Jump to content

Chip tuning BMW


CT-87-ADY

Recommended Posts

salut!

 

Masina a fost chipuita de curand de Scandy de pe forum... Baiat de nota 20 cu + :blink:

 

 

Masina trage mult mai bine

Trage liniar de la 2000-4000.

Consumul parca sa zic k a mai scazut putin... maine dim plec la drum si o sa va mai comunic impresii...

 

in cz:

Merita fiecare leutz asa k nu mai statzi pe Ganduri k baiatul asta face minuni la super-preturi.

 

 

p.s: o sa vin cu o diagrama de putere si cuplu zilele astea...

Masina are in prezent 148Cai, cel putin asa zice AUTO-Testul din cadrul targului AUTOVIT.

Link to comment
Share on other sites

Pana cum am facut masuratori pentru 4-5 masini bmw si intradevar indica prost dar doar cuplul motor, la CP arata bine.

Vezi graficul de la E46 ca original a dat 149cp din 150 dar la cuplu in loc de 330NM arata doar 276NM.

 

Ady multumesc mult de aprecieri dar nu ma da de gol cu pretul :)

Primii clienti de pe forum au beneficiat de o reducere special ca sa demonstrez ca stiu ce fac iar tu ai fost primul cu E87,

pe viitor serviciile de calitate vor fi putin mai scumpe :blink:

Link to comment
Share on other sites

Foarte ciudat,trage mai bine si consuma mai putin :)

191259[/snapback]

pai e normal, daca nici nu mai scoate fum, nici nu mai consuma. :blink:

 

Dezvolta putere mai mare cu motorina mai putina.  :)

191281[/snapback]

si cred ca tendinta e sa consume din ce in ce mai putin.

perpetuum mobile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Up-date:

masina este multa mai rapida decat un A6 2002 2.5TDI 155cai sau un 320D 136cp si din mers si cu start de pe loc...deci toate treptele trag mai bine la mine...

si pe 400m cu start de pe loc am facut un passat din 1998 1.8T 150cai :blink:

cu toate astea un Audi A6 2002 1.9tdi pd 131cp cu chip pe la 160-165cp ma mananca in treptele 4-5-6.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pana cum am facut masuratori pentru 4-5 masini bmw si intradevar indica prost dar doar cuplul motor, la CP arata bine.

Vezi graficul de la E46 ca original a dat 149cp din 150 dar la cuplu in loc de 330NM arata doar 276NM.

 

Ady multumesc mult de aprecieri dar nu ma da de gol cu pretul :)

Primii clienti de pe forum au beneficiat de o reducere special ca sa demonstrez ca stiu ce fac iar tu ai fost primul cu E87,

pe viitor serviciile de calitate vor fi putin mai scumpe  :blink:

190064[/snapback]

spune-mi si mie ptr e39,530d,cat este pretul?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Am un BMW 318i (motor de 2000 cmc 143CP) si as vrea sa stiu cu cat mi-ar creste puterea si cuplul cu un chip profesional. Din cate stiu pe motoarele aspirate nu castigi mai mult de 15 cai cu chip, dar nu stiu cu cat creste cuplul.

Poate cineva sa ma informeze si pe mine despre chestiile astea?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

si pt 120 d de 163 cp? cu cat creste puterea motorului?

ca ma intereseaza si pe mine chip-ul... si acum trage super, dar parca e loc si de mai bine... un pret, ceva? (eventual da-mi un PM)

Link to comment
Share on other sites

si inca o chestie pe care am uitat-o... apropo de rescrierea de soft: tata si-a luat acum vreo 3 luni un audi a4 nou nout... problema este ca, din punctul meu de vedere, a facut economie exact acolo unde nu trebuia: motor! e 1.9 tdi de 115 cai... si la primul drum lung - pana in germania - si-a dat seama ca nu trage... asa ca vrea sa-i puna un chip care sa-l duca macar in 130- 140 cp. problema este ca masina e in garantie... astia de la audi au refuzat sa ii rescrie softul... ce-ar trebui sa faca? voi ce ziceti?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.