Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

E si asta un fapt pentru care sunt mai multe accidente decat in alte parti, lipsa drumurilor.

 

Am fost pana la Pitesti saptamanile trecute, am vazut ca pe toate curbele alea dupa Slatina au pus parapeti de beton pe mijlocul drumului acolo unde sunt 2 benzi, sunt oarecum enervanti, insa sunt sigure impotriva "pilotilor".

Link to comment
Share on other sites

[...]

Si din pacate vad ca f multi tineri mor. Cum a fost cazul celor 4 fete la salaj parca, acum tinerii astia la Arad.

 

Au murit in Salaj, dar erau din Maramures. Acolo e o trecere la nivel cu calea ferata, fara bariera, semnalizata cu crucea sfantului Andrei si semnale luminoase si acustice.

 

https://www.google.com/maps/@47.2885744,23.2627588,457m/data=!3m1!1e3

 

Din pacate configuratia acelei treceri nu e tocmai fericita, dar ma indoiesc ca poti spune ca asta e de vina. Un sofer, chiar trebuie sa fie atent la drum si la semne. Masina venea dinspre sud, trenul dinspre nord.

 

Rusia loveste din nou. Vinovatul conducea un bmw. Nascut in 1995, soferul vinovat traieste, nu are nimic. Detalii despre cei din skoda si vaz nu stiu momentan nimic. mai caut....

 

 

 

Wow. dar ce a avut in cap soferul asta?

Link to comment
Share on other sites

Update:

Google translate, asa ca...

 

 

20 mai, la 9:30, la intersecția de Prospect Komarov și străzile Salyutna Chelyabinsk om de 22 de ani în BMW a condus în banda din sens opus și a intrat în coliziune cu autoturisme Skoda Octavia, Lada Vesta si GAZ 31029. Ca urmare a accidentului ucis de conducător auto în vârstă de ani 36 de „Vesta“. Pasagerul "Volga" și șoferul "Skoda" au suferit leziuni de severitate variabilă. Vinovatul nu a fost rănit, a raportat serviciul de presă al Inspectoratului de Stat pentru siguranța traficului din regiunea Chelyabinsk. Martor ocular: „Șoferul BMW primul la ședință gard, apoi sa ridicat și decalate a plecat, era evident că el a fost oameni beat strigând că obișnuia să-l pedepsească, dar medicii luat repede departe într-o ambulanță în mașină vinovatul a avut trei: .. Doi tipi și O fată, toți beți, vii și bine.

 

Din alta sursa

 

Un accident fatal a avut loc în Chelyabinsk în dimineața zilei de astăzi, 20 mai. La intersecția dintre străzile Komarov și Salyutnaya Likhach pe "BMW X-6" au fost zdrobite trei mașini. Incidentul a căzut pe camerele de supraveghere. Clipul arată că mașina străină se mișcă cu viteză mare și fără să se oprească la intersecții, mașina "Lada Vesta" și "Skoda Octavia" demolează și se oprește numai după o coliziune cu "Volga".;">În momentul de față se știe că șoferul Vesta a murit pe loc. Martorii unui accident informează că presupusul vinovat al accidentului, cel mai probabil, a fost beat. Cetățenii din Chelyabinsk, care au fost șocați de evenimente, au vrut să-l aranjeze, însă "salvatorii" îl salvează pe tipul care la dus la ambulanță.">Angajații locali ai serviciilor de urgență lucrează. Sunt stabilite detalii și circumstanțe.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Pe V. Oltului sunt accidente la ordinea zilei. Si incep sa cred ca nu mereu e vina soferilor, cat vina infrastructurii.

 

 

Si din pacate vad ca f multi tineri mor. Cum a fost cazul celor 4 fete la salaj parca, acum tinerii astia la Arad.

 

Tinerei cu numere de BG si VL nu? Mda daca stai in banca ta si ii lasi sa depaseasca de obicei nu se intampla nimic cu tine, ei treaba lor...,

Mai grav eu am prins si bolovani mari pe carosabil, ma refer mari de ordinul catorva kile, daca mergi dupa un tir sau la intrecere cu altii posibil sa nu mai ajungi acasa......

Si noaptea umbla tot felul de marafeti cu nr de BG poti sa te astepti la un episod gen Sinesti...

Oricum ziua este extrem de aglomerat si nu prea ai unde sa depasesti camioanele, radare garla si oricum prin localitati tirurile merg cu 80...

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de BG....nici nu mai prea sunt masini pe BG sincer sa fiu, de cand s-a scos taxa. Fetele cu accidentul la calea ferata, se intorceau de la o festivitate de la facultate, nici vorba de depasiri sau teribilism.

 

Din pacate lipsa de experienta si-a spus cuvantul, la care a contribuit f mult lipsa de infrastructura si lipsa barierei la trecerea respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de BG....nici nu mai prea sunt masini pe BG sincer sa fiu, de cand s-a scos taxa. Fetele cu accidentul la calea ferata, se intorceau de la o festivitate de la facultate, nici vorba de depasiri sau teribilism.

 

Din pacate lipsa de experienta si-a spus cuvantul, la care a contribuit f mult lipsa de infrastructura si lipsa barierei la trecerea respectiva.

 

Un grup de baieti sau fete intr-o masina, e posibil sa fie exact vorba de teribilism sau neatentie. Selfie-uri, distractie... Eu nu mi-as lasa fica sa mearga intr-o asa masina. Zero experienta la volan, 5 vieti responsabilitate. Greu sa explici ce fapte grave se pot intampla, daca soferita nu stia deja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pfoaa..ce impact, cel cu mercedes avea vizibilitate, daca nu era mercedes, intra in cel care filma...

Cel de pe contrasens venea cu viteza mai mare, a crezut ca poate repede sa-i ia fata...dar asa este cand nu constientizezi ca si altul poate sa mearga si mai tare ca tine si sa nu-ti ajunga timpul si spatiu...

 

In poza 1 se vad unul pe altul, iar in poza 2 avea loc sa se bage daca se lipea de ala si X-ul tragea maxim dreapta...totusi era o cale de scapare parerea mea, chiar daca il atingea pe ala din dreapta lui avea loc sa se scape.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A aparut un articol mai interesant despre accidentul de pe A1 unde un Opel Astra a intrat pe contrasens.

 

https://adevarul.ro/locale/hunedoara/video-arata-nodul-rutier-a1-sofer-intrat-contrasens-omorat-trei-oameni-nodurile-separare-sens-bombe-ceas-1_5b28dc48df52022f754a2976/index.html

 

Interesant cat de bine s-a comportat Loganul.

 

:rolleyes:

 

Un BMW. Politisul spune seria 5. Mie nu imi aduce a E39 sau alta seria 5. Pare mai degraba seria 3 E46.

 

https://stirileprotv.ro/video/top/61967578/

Link to comment
Share on other sites

Profesionistii(era si o emisiune):

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22528352-video-oferi-acuz-poli-din-hunedoara-sat-carnet-nu-fost-vinovat-accident-camera-bord-arat-cum-dub-intr-sensul-mers.htm

 

Si ala barbat "adevarat" la modul jenant in care o da cotita. Oricum se cam stie ai zis sofer (camionagii/cascarabetisti) nu mai e nevoie de completari.

Unul dintre motivele pt care am renuntat sa vin in tara cu masina. Sa-i vezi pe cascarabetisti ce-i dau pe serpentine prin Oltenia, Dealul Negru. Zici ca-s la karting asa merg. Nu doar odata mi-au taiat fata cand se termina banda aditionala de depasire. Cashcarabeteisan!

Edited by mike2005
Link to comment
Share on other sites

Fara BMW totusi ieri am fost martor la un accident destul de serios.

Cel din masina Golf rosu (cu volan pe stanga in UK)venea din partea dreapta cu viteza foarte mare era urmarit de 3 masini de politie si un elicopter trecand pe rosu a lovit cele doua masini negre care virau dreapta(spre mine) dupa care a trecut peste refugiu si s-a oprit in stalpul de semafor.

Eu asteptand la culoarea rosie pur si simplu nu mi-a venit sa cred ca se intampla asa ceva in fata mea.

 

Nici nu vreau sa ma gandeac daca se facea verde la mine si nu pe partea stanga (ora 10 orientat),pt ca eu chiar stateam cu piciorul pe acceleratie iar culoarea rosie parca a durat o vesnicie.

 

Incredibil dar in afara de soferul care a provocat accidentul nimeni nu a fost ranit.

 

Filmarea este de la mine din masina.

 

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.