Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

Va asigur ca respect ,respectul vostru despre altii atat timp cat este din toate directiile,320i e36 este primul care a intins o mana si sfaturi pe pm,pe care le-am inteles si respectat atat eu cat si el,Scandy dupa 2-3 meciuri cu pufaieli a inteles si el si eu ce dorim de fapt,altii <_< pricep mai greu,dar asta e gradina si e mare.

Oricum va asigur ca oricand alaturi de voi am de castigat din anumite puncte de vedere,dar si voi daca ma-ti fi avut alaturi ar fi fost ok!(sa nu ma laud).

Asa ca acceptati pe unul nou ce-si apara si crede in alegerea facuta,si cand depasesc limita,doar urecheati,nu denigrati.

Gata hai sa facem topicul asta cel mai de invidiat.

Am vorbit serios despre propunerea de la cateva posturi mai sus.

Link to comment
Share on other sites

salut am un e65 din 2002 si as fi interesat de un chip.imi poti da detalii...pret.multumesc

 

Sa ne spui ce cip ai ales si de la cine.post-66-1238885722.gif

 

Ar fi interesant de aflat si cum se comporta masina dupa ciptuning.Consuma mai putin, consuma foarte putin,...chestii de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E a nu-stiu-cata-oara cand atrag atentia ca asta e topic de discutii, nu de multumiri si preaslaviri. Desi exista numeroase avertizari in ultimele doua pagini plus subtitlul destul de explicit, vad ca vorbesc in zadar.

 

Nu-i nimic, data viitoare dau cu banul (=! moneda) si apoi discut.

Link to comment
Share on other sites

Deasemeni (pentru a 4-a oara cand postez) se adauga pe lista si un "ex" 318d / 2004 :)

Masina este alta :bashwall:.Latenta (lag-ul) de la acceleratie s-a redus considerabil , consumul la viteza de aproape 120 constanta era 6.1-6.2 acum a ajuns insa la 5.6-5.8 (depinde cate accelerari blana au fost <_< ) , demarajul este mult mai bine simtit pe o plaja mai mare de turatii , viteza a 3-a este cu totul alta. Deasemeni consumul in oras a scazut cu 0.3 la mers putin mai agitat chiar :unsure:. Sa speram ca pe viitor nu vor exista probleme de ordin tehnic desi nu cred. George este un baiat de nota 10+ , are tot respectul si recomandarea din partea mea. Numai bine George si voi mai reveni cu impresii pe parcurs dupa ceva mai multi km parcursi . p.s. daca mai lucrezi si pe viitor la tine o sa vin cu x5-ul :blink:.

Link to comment
Share on other sites

Deasemeni (pentru a 4-a oara cand postez) se adauga pe lista si un "ex" 318d / 2004 :blink:

Masina este alta :blink: .Latenta (lag-ul) de la acceleratie s-a redus considerabil , consumul la viteza de aproape 120 constanta era 6.1-6.2 acum a ajuns insa la 5.6-5.8 (depinde cate accelerari blana au fost :) ) , demarajul este mult mai bine simtit pe o plaja mai mare de turatii , viteza a 3-a este cu totul alta. Deasemeni consumul in oras a scazut cu 0.3 la mers putin mai agitat chiar :wub: . Sa speram ca pe viitor nu vor exista probleme de ordin tehnic desi nu cred. George este un baiat de nota 10+ , are tot respectul si recomandarea din partea mea. Numai bine George si voi mai reveni cu impresii pe parcurs dupa ceva mai multi km parcursi . p.s. daca mai lucrezi si pe viitor la tine o sa vin cu x5-ul :wub: .

 

Sincer acum, tu realizezi ce scrii ? Cum ai realizat tu o scĂŁdere de 0.3% la mers mai "agitat" ? :bashwall:

 

Citeste post-ul lui bavaria si vei realiza . <_< . E cat se poate de logic , sau nu poti concepe asa ceva ?:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Sincer acum, tu realizezi ce scrii ? Cum ai realizat tu o scĂŁdere de 0.3% la mers mai "agitat" ? <_<

 

Deci a crescut puterea si a scazut consumul.post-66-1240276436.gif

 

daca totzi care si-au facut remapare zic ca a scazut consumul dc nu crezi?

Edited by 20cm
Link to comment
Share on other sites

Daca intram in polemici nu cred ca iesim prea curand din ele <_< . Intodeauna vor exista pareri pro si contra....

 

ps: conteaza foarte mult si cine modifica fisierele, daca sunt modificate aiurea e normal sa apara si probleme, dar daca sunt modificate profi, la o versiune eco tuning sau standard raportul dintre performanta- fiabilitate este foarte bun. O zi buna va doresc !!

Link to comment
Share on other sites

Daca se foloseste o varianta race de resoftare, primul lucru care cedeaza este ambreiajul (din cauza cuplului), dar asta depinde si de sofer <_< , daca se foloseste o varianta standard (pe care o recomand eu) nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.