Jump to content

BMW 530xd sau 535d?


sorcerer

Recommended Posts

.. 535d <_< ... dar si xd'ul e bestial... grea alegere... daca iei xd'ul, la 'vara' iti pui intrebarea: oare cum ar fi fost cu 535d'ul... daca iei 535d'ul, la iarna la fel: oare cum ar fi fost 530xd'ul... :bashwall: \

 

 

PS pitiadrian, de ce sa fie taxa mai mare?.. nu sunt aceeasi cmc? :)

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa-mi iau un BMW E60...nush inca daca xd sau 535. Masina o voi lua noua de la AB. Ce-mi recomandati? E xd-ul asa de important? Iarna voi avea probleme cu 535-ul? Dupa calculele mele diferenta dintre ele e pana in 2000 euro.

Daca sunt posesori de 535d...va conjur!!! Iluminati-ma!

Multumesc.

Vrei siguranta=530xd,vrei sportivitate=535d.sunt posesor de E60 530d si abea astept sa il schimb cu un 535d

Link to comment
Share on other sites

Si eu am trecut peste faza asta cu ,,x''-ul

Dar daca ai bani 535 e supeeer ... mai ales ca consuma acceptabil , bn taxa e mai mare dar...in rest ....no comment.

eu am vrut sami iau 525xi sau 530xd dar pan la urma am comandat 520d

 

taxa mai mare 535d vs 530d? De ce?

Link to comment
Share on other sites

Sunt uimit de chestiile astea cu Xdrive e mai sigur pe drumuri normale, chiar si cum sunt cele de la noi, in regim de exploatare normala. Pai daca voi conduceti la limita aderentei si sigurantei unei masini fie ea RWD sau AWD pe drumuri publice ar trebui sa va cautati la doctor. Cred ca partial si de asta se intampla ce se intampla pe sosele, am AWD, DSC EBD ABS + doamne iarta-ma ce sisteme or mai avea ...ma scoate din orice .. e imposibil sa nu iau curba asta cu 140 .. doar am AWD.., cand de fapt de deajuns niste atentie si anticipatie... care fac cat 10 sisteme electronice la un loc.

Pe polei nici mama Xdrive nu te scapa. Nu comparati o mana de nisip pe sosea sau niste zapada cu polei dinala adevarat. Atunci nu se merge cu nimic daca tii putin la masina si la sanatatea ta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

FOARTE DE ACORD !

 

Eu imi iau 535d pt. ca nu vreau sa schimb planetare ... "gip" caut separat :)

 

 

Sunt uimit de chestiile astea cu Xdrive e mai sigur pe drumuri normale, chiar si cum sunt cele de la noi, in regim de exploatare normala. Pai daca voi conduceti la limita aderentei si sigurantei unei masini fie ea RWD sau AWD pe drumuri publice ar trebui sa va cautati la doctor. Cred ca partial si de asta se intampla ce se intampla pe sosele, am AWD, DSC EBD ABS + doamne iarta-ma ce sisteme or mai avea ...ma scoate din orice .. e imposibil sa nu iau curba asta cu 140 .. doar am AWD.., cand de fapt de deajuns niste atentie si anticipatie... care fac cat 10 sisteme electronice la un loc.

Pe polei nici mama Xdrive nu te scapa. Nu comparati o mana de nisip pe sosea sau niste zapada cu polei dinala adevarat. Atunci nu se merge cu nimic daca tii putin la masina si la sanatatea ta.

Edited by xndrei
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

si cum ramane cu placerea pura de a conduce un BMW fara a simti in volan tractiunea rotilor din fata? fara a simti in accelerare la cea mai mica groapa planetarele alea incordate?:twoup:) personal cred ca BMW a conceput x-drive ca sa mai "usureze" pe Audi de cativa clienti innebuniti de quattro. A fost mai mult o ambitie:)))

 

Total agree with Romulus...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.