Jump to content

Tips-uri evacuare


Guest Pole

Recommended Posts

E aceeasi persoana.

atunci pole stie unde sa se duca sigur.un tip de nota 10.

nu le-a placut de mine?da....eram imbracat in treling cu pantofi si d'aia.

plm nic mie nu mi-a placut de ei dar le-am platit.

250 lei parca tips cu montaj+ drum 70 de lei + drum la buc 50 de lei + 150 de lei la tipul asta.am ajuns cu tips-ul cat o finala :)))

 

in fine.e bine ca am ajuns unde vroiam.

 

@alex nastase....sincer sa fiu ma bucur ca nu le-a iesit.ti-am zis...sudura care au dat-o aia mi-a ingreunat masina cu o tona <exagerez>,tipii astia parca au cusut nu au sudat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

gata, le-am montat, la service-ul unde zicea alex, uitasem ca e un service fix pentru de tobe la mine in zona.

 

le-au pus respectand linia de fabrica, adica una putin mai in afara fata de cealalta, a iesit ok. a avut dreptate insa WLF, a fost nevoie sa taie tevile mele si sa le sudeze pe astea in loc, altfel iesea un soi de tiganie.

 

am pus 3 poze, peste care am dat un efect din telefon sa nu se vada cat de jegoasa imi e masina, o s-o spal, insa nu s-a facut luna.

post-669-0-05472100-1370362904_thumb.jpg

post-669-0-48457700-1370362905_thumb.jpg

post-669-0-97643400-1370362906_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

gata, le-am montat, la service-ul unde zicea alex, uitasem ca e un service fix pentru de tobe la mine in zona.

 

le-au pus respectand linia de fabrica, adica una putin mai in afara fata de cealalta, a iesit ok. a avut dreptate insa WLF, a fost nevoie sa taie tevile mele si sa le sudeze pe astea in loc, altfel iesea un soi de tiganie.

 

am pus 3 poze, peste care am dat un efect din telefon sa nu se vada cat de jegoasa imi e masina, o s-o spal, insa nu s-a facut luna.

a iesit bine,eu m-am suparat un pic pe ei am mers sa fac o evacuare de urs si au dat-o la intors ca e mult de lucru si ca mai bine sa cumparam evacuare noua.ma rog ai mancase in fund si sa imi dea un pret mic :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Guest Pole
eu am mers azi, deja era dupa program la ei, insa era gen patronu' sau ceva pe acolo, foarte dispus sa ma primeasca dupa program, a delegat instant 2 baieti destoinici, si m-a rezolvat pe loc. Bine, si eu le-am lasat alora imediat ceva, plm, erau pe picior de plecare deja cand i-a intors ala din drum.
Link to comment
Share on other sites

eu am mers azi, deja era dupa program la ei, insa era gen patronu' sau ceva pe acolo, foarte dispus sa ma primeasca dupa program, a delegat instant 2 baieti destoinici, si m-a rezolvat pe loc. Bine, si eu le-am lasat alora imediat ceva, plm, erau pe picior de plecare deja cand i-a intors ala din drum.

hmmm sigur vorbim de aceiasi?astia sunt doar 2,zic de aia de langa Popisteanu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

hmmm sigur vorbim de aceiasi?astia sunt doar 2,zic de aia de langa Popisteanu.

 

da ma, mai sus de vulcanizarea aia, fosta auto soft. am ajuns pe la 6 si un sfert, era un gagiu acolo pe la 40 de ani inalt si chel, care i-a convocat pe unii sa execute lucrarea. Unu era mai gras si cu barba gen, iar alalalt mai in varsta. Ii tot ziceau da sefu, gata sefu, sefu in sus si sefu'n in jos, am banuit ce e cava patron sau ceva.

 

oricum, foarte serviabili si ok, de ce sa ma cac pe mine.

Link to comment
Share on other sites

In 2003 cand mi-am luat E34 535i, aveam pachet M complet, si trimurile de la geamuri negre, shadow line cum li se zice acum, gen. Evident, toba era cu tipsuri de teava chioara, ruginita. Am reusit sa fac rost de niste tipsuri de 750i E32, care nu stiu daca ati vazut vreodata, erau duble dar dreptunghiulare, aratau bestial cu bara de M de E34, dar nu erau cromate, erau tot tabla chioara, asa ca le-am vopsit negru mat sa dea bine cu restul masinii care era neagra. Pe vremea aia era ceva frumos si rar.

 

Adica asa aratau tipsurile originale de 750i: http://www.e34club.ee/foorum/viewtopic.php?f=22&p=19196

Link to comment
Share on other sites

Guest Pole

ma rog, sincer, as fi vrut negre, vazusem undeva si mi-au placut, insa nu am gasit.

 

iar la BMW, pe tips-uri OEM, cum aveam eu insa afumate, imi cereau vreo 600 de lei si sunt niste rahaturi de capace cum ar veni, care acopera teava, iar alea performance sunt niste conserve din punctul meu de vedere, sau ce mi-au aratat acolo. foarte subtiri.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ce sunt atat de scumpe tips-urile astea? Schimba in vreun fel sunetul? Sau sunt doar de ornament? Scuze daca am postat unde nu trebuie. Vreau sa pun si eu un tips dublu pe a mea, ca are doar o iesire :p

 

Sunetul nu ti-l schimba nici teoretic nici practic :)) doar aspect ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.