Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/inca-o-masina-a-cazut-in-dambovita-in-zona-vitan-un-barbat-a-murit-si-un-copil-a-ajuns-la-spital.html

 

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!

 

A 2-a masina este un bmw e36. Este fosta masina a unui prieten, masina fiind foarte intretinuta cat a avut-o el.

A vandut-o acum un an si ceva parca, am mai vazut-o prin zona titan parcata. Din pacate se vedea clar ca ajunsese intr-o stare deprolabila. Nu avea asc.

A vrut sa mi-o vanda mie pe o suma de nimic, dar aveam deja 2 autoturisme si nu aveam ce face cu ea. Pacat de masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Suparat ca de maine nu se mai fumeaza prin carciumi, a parcat meserias lateral pe partea stanga ,la scara si s-a dus inauntru .Pacat de bestie... S-a luat si la bataie cu Politia.Era rupt....s-au chinuit vreo zece insi sa-l tina bine si sa-l urce in masina de la Rutiera. Totul s-a intamplat din cauza ca nu avea destul stropgel ( prima imagine ) :hyper: si tot insista sa-i completeze.

In Bran-judetul Brasov

post-71309-0-90660300-1458150341_thumb.jpg

post-71309-0-47736500-1458150361_thumb.jpg

post-71309-0-25281100-1458150378_thumb.jpg

Edited by Janee
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Din pacate, de fiecare data cand vad la stiri cate un accident in care e implicat un BMW, in 90% din cazuri soferul BMW-ului e de vina. De ce oare?! Tind sa cred ca toti zmeii, in momentul cand au un amarat de maxim 2.0 sub capota, deja se cred piloti de Formula 1, deci implicit regii soselelor, fac depasiri riscante ca doar au BMW, de viteza sa nu mai vorbim ... pacat, din cauza acestor oameni fara un gram de minte, mor oameni nevinovati. Doar in aceasta saptamana, din intamplare vazand unele accidente la TV, in 30 % erau implicate BMW-uri. Eu nu zic, circula multe BMW-uri pe soselele patriei, dar si VW-uri circula multe, si Dacii, si Opeluri ... Sincer, pe buna dreptate sunt considerati soferii de BMW cocalari, deoarece (din pacate) o foarte mare parte dintre soferii de BMW chiar asa sunt. Ma uit si ma crucesc de multe ori la ce comportament deplorabil si cata aroganta pot expune in trafic unii soferi de BMW, indeosebi cei cu E46 (cei cu folii negre si pe geamul fata si M-power,M-Sport,etc pe parbriz) :thumbdown: ; sincer nu am chiar nimic cu posesorii civilizati de E46 sa nu se inteleaga gresit, si evident ca nu am nimic cu posesorii de BMW a caror IQ e in limite normale :twoup: Edited by Scorpio 82
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Acum ori ca jurnalistii au ceva cu marca asta si arata foarte des accidente in care e implicat si cate un BMW, ori "BMW-istii" chiar sunt periculosi in trafic. Saptamana trecuta dupa cum am vazut la stiri au mai fost implicati in accidente cativa posesori de "bolizi" BMW cu aceleasi pacate, adica alcool + viteza (unu era si fara permis) :angry:

 

http://www.evz.ro/accident-teribil-in-bucuresti-un-sofer-beat-a-facut-praf-cinci-masini-fotografii-socante.html "Un şofer BEAT a făcut praf CINCI MAŞINI"

 

"În urma testării cu aparatul etilotest s-a constatat că şoferul avea o alcoolemie mare: 0,99 alcool pur în aerul respirat." No COMMENT :angry:

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Din pacate, de fiecare data cand vad la stiri cate un accident in care e implicat un BMW, in 90% din cazuri soferul BMW-ului e de vina. De ce oare?! Tind sa cred ca toti zmeii, in momentul cand au un amarat de maxim 2.0 sub capota, deja se cred piloti de Formula 1, deci implicit regii soselelor, fac depasiri riscante ca doar au BMW, de viteza sa nu mai vorbim ... pacat, din cauza acestor oameni fara un gram de minte, mor oameni nevinovati. Doar in aceasta saptamana, din intamplare vazand unele accidente la TV, in 30 % erau implicate BMW-uri. Eu nu zic, circula multe BMW-uri pe soselele patriei, dar si VW-uri circula multe, si Dacii, si Opeluri ... Sincer, pe buna dreptate sunt considerati soferii de BMW cocalari, deoarece (din pacate) o foarte mare parte dintre soferii de BMW chiar asa sunt. Ma uit si ma crucesc de multe ori la ce comportament deplorabil si cata aroganta pot expune in trafic unii soferi de BMW, indeosebi cei cu E46 (cei cu folii negre si pe geamul fata si M-power,M-Sport,etc pe parbriz) :thumbdown: ; sincer nu am chiar nimic cu posesorii civilizati de E46 sa nu se inteleaga gresit, si evident ca nu am nimic cu posesorii de BMW a caror IQ e in limite normale :twoup:

 

Un amarat de 2.0 este foarte puternic...este destul de puternic un 1.2 amarat de 70cp sa-i dai 160 km/h + si sa faci la fel de multe daune,numai vorbim de un "2.0 amarat".Sau daca ar avea un 3.0+ atunci ar fi mai normal sa se creada piloti de formula 1 si implicit regii soselelor?Aici nu e vorba de motor,e vorba de marca,la altii le creste debitul de sange in vene cand stiu ca au bmw, se simt mai "Mareti"!:))

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Un amarat de 2.0 este foarte puternic...este destul de puternic un 1.2 amarat de 70cp sa-i dai 160 km/h + si sa faci la fel de multe daune,numai vorbim de un "2.0 amarat".Sau daca ar avea un 3.0+ atunci ar fi mai normal sa se creada piloti de formula 1 si implicit regii soselelor?Aici nu e vorba de motor,e vorba de marca,la altii le creste debitul de sange in vene cand stiu ca au bmw, se simt mai "Mareti"!:))

 

Am precizat, daca au un maxim 2.0, caci o gramadata de E46 de exemplu au motor 1,9i de 105 cp sau 116 cp (316i,318i), motoare care ma gandesc ca nu sunt extra-fortoase, sau 2.2i de pe E60, nici acela nu poti spune ca exceleaza in demaraje, si mai sunt si alte motoare destul de decente pe BMW, dar multi daca au sigla BMW pe capota, chiar daca masina bate din toate incheieturile, se cred mari soferi si pot face ce vor ei ca doar au bolid de lux. Sunt sigur ca la multi, precum spuneai si tu, le creste debitul de sange prin vene cand se urca in bolid :) Si nu ca vreau sa fiu rau, dar cel putin prin orasul meu, dupa cum am observat, atitudinea de superioritate iese mult mai mult in evidenta la cei cu E46 decat la cei cu E60, F10, F30 :scratchchin: Poate o fi din cauza varstei, caci 80% din cei cu E46 sunt pana in 25 de ani, pe cand ceilalti sunt in general mai copti la minte :twoup:

Edited by Scorpio 82
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

f10,f30 sunt in general in posesia unor oameni din alta categorie sociala fata de posesorii de e46.in rest motorizarea nu are nici cea mai mica relevanta. normal ca majoritatea accidentelor sunt cu motoarele cele mai comune, ca 85% din e46 au motoare sub 2.0 (inclusiv 2.0).
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.