Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Accident destul de grav, soferul BMW-ului era foarte beat, se vede si in filmare, pe la min 5 se ia la bataie cu cineva si apoi este imobilizat de politisti. Femeia care coboara din masina lovita si se aseaza pe iarba este in stare destul de grava..

http://www.inimabacaului.ro/2015/08/filmul-accidentului-de-la-pasajul.html

Link to comment
Share on other sites

Ba, da de unde am nevoie eu de acceptare? Din partea ta, sau a colegilor de forum, niste necunoscuti?

 

Pai ma doare fix in c*r de parerea unor necunoscuti, nu stiu daca ma intelegi. Am zis doar o data ca are directia buna, bucse pline (cum sunt cele din poliuretan) si mi-ati sarit toti in cap.

 

Si nu te supara, un e36/e46 e la fel de banal si fara personalitate, omul/proprietarul o face personala.

 

Si te-am contrazis eu cu plasticele si alte adevaruri? Sunt niste plastice de rahat, dar pe mine personal nu ma deranjeaza, atata timp cat e o masina buna.

 

Tu suferi de bagare in seama, daca ai investi atata energie in business sau cu ce te lauzi, cat investesti in forumul asta, ai fi mai castigat crede-ma. Esti ca un boot, prezent mereu.

Nu vreau sa se supere nimeni,nu vreau sa supar pe nimeni....sa incep cu inceputul,prima ar fi un matiz,apoi un cielo,apoi un opel astra,o fabia break din 2002 si de o luna un E90 din 2005......toata lumea a subliniat diferenta intre o masina premium si una non premium....dar stii cum exista o diferenta intre trabant si mercedes asa e diferenta intre opel si bmw,absolut la toate modelele......rezistenta in timp si fiabilitatea spun totul....opelul este autoturism....bmw-ul in comparatie-limuzina sportiva....nu am vrut sa supar pe nimeni...asta e doar adevarul ce il vede fiecare cu ochii

Edited by Romaryo36
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Accident destul de grav, soferul BMW-ului era foarte beat, se vede si in filmare, pe la min 5 se ia la bataie cu cineva si apoi este imobilizat de politisti. Femeia care coboara din masina lovita si se aseaza pe iarba este in stare destul de grava..

http://www.inimabacaului.ro/2015/08/filmul-accidentului-de-la-pasajul.html

Pentru alcool eu sunt de parere ca trebuie anulat permisul si fara drept de a mai da. ” Hai sa circulam toti pulbere la volan incat sa nu vedem masina din fata ”

 

1. Evitam faptul ca au gresit reprterii si au scris 520 in loc de 320.

 

http://www.gazetaromaneasca.com/observator/35-actualitate/9438-accident-grav-la-roma-un-bmw-cu-numr-de-bacu-s-a-rupt-in-dou-dup-impact.html

 

2.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/socant/un-roman-a-murit-in-italia-dupa-ce-a-intrat-cu-200km-h-intr-un-copac-politistii-banuiesc-ca-se-intrecea-cu-un-alt-sofer.html

Edited by Dobrescu Alex
Link to comment
Share on other sites

e46-ele ala cu numere de bacau sigur era "impecabila,fara accident,prim proprietar,nu bate nu troncane" ca altfel nu-mi explic cum s-a rupt in doua la impact.Efectul masina cotet,sudata si facuta "tipleanu".

Am trecut pe acolo la putin timp dupa accident si chiar arata rau de tot bmw-ul, clar a mai fost busit....oricum peste cateva saptamani apare pe net si in targ la vanzare in stilul caracteristic..."full fara piele, fara accident " !!

Link to comment
Share on other sites

Eu insa nu inteleg de ce, atunci cand a ajutat politia sa imobilizeze soferul beat, acel trecator i-a dat "o talpa in fata". Chiar era necesar sa aplice "manevre" vazute in filmele de actiune? Ca sa nu mai spun ca a avut curajul sa faca asta deabia cand s-au inmultit cei ce il imobilizau pe sofer, nu atunci cand atenta la cel ce il ruga sa nu se indeparteze de locul accidentului...
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu insa nu inteleg de ce, atunci cand a ajutat politia sa imobilizeze soferul beat, acel trecator i-a dat "o talpa in fata".

Probabil pentru cĂŁ, dupĂŁ cum se vede, polițistul nu era capabil sĂŁ punĂŁ la pĂŁmânt un cetĂŁțean beat.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Cine stie ce a vorbit el cu cel care la calcat pe fata dar se vede ca inainte sa il puna jos politia aveau un conflict verbal, si sa fie el barbat isi arata puterea cand era jos si imobilizat, mi se pare ca stiu soferul bmw ului a vrut sa cumpere jantele de la mine recent, scrie pe undeva ce nr de inmatriculare avea? Edited by AndreiXXL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cine stie ce a vorbit el cu cel care la calcat pe fata dar se vede ca inainte sa il puna jos politia aveau un conflict verbal, si sa fie el barbat isi arata puterea cand era jos si imobilizat, mi se pare ca stiu soferul bmw ului a vrut sa cumpere jantele de la mine recent, scrie pe undeva ce nr de inmatriculare avea?

Masina era cu numere rosii de BC

Link to comment
Share on other sites

Eu insa nu inteleg de ce, atunci cand a ajutat politia sa imobilizeze soferul beat, acel trecator i-a dat "o talpa in fata". Chiar era necesar sa aplice "manevre" vazute in filmele de actiune? Ca sa nu mai spun ca a avut curajul sa faca asta deabia cand s-au inmultit cei ce il imobilizau pe sofer, nu atunci cand atenta la cel ce il ruga sa nu se indeparteze de locul accidentului...

Dupa cum se vede din imagini, ala e "eroul necunoscut". O jigodie care urmareste momentul cand erau 3 care incercau sa il imobilizeze pe sofer si atunci da si el un picior de ajutor. Cand soferul agesa verbal un cetatean, ignora, adica cum sa sara in ajutor?? Dar cand vede ca sunt 3 care sar pe sofer, se trezeste simtu civic in el si se ofera benevol sa acorde o lovitura de picior in figura. Merita premiul anului 2015 pentru simt civic deosebit de dezvoltat si odata cu asta , dosar penal si macar cateva luni de stat la racoare. Poate chiar tovaras de celula cu soferul.

Astfel de jigodii merita sa ajunga acolo unde merita. Ca soferul a fost beat si a facut ce a facut, va primi pedeapsa. Ma intreb insa daca eroul nostru va primi si el "beneficiile". Scena asta imi readuce in memorie videoul celebru de acum cand o victima a unui accident auto, in loc sa primeasca primul ajutor, este talharita in plina strada, de niste persoane de culoare. Cred ca si "eroul" nostru are ceva sange albastru in vene.. Cel putin dupa comportamentul de jigodie lasa. Daca un politist ar fi facut gestul ala l-am fi crucificat, nemernicul asta nu cred ca va pati ceva..

Apropo, felicitari politistului care imediat l-a indepartat pe "eroul" nostru.. Dar eu in locul lui, i-as fi pus si eroului catuse, ca sa tina minte ceva..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.reporterntv.ro/flux/accident-pe-dn3-un-sofer-de-28-de-ani-a-murit-dupa-ce-a-intrat-cu-masina-in-copac

Era cumnatul unui foarte bun prieten cu care eram plecat in vacanta.

Masina era un e36 de culoare inchisa, in poza este cu totul alta masina.

 

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Edited by enders
Link to comment
Share on other sites

Cateva poze de la locul accidentului,

post-56479-1440695006538_thumb.jpg

post-56479-14406950498034_thumb.jpg

Momentan nu se stie cauza accidentului,

Acul era blocat la 20km/h, imi este greu de crezut ca masina sa fi avut 20km/h in momentul impactului.

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/27/2719087835c691bd32d1444be76040e5.jpg

http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/27/8dce2c590b4081347070b555460f60ea.jpg

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Edited by enders
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ceva asemanator am vazut pe Valea Oltului acum 2 ani cu un Vectra C,doar ca parapetul nu a ajuns decat pana la scaunele din fata.

Sau asa: http://www.dcnews.ro/accident-pe-autrostrada-a-4-o-oferi-a-a-fost-grav-ranita_474595.html dar e cam vechi, cu toate ca nu e singura "desteapta" care s-a proptit in locul ala. Parca isi doresc sa intre in parapet(tot o desteapta de Arges fix in acelasi loc dar cu o saptamana inainte)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.