Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

Pfff , acum nu stiu ce sa zic...am un var care si-a facut la upsolute ct chip pe un superb 1.9 tdi...alta masina are 2 ani de cand are si nu am auzit sa fie vreo pb.

Ma cam bate gandul si pe mine...daca nu reusesc sa o vand combin...ma bag in ea

 

Pe 1,9 TDI pot face si eu :laugh: Cred ca-i cel mai "cipuit" motor din istorie

Link to comment
Share on other sites

AC Schnitzer, hamann si inca unele preiau garantia daca masina este in anumite conditii (an de fabricatie si nr de km).

Doar AC Schnitzer din ce stiu eu.

 

Daaaa. Daca e din 2004, cred ca ai garantie pt motor si cutie pana in 2014. Asa ca,...

Doar daca are pana la100 000 garanteaza,dupa nu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

salut..am un e46 1.8; 118 cp din 2001..care este puterea maxima pe care o pot castiga prin orice metode nu numai cu chip?..aveti idee pe unde ar ajunge pretul?..se merita sa fac aceste schimbari sau mai bine schimb masina?..

Mai bine schimbi masina,dar intr-un 318i face lift 143cp.Pt ca motoarele in 6 pistoane vorr avea deja un consum mult mai mare.Ideal este "cel mai puternic motor dar care inca este in 4 pistoane".Unul supralaimentat ar fi ideal dar bmw nu prea are asa ceva pt modelele la pretul ala.

Un 318i face lift cu remapare te duce la un 155 cp,ceea ce consider ca ar fi foarte bine.

Cum am mai spus consumul depinde in mult mai mare masura de nr de pistoane decat de cilindree.Exemplul cel mai evident este motorul de 320i 150 cp 6 pistoane a carui consum este fff apropiat de motorul de 328i si evident mai mare decat motorul de pe 318i 143 care de asemenea are tot 2 litri dar doar 4 pistoane!

Edited by ionutz_ng
Link to comment
Share on other sites

@ c.sainz

 

sa modifici o harta , mai bine sau mai rau, nu mai este un secret detinut de cateva firme auto sau de tuning, dupa cum nici diagnoza sau programarea modulelor nu mai sunt secretele care erau pana in 2005-2006. cu ceva experienta in domeniu, nu ai nevoie nici de dyno, ca sa faci o harta care rivalizeaza cu cea facuta de BMW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Salut.sunt nou pe acest forum si as vrea sa ma ajutati cu niste informatii. am un bmw e60 530d din 10/2003,euro 3,218 cp,fara filtru de particule,cutie manuala si m-ar interesa sa-i pun un chip.as vrea niste pareri pro/contra de la userii care au mai pus chip pe motorizarea asta.masina are in prezent 250.000 km.multumesc
Link to comment
Share on other sites

am un bmw e46 320 ci, modelul cu 170 cai, 6 cilindri... am 186.000 km , ar putea afecta un chip tuning motorul?

eventual daca puteti sa-mi faceti si o recomandare prin timisoara... ty

 

eu fac chip in tm daca te mai intereseaza....

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.