Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

si cica mai e si semianalfabet :unsure:

 

http://www.antena3.r...bet-233083.html

 

Deja imi creste tensiunea...... Cica pe cioroi il cheama Onorius Mirica, iar cazanul pe care il conducea era cu volan pe dreapta si ghiciti: inmatriculat in Bulgaria, deci nu se stie cum e cu asigurarea.

Link to comment
Share on other sites

Nu merita ca aia de la politia pitesti care i-au eliberat permisul,ala care a facut dosarul lui de scolarizare,psiholoaga care a facilitat demersurile la testul pentru carnet.....sa fie incolonati,legati cu lanturi de picioare si eventual cu bila de picior....si toti la puscarie?

In mond normal daca eram tara civilizata asa procedau:

cine ti-a eliberat permisul ?Pai nea gigi de la politie....nea gigii,in 24 ore sa ai geamantanul facut ca pleci in excursie.

cine ti-a facut dosarul si cine a luat spaga de la tine ?...nea ion,in 24 ore sa ai geamantanul facut ca pleci in excursie.

cine era sef la eliberari permise in pitesti cand tu si alte mii de analfabeti si-au dobandit permisul...pai locotenent staicucretu....pai domnule locotenent staicu cretu....o sa stai cu cretul la puscarie cativa ani.

 

PRROBELMA MARE ESTE ALTA...sunt multi oameni cu coaie care si-au luat permisul la pitesti...si vor sa musamalizeze cazul.

Pai piedone (primarul de la sector ( 4..parca...sau 6)are carnet de :elicopter,avion de vanatoare,tanc,naveta spatiala,..etc..etc...are toate categoriile de carnet care au fost obtinute intr-o singura zi la pitesti. :laugh:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu merita ca aia de la politia pitesti care i-au eliberat permisul,ala care a facut dosarul lui de scolarizare,psiholoaga care a facilitat demersurile la testul pentru carnet.....sa fie incolonati,legati cu lanturi de picioare si eventual cu bila de picior....si toti la puscarie?

Foarte corect!

Doar ca, la fel cum se intampla in Romania aproape intotdeauna, cand sunt mai multi vinovati care au ceva influenta, nimeni nu mai plateste oalele sparte.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca pedepsele sunt prea mici pentru astfel de fapte.

Ar trebui cumva indiviualizat cazul, gen: viteza in oras cu mult peste limita admisa + decesul a 3 oameni -> sa ii dea un minim special de 8 ani. Sa se sature.

Nu cred ca nu a mai facut accidente, la modul in care conduce. Este posibil sa mai fi pocnit pe cineva, insa nu s-a lasat cu victime si probabil s-au inteles amiabil.

 

Apoi, cum dracu obtii permisul de conducere, in conditiile in care tu nu stii nici sa scrii? L-ai luat pe spavarache, ca tu esti Jmeker de Jmeker!

Instructorul auto, psiholoaga -> putina cercetare!

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca pedepsele sunt prea mici pentru astfel de fapte.

Ar trebui cumva indiviualizat cazul, gen: viteza in oras cu mult peste limita admisa + decesul a 3 oameni -> sa ii dea un minim special de 8 ani. Sa se sature.

Nu cred ca nu a mai facut accidente, la modul in care conduce. Este posibil sa mai fi pocnit pe cineva, insa nu s-a lasat cu victime si probabil s-au inteles amiabil.

 

Apoi, cum dracu obtii permisul de conducere, in conditiile in care tu nu stii nici sa scrii? L-ai luat pe spavarache, ca tu esti Jmeker de Jmeker!

Instructorul auto, psiholoaga -> putina cercetare!

pai tu crezi ca sunt prea mici eu sunt sigur ca sunt mici

sa vezi in franta cum faci puscarie garla daca te prinde beat sau ceva viteza mai mult decat trebuie(nu vorbesc de accident mortal ca te leaga direct)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

asta cu e60-u POY ii tot vedeam masina in Mall Vitan parcata de ceva timp ,nemiscata..cred ca nu-l confund.

 

cert e ca a fost un accident urat , probabi ca nu cunostea zona iar indicatoarele pt calea ferata ori nu le-a observat ,ori n-a tinut cont de ele.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/bucure-ti-un-barbat-a-murit-dupa-ce-a-intrat-cu-ma-ina-intr-un-stalp-69887.html

 

Soferul era din Bacãu si conducea au autoturism marca BMW.

 

http://www.b1.ro/thumbs/big/2013/11/20/bucure-ti-un-barbat-a-murit-dupa-ce-a-intrat-cu-ma-ina-intr-un-stalp-99261.jpg

Edited by X X L
foto insert
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.