BMWClub: Proleasing Motors - BMWClub

Jump to content

Anunt important! Datorită evenimentelor curente cauzate de COVID-19, BMWClub România vă roagă insistent:

• Rămâneți în case!
• Respectați întocmai indicațiile și recomandările autorităților abilitate!
• Nu răspândiți știri false!
• Informați-vă doar din sursele oficiale!
• Mențineți igiena personală conform recomandărilor!
• Nu sunați la 112 decât pentru urgențe reale!
• În cazul în care manifestați simptome (febră, tuse seacă, oboseală, greutate în respirație, etc) sunați imediat medicul de familie înainte de a vă deplasa la camera de gardă a unui spital (UPU). Este important să protejăm personalul medical din spitale!

Trecem printr-o perioadă extrem de dificilă la nivel global și doar împreună vom reuși să trecem peste situația actuală.

Covid-19 TELVERDE – 0800.800.358

• 7 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Proleasing Motors Noul Dealer BMW din Ploiești

#41 User is offline   Zenmonk 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 04 June 2015 - 21:51

facut revizie azi la proleasing. confirm atitudinea gretoasa a dnul george pana. era cv de genul imi facea cea mai mare favoare ca vb cu mine. d564813 sa confirm vizita. primul meu post si e negativ
3

#42 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 04 June 2015 - 22:02

De ce nu ai vb cu Ciprian Navrea? E cel mai priceput si de treaba de la ei. Cu George am avut si eu cateva discutii si omul era total pe dinafara.
-3

#43 User is offline   John92 

• Membru

Posted 04 June 2015 - 22:12

Am fost si eu acum 3-4 saptamani la ei si oamenii s-au comportat foarte frumos din punctul meu de vedere. M-au ajutat cu verificare istoricului unei masini pe care am vrut sa o achizitionez si bine am facut ca m-am dus ca avea in jur de 120k km dati inapoi. (nu am retinut numele angajatilor, dar repet au fost foarte amabili)
1

#44 User is offline   Butzy 

• Pasionat
  • Interests:Tuning,mașini, motociclete, gadget-uri, tehnologie, sport.

Posted 04 June 2015 - 22:29

Buna seara,

Am si uitat ca Proleasing Motors are cont pe forum.

Sa va povestec ce s-a intamplat cand am luat decizia sa fac ITP-ul la Proleasing. Am sunat am facut programare, am ajuns si am asteptat de imi venea sa ma urc pe pereti de plictisela, am cerut sa ma lase sa ma uit si eu sa vad ce ii face masinii, nu

de alta dar muream de curiozitate, ca dura foarte mult, mi s-a spus sa mai astept ca v-a fi gata imediat si ca nu am ce sa vad. Mi-am zis ok, sigur cand o sa fie gata o sa imi insire o lista cu nereguli la masina. A venit si momentul

mult asteptat mi s-a inmanat talonul si mi s-a spus ca e gata si ca totul e ok.

Eu deja stiam ca masina aproape nu mai are frana de mana, tinea foarte prost si doar pe o roata, dar nu mi s-a comunicat absolut nimic in legatura cu asta, ceea ce mi s-a parut neprofesional puteau macar sa imi spuna ca ar fi bine sa vin sa verific

frana de mana si ca trebuie sa schimb sabotii.

Concluzia: am trecut ITP-ul ca la oricare service de cartier doar ca timpul de asteptare a fost de cel putin doua ori mai mare.

This post has been edited by Butzy: 04 June 2015 - 22:32

0

#45 User is offline   Zenmonk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 June 2015 - 19:02

View PostAndrei_VUV, on 04 June 2015 - 22:02, said:

De ce nu ai vb cu Ciprian Navrea? E cel mai priceput si de treaba de la ei. Cu George am avut si eu cateva discutii si omul era total pe dinafara.

data viitoare cand voi mai intra intr o reprezentanta bmw ma voi duce la informatii sa intreb care e cel mai amabil de acolo :) in calitate de client care ii plateste salariul am cv pretentii, mai ales ca e vb de bmw... chiar daca e romania
0

#46 User is offline   FRE 

• Fan

Posted 22 September 2015 - 07:37

Foarte multumit de serviciile ProLeasing,deja am renuntat sa mai merg in Bucuresti si cum Braila este cam departe,ma bucur ca am gasit un service BMW,aproape de casa dar si cu oameni profesionisti si atenti la detalii.Sper sa pastrati standardele si pe viitor :thumbsup:
1

#47 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 22 September 2015 - 07:44

View PostZenmonk, on 07 June 2015 - 19:02, said:

data viitoare cand voi mai intra intr o reprezentanta bmw ma voi duce la informatii sa intreb care e cel mai amabil de acolo :) in calitate de client care ii plateste salariul am cv pretentii, mai ales ca e vb de bmw... chiar daca e romania

si daca platesti doar parte din utilitati si portarul mai ai vreo pretentie?

ce greturi pe unii... cu asa pretentii, probabil ca esti tratat tot la fel pe unde te duci...

las-o mai moale cu "eu iti platesc salariul!"... esti intr-o companie privata de un anumit nivel, iar respectul este suficient pentru a fi tratat cu respect !

daca te duci cu figuri de genul asta in cap, probabil ca vei fi tratat cu "maxim respect"

#48 User is offline   FRE 

• Fan

Posted 22 September 2015 - 08:25

Ehh si colegul Butzy ( pasionat de altfel ) merge la ITP constient fiind ca frana de mana nu functioneaza,apoi se supara ca nu l-au anuntat ” oficial ”. Fara suparare,dar nu e in regula nici atitudinea asta :drinks:
1

#49 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 22 September 2015 - 12:22

Am fost si eu la Proleasing la revizie si oamenii mi s-a parut ok. Incomparabil cu ce e in Bucuresti .
Mi se pare ca unii inteleg gresit sau abuzeaza de premisa " clientul nostru, stapanul nostru". In fine, nota 10 Proleasing.
1

#50 User is offline   jeezy 

• Pasionat

Posted 22 September 2015 - 12:44

View PostFRE, on 22 September 2015 - 08:25, said:

Ehh si colegul Butzy ( pasionat de altfel ) merge la ITP constient fiind ca frana de mana nu functioneaza,apoi se supara ca nu l-au anuntat ” oficial ”. Fara suparare,dar nu e in regula nici atitudinea asta :drinks:

E perfect normal ce a patit doar ca el nu constientizeaza.

La orice statie ITP la care ajungi cu defecte, prima data te respinge si iti da recomandari pentru schimbare piese. Si platesti testarea, doar te-au verificat complet in vederea obtinerii ITP-ului.

In mod normal, a 2-a oara treci. Deci la test ITP facut de 2 ori, platesti de 2 ori, logic :laugh: .

This post has been edited by jeezy: 22 September 2015 - 12:45

0

#51 User is offline   RedCap 

• Dreamer

Posted 19 October 2015 - 14:15

Offtopic: in aprilie cand am ajuns in RO era un fel de promotie ca sa o numesc asa oferita de BMW Romania prin care daca mergeai la un dealer BMW si aveai masina fabricata dupa anul 2007 parca primeai gratuit in format online manualul ei. Am fost la dumneavoastra, la Pro Leasing, am dat datele mele si inca mai astept acel manual... :(

This post has been edited by RedCap: 19 October 2015 - 14:21

0

#52 User is offline   Zenmonk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 25 October 2015 - 17:33

View PostX X L, on 22 September 2015 - 07:44, said:

si daca platesti doar parte din utilitati si portarul mai ai vreo pretentie?

ce greturi pe unii... cu asa pretentii, probabil ca esti tratat tot la fel pe unde te duci...

las-o mai moale cu "eu iti platesc salariul!"... esti intr-o companie privata de un anumit nivel, iar respectul este suficient pentru a fi tratat cu respect !

daca te duci cu figuri de genul asta in cap, probabil ca vei fi tratat cu "maxim respect"

"Eu iti platesc salariul" banuiesc ca nu prea intelegi prea mult. Traduc: contribui la salariile angajatilor prin factura, daca nu as fi client lor ca multi altii nu ar avea bani de salarii, corect?

Ca am lamurit aspectul asta, da e o companie privata cu pretentii si in calitate de client am pretentii, ca sunt clientul lor. Ei au pretentii sa ceara de ex pe placute frane marca textar in ambalaj de bmw de 2x si ceva pretul decat la alt distribuitor de piese?

Si da, cand intru intr o reprezentanta bmw, am pretentia sa mi se vb normal si decent, nu sa ma priveasca ala asa de de sus si sa ma vada asa mic...

Asta ca vorbeam de pretentii.
3

#53 User is offline   Cretu' 

• Începător
  • Interests:Cars , Ladies and Law School.

Posted 20 November 2015 - 10:52

Dacă vreau sa verific istoricul unei mașini dupa serie de Sasiu în sediile voastre , ca și potențial cumpărător al autoturismului respectiv,se poate ?
0

#54 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 20 November 2015 - 11:47

View PostZenmonk, on 25 October 2015 - 17:33, said:

[...] cand intru intr o reprezentanta bmw, am pretentia sa mi se vb normal si decent, nu sa ma priveasca ala asa de de sus si sa ma vada asa mic...

probabil ai dezvoltat un complex de genul asta, complet inutil in viata :flowers:

#55 User is offline   vlad1serie 

• Începător

Posted 27 March 2016 - 08:10

Recomand

Salut
Eu am fost la revizie zilele trecute si totul a fost ok
Sunt mulțumit de cum s-a întâmplat ,recomand
0

#56 User is offline   ryoraul 

• Pasionat

Posted 27 March 2016 - 08:16

Pt o banala revizie e normal sa fi multumit.
0

#57 User is offline   vlad1serie 

• Începător

Posted 28 March 2016 - 20:55

Ook.si ce ar trebui sa fac la masina ca sa mă declar multumit?
Si sa fii si de acord cu mine?
Eu am fost ok cum am fost tratat( ma duc in mod curent in service de reprezentanta pt masinile de la job)
Adicatelea am ceva vizite in serviceuri
Spor la opinii !:)
0

#58 User is offline   Zenmonk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 02 April 2016 - 08:16

View PostX X L, on 20 November 2015 - 11:47, said:

probabil ai dezvoltat un complex de genul asta, complet inutil in viata :flowers:

Cand detii 5 6 masini, marci diferite, si le servisezi in reprezentante, incepi sa ai anumite pretentii, nu doar sa lasi cheile sinsa iei factura sa platesti si apoi sa pleci... Spuneam experienta mea in acel service. Mhs de ex sunt foarte ok pana acum.
0

#59 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 02 April 2016 - 18:24

Zenmonk said:

1459577781[/url]' post='2339357']
Cand detii 5 6 masini, marci diferite, si le servisezi in reprezentante, incepi sa ai anumite pretentii, nu doar sa lasi cheile sinsa iei factura sa platesti si apoi sa pleci... Spuneam experienta mea in acel service. Mhs de ex sunt foarte ok pana acum.

Si daca detii 5 masini si le servisezi in reprezentante ( care lucru ar trebui sa fie ceva normal ca doar nu e vreo extravaganta), cam ce pretentii ai? Daca nu cumva ai ceva Ferrari nu vad vreun motiv pentru care sa iti intinda covorul rosu. Sunt altii care au 100 de masini si le serviseaza la reprezentante si cred ca nici pe ei nu ii asteapta cu cafeaua facuta.
0

#60 User is offline   Zenmonk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 03 April 2016 - 17:20

Sa inteleg ca nu ai voie sa critici anumiti dealeri pe forumul asta... Cam nasol sa ai parti pris si sa vina unii sa comenteze urat de ei, nu i asa?
0

Share this topic:

• 7 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic