Jump to content

BMW M4


BMW_manic

Recommended Posts

Cred ca te referi la asta, mai exact "BMW M PERFORMANCE CARBON FIBER REAR SPOILER", care vad ca e $588 pe bmwusa.com, uite aici poti vedea si part number-ul pe realoem.com, mai exact 51192350722, sau uite si aici la BMW Romania dar nu dau niciun pret.

 

Poti cauta part number-ul ala pe eBay, amazon sau ce vrei tu si poti vedea un pret.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca te referi la asta, mai exact "BMW M PERFORMANCE CARBON FIBER REAR SPOILER", care vad ca e $588 pe bmwusa.com, uite aici poti vedea si part number-ul pe realoem.com, mai exact 51192350722, sau uite si aici la BMW Romania dar nu dau niciun pret.

 

Poti cauta part number-ul ala pe eBay, amazon sau ce vrei tu si poti vedea un pret.

https://www.bavauto.ro/51192350722

 

Tot pe realoem spune ca ai nevoie de acest adeziv pentru a lipi eleronul (https://www.bavauto.ro/82699408866)

Edited by Tavicu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, merci.

ma gandeam intial la spoliler ala suspendat, dar inafara faptului ca e pe la 2500 eu, nu stiu cat de estetic este.

prefer sa mai pun 2500 si sa apuc sa iau sistemul lor de evac M performance.

dar prima data sa vina masina. se pare ca e o intreaga tevatura cu venitul si cu cotele astea, de parca ti-ar face-o cadou.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da, merci.

ma gandeam intial la spoliler ala suspendat, dar inafara faptului ca e pe la 2500 eu, nu stiu cat de estetic este.

prefer sa mai pun 2500 si sa apuc sa iau sistemul lor de evac M performance.

dar prima data sa vina masina. se pare ca e o intreaga tevatura cu venitul si cu cotele astea, de parca ti-ar face-o cadou.

 

salut ti a ajuns jucarie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

6 luni... cam mult :scratchchin:

 

esti sigur ca ai comandat la un dealer autorizat ?

 

 

Daca Banat Car este dealer autorizat , probabil ca am comandat unde trebuie . Masina e facuta la comanda cu contract de penalitati de ambele parti de aceea inncontract e trecut termen de livrare max 6 luni dar se pare ca va ajunge undeva mai repede.

Btw , am inteles ca sunt probeleme cu Alcantara in urmatorii 2 ani. Cel putin romanii nu mai pupa 2 ani tapiterie alcantara la bimere. La fel ai franele de ceramica. Cerinta este f mare si probabil ca romanii sunt scosindin joc .

Link to comment
Share on other sites

Nu prea imi place sa dau astfel de detalii fara acordul persoanelor . Pot spune doar ca am negociat un procent destul de bunicel si pertotal pt mine a fosr un deal bun. Acuma ma gandesc sa fac comanda la eleron ( pana la urma raman le cel discret ) si la sistemul de evacUare M Performance .
Link to comment
Share on other sites

Mie unu personal nu mi-ar place sa imi apara numele pe diferite medii virtuale . Si cred ca nici la majoritatea nu le-ar place . Altfel si-arface toti cont cu numele real nu cu nickname .

 

Adevaul e ca devin pe zi ce trece tot mai nervos . Speram sa vina iepurele cu M4. Dar nu a fost asa . Sper ca pe finalul lunii saapara . Asa a zis dealerul ca sunt sanse mari sa apara . Am sa il mai bazai dupa Paste cu un tel . Eventual cu o vizita.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am sa ii fac dupa ce o am si ma dau putin cu ea.

Apropos de eleroane .Alea M performance , vandute de bmw , sunt complet rotunde . Am

Vazut niste eleroane pe M4 care aveau si o scobitura in mijloc . Stiti cumva cine le comercializeaza ? Mi se par mai estetice / agresive decat alea perfect rotunde M performance.

Thx .

 

In prezentarea lui Redcap se vedeclar diferenta dintre cele 2 eleroane : cel vandut de bmw romania si bmw usa .

Link to comment
Share on other sites

Cam ciudata reactia ta, eu am stat pana in Decembrie 2014 sa tot negociez preturi si oferte, mai exact in jur de vreo 6 luni de la lansare si cum am primit un pret ok am zis direct, gata, acum ma urc in masina si vin si iau masina, necomandata, era ce aveau pe stoc atunci. Avand in vedere ca ai tot comandat una alta ma asteptam sa te duci direct peste dealer sa iei masina, asteptarea asta lunga ti-a taiat din elan?

 

Dar, ca sa dau un alt exemplu, la X6 cred ca intr-o Marti am primit mail ca mi-a venit masina comandata si pana Sambata nu am fost sa o ridic ca nu eram prin zona si era prea mare bataia de cap sa ma duc dupa masina si dupa sa ma intorc unde eram plecat.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.