (F48). Preturi foarte bune (cu aprox. 30% mai mici decat la celelalte reprezentante din zona mea (Vrancea), oamenii prietenoși, servicii pe măsura mărcii. Mi-a plăcut ca am putut sta lângă mașină pe parcursul efectuării montajului. Am primit si reducerea pentru prima vizita.
Recomand si cu siguranță voi reveni la ei pentru următoarele intervenții.
0

#123 User is offline   Fuzzz 

• Începător

Posted 06 November 2019 - 13:35

Am revenit la ProLeasing pentru o revizie prin BSI, ocazie cu care am constatat ca am un amortizor curs (mașina are 69.000 km și a văzut numai drumuri bune, fără gropi, fără denivelări). Surpriza neplăcută a fost în momentul în care mi s-a refuzat înlocuirea pe garanție a acestui amortizor, pe motiv ca este normal sa se uzeze și sa curgă. Asta in conditiile in care din cate stiu eu, amortizoarele nu sunt consumabile la numarul acesta de km.Nu pot fi de acord cu acest punct de vedere, asa ca voi evita sa mai trec pe la ei.
-1

#124 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 22 November 2019 - 14:31

View PostFuzzz, on 06 November 2019 - 13:35, said:

Am revenit la ProLeasing pentru o revizie prin BSI, ocazie cu care am constatat ca am un amortizor curs (mașina are 69.000 km și a văzut numai drumuri bune, fără gropi, fără denivelări). Surpriza neplăcută a fost în momentul în care mi s-a refuzat înlocuirea pe garanție a acestui amortizor, pe motiv ca este normal sa se uzeze și sa curgă. Asta in conditiile in care din cate stiu eu, amortizoarele nu sunt consumabile la numarul acesta de km.Nu pot fi de acord cu acest punct de vedere, asa ca voi evita sa mai trec pe la ei.

nota de constatare de la ei + sesizare ANPC.
0

#125 User is offline   mik15 

• Fan
  • Group: Contributors

Posted 22 November 2019 - 15:10

banuiesc ca inlocuirea pe garantie a fost refuzata de BMW AG nu de ProLeasing, daca e in garantia de fabrica nu ei decid daca e acoperita sau nu ci producatorul masinii.
2

#126 User is offline   LYM 

• Fan

Posted 22 November 2019 - 16:21

Din experienta mea reprezentantele ezita sa faca reparatii pe garantie, for some reason. Pana una, alta, produsul este vandut in RO si se supune legislatiei in vigoare de aici asa ca, daca producatorului nu mentioneaza ca amortizoarele nu sunt acoperite de garantie (mi s-ar parea ciudat, ca nu sunt consumabile), sau au garantie o perioada mai mica, ar trebui sa le inlocuiasca. Din cate stiu eu, garantia este end-to-end.

This post has been edited by LYM: 22 November 2019 - 16:21

0

#127 User is offline   Injectoru'6 

• Membru

Posted 22 November 2019 - 22:49

Reprezentanta evita sa faca reparatiile in contul BMW din cauza sumelor modice pe care le plateteste BMW pe ora de manopera. Prefera sa jecmaneasca pe oricine altcineva sa ia dublu pentru aceasi lucrare. Mai fac si garantii acolo unde nu au loc de interpretari.
-1

#128 User is offline   Dan_316i 

• Securist
  • Interests:BMW e36

Posted 23 November 2019 - 17:22

Nici un producator auto nu iti ofera garantie pe trenul de rulare la infinit, nu mai mult de 50k km sau o perioada de cativa ani(3-4ani).
0

#129 User is offline   Cristian.O 

• Pasionat
  • Interests:B.M.W.

Posted 23 November 2019 - 17:33

View PostDan_316i, on 23 November 2019 - 17:22, said:

Nici un producator auto nu iti ofera garantie pe trenul de rulare la infinit, nu mai mult de 50k km sau o perioada de cativa ani(3-4ani).

Eehhh, dacă nu o face BMW sau se trag pe fese să repari ceva pe garanție,nu înseamnă că nu o fac alții..am o cunoștință cu Suzuki cu 7 ani garanție ( și are inclus tot,adică tot)
0

#130 User is offline   Dan_316i 

• Securist
  • Interests:BMW e36

Posted 23 November 2019 - 18:11

Ce misto e marketingul asta. De curiozitate care din voi la achizitionarea de masina noua ati disecat garantia cu agentul de vanzari? Eu am făcut-o si s-au panicat aia. Le-am cerut sa imi dea in scris tot si atunci au venit cu om de pe atelier care mi-a explicat ca nu tot e pe garantie,brate bucsi arcuri amortizoare... au garantie limitata de km.
1

#131 User is offline   Boangher94 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 January 2020 - 20:37

Bună ziua, am mai postat aceasta întrebare pe undeva pe aici da nu mi sa răspuns. Am un BMW 320xd 2013 și sunt interesat de instalarea unor obtiuni extra "asistenta pacare, unghi mort, la e asist" vreau sa știu dacă este posibil.
-3

#132 User is offline   Fuzzz 

• Începător

Posted 14 January 2020 - 19:08

Ceea ce m-a deranjat a fost ca nici măcar nu s-au sinchisit sa întrebe la BMW AG. Mi-au aruncat din coltul gurii (scuze ca i-am deranjat!) ca nu se face pe garanție, deși mașina este în garanția de 3 ani, fără nimic în scris sau fără alte detalii. La cealaltă reprezentanta unde am făcut reparația pe garanție s-a desfășurat totul ca la carte, asa ca pe mine m-au câștigat de client, chiar dacă trebuie sa parcurg 400 de km dus-întors pana la ei.

View Postmik15, on 22 November 2019 - 15:10, said:

banuiesc ca inlocuirea pe garantie a fost refuzata de BMW AG nu de ProLeasing, daca e in garantia de fabrica nu ei decid daca e acoperita sau nu ci producatorul masinii.

0

Share this topic:

• 7 Pages +
  • « First
  • 5
  • 6
  • 7
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro