Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

  • 1 month later...

La 22 de ani se gandea sa faca drifturi in curtea unei societati, unde in mod normal viteza este redusa la 5 sau 10 km/h....asta inseamna lipsa de educatie si teribilism. Pacat de cei ce au avut de suferit.......

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

vor 2 Stunden aktualisiert: 15.07.17 09:15

 

Unfall am Samstagmorgen auf der A8 bei Siegsdorf

 

 

Auto schleudert in Mittelleitplanke: 80.000 Euro Schaden

Siegsdorf/A8 - Ein Rumäne war am Samstagmorgen zu schnell auf der A8 unterwegs. Er kam ins Schleudern und krachte gegen die Mittelleitplanke.

 

Am frĂźhen Samstagmorgen befuhr ein 35-jähriger Rumäne mit einem hochwertigen Fahrzeug die BAB A8 in Fahrtrichtung MĂźnchen. Zwischen den Anschlussstellen Neukirchen und Siegsdorf kam der FahrzeugfĂźhrer aufgrund von ĂźberhĂśhter Geschwindigkeit bei regennasser Fahrbahn ins Schleudern. Das Fahrzeug schleuderte im weiteren Verlauf gegen die Mittelleitplanke und rutschte folglich in den rechten StraĂengraben. Dort blieb das Fahrzeug hochkant liegen und die beiden Insassen konnten sich glĂźcklicherweise leicht aus dem Fahrzeug befreien.

 

Die Unfallbeteiligten wurden sicherheitshalber vom BRK untersucht, waren jedoch nicht verletzt. Aufgrund der Kollision wurden Teile der Mittelleitplanke auf die Richtungsfahrbahn Salzburg geschleudert und zwei Verkehrsteilnehmer fuhren Ăźber die Teile der Schutzplanke, wobei auch hier ein Fahrzeug erheblichen Sachschaden erlitten hat. Insgesamt entstand ein Gesamtsachschaden von 80.000 Euro.

 

Die Autobahnmeisterei Siegsdorf war mit mehreren Fahrzeugen zur Fahrbahnreinigung und Absicherung vor Ort. Aufgrund des starken Reiseverkehrs staute sich der Verkehr auf der Richtungsfahrbahn Salzburg teilweise bis zu neun Kilometer zurĂźck.

 

Pressemeldung Verkehrspolizeiinspektion Traunstein

Si pe principiul: '' Am fost eu in Germania si am mers numai cu 250 km pa ora, numai Porsche ma depaseau atat.....'' a bubuit-o acum de 80.000€ pagube.... pe bucata aceea de autostrada chiar la intrarea in Germania nici nu stiu de ce mai are inca limitarea de viteza scoasa, trebuie sa fii nebun sa mergi mai repede pe acolo, oricum a gresit-o grav baiatu', sper sa aiba asigurare privata sau Fullkasko

 

 

 

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Groaznic!

Dupa fiecare accident pe care-l vad, incerc sa trag cate o concluzie: sa conduc mai prudent, sa nu fiu distrat sau distras la volan, sa ii dau forja doar cand sunt pe autostrada sau soseaua este libera, etc.

Link to comment
Share on other sites

mai primesc pe farcebook diverse notificari din diverse grupuri, printre care si Trafictube, unde se posteaza si diverse accidente...e jale.

 

sincer imi pun un mare semn de intrebare in legatura cu soferii de la noi, foarte multi care nu au nicio legatura cu sofatul.

 

pusti/pustani/teribilisti care produc accidente in care sunt implicate BMW-uri.

 

foarte multi "habarnisti" care comenteaza si comentariile lasa mult de dorit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A crescut cam alarmant numarul de masini in RO. Cu mult peste capacitatea drumurilor nostre sau a parcarilor , in special in orase. Pe unde te uiti masini parcate : pe trotuare , prin gradini, banda 1 ... Soferii nu mai sunt calmi si permisibili la trafic mai ales la indolenta , nesimtirea si prostia unora care se cred zmei pe asfalt.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@adi_tgv intrebi ce va fi maine?

 

 

Iulian Andrei

37 mins În 6 luni nu am lăsat nici un Audi să mă depășească.

 

Zsombori Lorand bmw 1f4aa.png1f4aa.png1f4aa.png Like · Reply · 2 · 34 minsRemove

Ciocan Marian Constantin M-am luat in Weekend cu un A3. M-a făcut.. pana am apăsat și restul de jumătate de pedala de acceleratie1f602.png Like · Reply · 2 · 27 minsRemove

Nms Marius Dar A3 !!!!!

Esti sigur ca avea pedala apasata pana jos ? Like · Reply · 1 · 14 minsRemove

Ciocan Marian Constantin La cât de urat s-a uitat la mine când am trecut pe lângă el.. cred ca ieșise cu ea in jos Like · Reply · Just now

Beny Popovici Da şi acum are bmw tot locul 1 Like · Reply · 18 minsRemove

Radu Valentin Esti un adevarat erou ! Like · Reply · 1 · 13 minsRemove

Andrei Marian Voinea Pe mine ma facut acuma 2 saptamani un audi a6 2012

 

 

destul de trist.

 

cel care a facut afirmatia de mai sus, are doar un e46......

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.