Jump to content

Bascule e46


Recommended Posts

Iti dau eu 2 la 6 milioane....le are un prieten care a vandut masina...si sunt reconditionata......spune el ca sunt foarte bune....dar nu a apucat sa le monteze ca a vandut masina....

189815[/snapback]

daca sunt mai bune ca unele noi, de ce nu sunt mai scumpe decat unele noi...? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da m-am uitat....eu i-am oferit ceva....nu sunt noi dar sunt bune....Tu esti cumva avocatul?

189826[/snapback]

Ti-am atras atentia doar ca e vorba explicit de bascule noi. Atat si nimic mai mult.

Era specificat clar ca nu se cauta "turcisme". Cu atat mai mult erau excluse improvizatii gen "bascule reconditionate".

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca sunt foarte bune NU mai bune ca unele noi....si asta din spusele lui...eu nu stiu cat de bune sunt

189829[/snapback]

ontopic: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5528&hl=

 

offtopic: cand fac o afirmatie, am in spate argumente: aici ai spus ca sunt MAI BUNE CA UNELE NOI. nu-ti mai amintesti ce ai scris?

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ndpost&p=189294

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand Meyle. Eu am cumparat din Ploiesti de la importator(ii gasesti pe net) cu 800RON perechea si daca iei si bucsile poti sa obtii si discount. Nu pot sa spun cat de bune sunt pentru ca am doar 8000km cu ele, dar am citit numai pareri pozitive despre Meyle. Sunt nemtesti deci ar trebui sa fie de calitate. Eu am dat 1100RON pe bascule + bucse +manopera.
Link to comment
Share on other sites

Iti recomand Meyle. Eu am cumparat din Ploiesti de la importator(ii gasesti pe net) cu 800RON perechea si daca iei si bucsile poti sa obtii si discount.  Nu pot sa spun cat de bune sunt pentru ca am doar 8000km cu ele, dar am citit numai pareri pozitive despre Meyle. Sunt nemtesti deci ar trebui sa fie de calitate. Eu am dat 1100RON pe bascule + bucse +manopera.

189968[/snapback]

11 mil pe ambele bascule+bucsi+manopera? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Poti linistit sa iti iei si Lemforder. Sunt un pic mai scumpi ca si ceilalti producatori dar, merita toti banii. Mi-am facut si eu de curand schimbul de bascule, bucsi, bielete (directie), capete de bara si bielete anti-ruliu si mi-am pus doar Lemforder. M-am scobit un pic prin buzunare dar, sper ca macar 2 ani sa am pace. Ca si nevel de pret basculele le gasesti incepand de la 650 RON pana in max. 800 RON, iar la bucsi 350 RON. Referitor la manopera nu pot sa-ti spun cat a fost pt ca, mi-am facut mai multe operatii pe langa schimbul amintit anterior - uleiurile toate, discuri + placute de frana (fata + spate), arcuri sport, filtrele toate, bujiile, lichid servo, curatat injectoare pe sistem ultrasonic, bineinteles geometrie roti si reglajul farurilor pt ca a coborat masina in inaltime prin montarea arcurilor sport. Pentru toate astea am platit 900 RON. Eu zic ca, pretul este super OK. Sfatul meu este sa alegi calitatea indiferent de ce piese iti vei schimba la masina! Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.