Jump to content

Problema DVD BMW E90


Recommended Posts

Buna ziua....sunt nou aici si imi pare rau daca deschid un topic care a mai fost deja deschis...am o problema cu dvd-ul de la masina...am incercat sa fac un dvd cu muzica si problema este ca nu-mi canta toata muzica...sunt melodii pe care nu le canta...aceeasi problema o am si la cd-uri....modelul masinii este BMW 320d E90 2006 cutie automata...stiti care este problema?
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua....sunt nou aici si imi pare rau daca deschid un topic care a mai fost deja deschis...am o problema cu dvd-ul de la masina...am incercat sa fac un dvd cu muzica si problema este ca nu-mi canta toata muzica...sunt melodii pe care nu le canta...aceeasi problema o am si la cd-uri....modelul masinii este BMW 320d E90 2006 cutie automata...stiti care este problema?

 

Incearca sa scrii discul la viteza minima si sa cureti lentila de la DVD. Daca tot nu merge, posibil sa fie nevoie sa schimbi capul de citire sau DVD drive cu totul

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Va salut.Aceeasi problema o am si eu.Am incercat toate variantele descoperite pe forum(inclusive scrierea pe mai multe marci de cd-uri),si tot la fel se comporta cd player-ul,adica citeste greu si sare aleator .O alta sugestie sau un electronist bun?Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

dvd-ul citeste si mp3 si track....iar melodiile le sare nu le canta pe toate

 

Aceeasi problema o am si eu...nu citeste toate melodiile, pe unele le sare, desi atunci cand scriu CD-ul ii dau verificare, totul este OK cu CD-ul, dar cu toate acestea unitatea din masina sare peste unele melodii! Inca nu mi-am dat seama care-i cauza! :( E din categoria: "asa fac toate"

 

LE. Voi incerca si eu programul sugerat de bzk daca asta-i metoda! Thx!

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
Reinvii acest topic. A fost foarte folositor acel program de conversie, free mp3. Vorbesc la trecut, intrucat de cand am trecut pe Win10, acel program nu mai functioneaza pe acest ultim OS. Am incercat cu un altul ce are suport pe Win10 doar ca nu armonizeaza fisierele. Ideea este ca trebuie setat la toate un Bitrate de 44Khz, asta-i buba pt care mp3 playerul din E90 le skip-uieste pe unele. Asadar, aveti alte alternative care intr-adevar functioneaza pe Win10 si chiar fac treaba scontata?!?!?!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

la fel pateam si eu:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/113078-cddvd-e60-sare-peste-unele-melodii-mp3/page__p__1757721__hl__mp3+sare+melodiile__fromsearch__1#entry1757721

 

acum folosesc free mp3 wma converter si nu mai sare melodiile, nici macar una :)

 

Multumesc!

Am folosit si eu metoda si le citeste fara problema, inainte imi spunea ceva de format si nu le vedea deloc.Am tras mp3-uri de pe youtube cu site-ul specializat :), folosit "Free Mp3 Wma Converter" apoi l-am scris la viteza 2x, functioneaza excelent.

La formatul video se procedeaza la fel? Nu prea am inteles ce format de fisier citeste. Am modelul cu navigatie mare e90.

post-80919-0-01366200-1504785012_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.