BMWClub: Ziua si ACCIDENTUL GRAV - BMWClub

Jump to content

• 48 Pages +
  • « First
  • 46
  • 47
  • 48
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Ziua si ACCIDENTUL GRAV ce dracu' ?!

#941 User is offline   bogdanx 

• Începător
  • Group: Members

Posted 21 June 2019 - 14:58

Avand in vedere ca cei de la descarcerare au taiat e46-le in felul ala cred ca idiotul era in renault.
Nu cred ca se apucau taie masina daca era fara oameni, plus la cum arata locul soferului nu stiu cum fugea ala de acolo.
Oricum, alcool... ca de ce nu...
1

#942 User is online   Eugen B 

• Pasionat

Posted 21 June 2019 - 15:39

Imi place ca in multe medii online cauza principala pentru clasarea Romaniei in fruntea clasamentului in ceea ce priveste mortalitatea/victime cauzate de accidente rutiere, se invoca mult lipsa autostrazilor, avem dovada ca de fapt cauzele sunt mult mai profunde , si tin seama de educatie, responsabilitate si respect pentru lege. Doua tamponari, una pe autostrada, alta pe un drum cu separator de beton pe sens (ghimbav) , ce nu pot fi explicate prin lipsa/starea infrastructurii.
3

#943 User is online   Bala 

• resistance is futile
  • Group: Moderators

Posted 21 June 2019 - 22:31

Baiatul decedat a fost coleg la clubul de fotbal cu fiu-miu (alt an dar acelasi antrenor). Extrem de trist moment. Ma tot intreaba fiu-miu despre accident si ii e greu sa realizeze ce s-a intamplat.

Betivul avea farurile aprinse si era cu renault.

Nu inteleg cum un scenic destul de vechi salveaza betivul dar in e46 mor 3 din 5 persoane.

Stiam ca e36 e dezastru la impact dar si e46?

Eu merg des pe bucata aia de A1 si se intampla sa dai peste tot felul de nebuni. Acum cateva luni era sa calc un pieton. Venea de pe contrasens, alerga si numai ce sarise separatoarele in fata mea.

E plin parapetul de urme de accidente desi e relativ nou.

#944 User is online   Eugen B 

• Pasionat

Posted 21 June 2019 - 22:59

View PostBala, on 21 June 2019 - 22:31, said:

Baiatul decedat a fost coleg la clubul de fotbal cu fiu-miu (alt an dar acelasi antrenor). Extrem de trist moment. Ma tot intreaba fiu-miu despre accident si ii e greu sa realizeze ce s-a intamplat.

Betivul avea farurile aprinse si era cu renault.

Nu inteleg cum un scenic destul de vechi salveaza betivul dar in e46 mor 3 din 5 persoane.

Stiam ca e36 e dezastru la impact dar si e46?

Eu merg des pe bucata aia de A1 si se intampla sa dai peste tot felul de nebuni. Acum cateva luni era sa calc un pieton. Venea de pe contrasens, alerga si numai ce sarise separatoarele in fata mea.

E plin parapetul de urme de accidente desi e relativ nou.

Scenic e mai inalt, si probabil in dimamica accidentului, E46 a intrat oarecum sub scenic; si mai conteaza daca pasagerii au cuplate centurile de siguranta, cat si pozitia pasagerilor in momentul impactului (nu intorsi, la somn, etc).
Eu tot nu inteleg cum circula pietoni pe autostrada, sau se merge pe contrasens; si de ce nu se pun niste camere de supraveghere , din loc in loc, si un dispecerat sa mai urmareasca ce se intampla.....
0

#945 User is offline   MihaiCarunta 

• Membru

Posted 25 June 2019 - 14:49

https://www.stiridec...toni-foto-video

Baiatul care a murit a fost coleg cu mine....se intorcea de la pauza de pranz, de la Coratim pt cei care stiu zona.
0

Share this topic:

• 48 Pages +
  • « First
  • 46
  • 47
  • 48
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro