Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

sal

la 335i e92 ce se poate face?

ms, si..cat costa

 

La 335i se pot face multe. Depinde cat de soft sau hard vrei sa mergi.

Variantele cele mai simple sunt tune-urile JB4 si Procede, ambele fiind piggyback-uri si nu soft-uri. Nu stiu despre Procede, dar JB (JuiceBox) se aduce in Romania. Un JB iti da 60-70 cai la roata fara alte modificari.

 

Daca vrei sa investesti mai serios, te poti gandi la un soft GIAC, catless downpipes, o evacuare Einsenmann, Miltek sau ceva similar, un intercooler mai mare (Helix?), RB turbos, aftermarket blowoffs si lista poate continua.

 

Mai ...nimic!! Cine stie cati area ACUM! In general, se castiga max 10% dar, daca motorul este si mic si uzat, ....

 

Cunosc o firma de tuning in Romania care a scos 12 cp la un 316i, deci se poate. Mi se pare destul de mult pentru motorasul ala.

Edited by alexrosiu
Link to comment
Share on other sites

La 335i se pot face multe. Depinde cat de soft sau hard vrei sa mergi.

Variantele cele mai simple sunt tune-urile JB4 si Procede, ambele fiind piggyback-uri si nu soft-uri. Nu stiu despre Procede, dar JB (JuiceBox) se aduce in Romania. Un JB iti da 60-70 cai la roata fara alte modificari.

 

Daca vrei sa investesti mai serios, te poti gandi la un soft GIAC, catless downpipes, o evacuare Einsenmann, Miltek sau ceva similar, un intercooler mai mare (Helix?), RB turbos, aftermarket blowoffs si lista poate continua.

 

 

 

Cunosc o firma de tuning in Romania care a scos 12 cp la un 316i, deci se poate. Mi se pare destul de mult pentru motorasul ala.

 

Care ar fi aia? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Salut domnule, am fost multumit cu ce ai facut cu Touaregul si intrebarea ar fi: pt 750i F01 se poate face ceva?

 

 

Salut, ma bucur ca ai fost multumit de resoftarea la Touareg. Din pacate nu te pot ajuta momentan cu 750i F01 :( , dupa ce va veni update-ul pentru motorizarea ta, te anunt :).

 

Numai bine.

Edited by 320i e36
Link to comment
Share on other sites

Salut domnule, am fost multumit cu ce ai facut cu Touaregul si intrebarea ar fi: pt 750i F01 se poate face ceva?

 

la SKN ai 2 optiuni de chiptuning:

Stage 1 = 466hp cu 715nm => 1600 eur

Stage 2 = 504hp cu 755nm => 1800 eur

 

varianta a 2a cred ca e prea brutala.

 

ti se vor parea f mari preturile, stiu.

 

ofera si garantie.

 

Ministerul de interne din germania are multe masini softate la ei.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Fa-ti resoftarea la ei si, in caz de ...., asteapta sa-ti schimbe turbina si altele care au cazut!:thumbsup:

 

Acum sincer, tu daca ai avea un F01 si ai vrea sa ii faci o resoftare, ai apela la un gigel de la colt care primeste fisierele pe mail de la "partenerul de afara", sau te-ai duce la o firma serioasa, care are un showroom curat si unde e vorba de alt profesionalism si alte echipamente la urma urmei?

 

Daca la un 750i te uiti ca in loc de 400 euro lu` gigel dai 1500 eur la o firma cu renume gen SKN, Superchips, Evolve etc... inseamna ca ai gresit din start masina. Trebuia sa iti iei un papuc diesel.

Link to comment
Share on other sites

Acum sincer, tu daca ai avea un F01 si ai vrea sa ii faci o resoftare, ai apela la un gigel de la colt care primeste fisierele pe mail de la "partenerul de afara", sau te-ai duce la o firma serioasa, care are un showroom curat si unde e vorba de alt profesionalism si alte echipamente la urma urmei?

 

Daca la un 750i te uiti ca in loc de 400 euro lu` gigel dai 1500 eur la o firma cu renume gen SKN, Superchips, Evolve etc... inseamna ca ai gresit din start masina. Trebuia sa iti iei un papuc diesel.

 

Da, ai dreptate: nu as apela la ..."baieti"! Corect! Dar, referitor la SKN, am vazut prea multi nemultumiti si o lipsa totala de reactie din partea reprezentantului pt Romania. Nici nu mai discutam despre o eventuala ...despagubire/garantie etc.

Poate SKN Germania este o firma serioasa, dar - in Romania - nu prea am vazut decat discutii, certuri, acuze si ...motoare praf! De asta spuneam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.