Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

 

destul de trist.

(postarea de pe farcebook..)

cel care a facut afirmatia de mai sus, are doar un e46......

Ar trebui data/facuta lege pentru a descuraja acest tip/"model" de atitudine, macar sa il faca sa se abtina din a se mai lauda pe retele de socializare cu faptele lor care INCALCA LEGEA! ...poate il face asa SA GANDEASCA ce este legal si ce NU ESTE LEGAL sa afirmi. Iar ATITUDINEA LUI SA NU INCURAJEZE ATITUDINEA ALTORA!!!

 

E doar UN MIZERABIL care poate omora oameni!!!!

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

http://stirileprotv.ro/stiri/socant/au-murit-in-drum-spre-serviciu-dupa-ce-mac-ina-lor-a-plonjat-de-pe-o-pasarela-pe-calea-ferata.html

 

 

Am vazut masina...e varza, distrusa, din cauza ca a cazut pe plafon, iar ei nu au avut centurile desi nu cred ca scapau nici cu centurile deoarece e lipit plafonul de scaune, erau zdrobiti. Seria 3 E46 break.

 

Cel mai sigur, viteza excesiva, inainte de pasarela respectiva vine un drum drept unde poti accelera destul de tare, insa te poate insela pasarela, deoarece nu-ti dai seama ca de fapt curba care ti se pare mica e una periculoasa la viteza mare.Multe accidente s-au intamplat acolo..

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

http://stirileprotv.ro/stiri/socant/au-murit-in-drum-spre-serviciu-dupa-ce-mac-ina-lor-a-plonjat-de-pe-o-pasarela-pe-calea-ferata.html

 

 

Am vazut masina...e varza, distrusa, din cauza ca a cazut pe plafon, iar ei nu au avut centurile desi nu cred ca scapau nici cu centurile deoarece e lipit plafonul de scaune, erau zdrobiti. Seria 3 E46 break.

 

Cel mai sigur, viteza excesiva, inainte de pasarela respectiva vine un drum drept unde poti accelera destul de tare, insa te poate insela pasarela, deoarece nu-ti dai seama ca de fapt curba care ti se pare mica e una periculoasa la viteza mare.Multe accidente s-au intamplat acolo..

post-78404-0-94520000-1510928263_thumb.jpeg

post-78404-0-71394900-1510928279_thumb.jpeg

post-78404-0-17657000-1510928285_thumb.jpeg

post-78404-0-50516500-1510928292_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Multumim de poze Six...aveam si unele din noaptea cand au ajuns pompierii cu victimele "storcite", dar le-am sters direct din telefon asa de la distanta fara sa ma uit ca nu-mi plac.

 

Masina a cazut pe calea ferata, noroc ca a vazut-o trenul si a oprit, cand au ajuns pompierii la masina, toate luminile de peste tot erau aprinse si radio lumina era la maxim in boxe :) ca sa fie si mai macabru.

Link to comment
Share on other sites

Multumim de poze Six...aveam si unele din noaptea cand au ajuns pompierii cu victimele "strosite", dar le-am sters direct din telefon asa de la distanta fara sa ma uit ca nu-mi plac.

 

Masina a cazut pe calea ferata, noroc ca a vazut-o trenul si a oprit, cand au ajuns pompierii la masina, toate luminile de peste tot erau aprinse si radio lumina era la maxim in boxe :) ca sa fie si mai macabru.

 

 

Pozele nu sunt facute de mine, ci de un prieten comun care-l stia pe sofer...ce sa zic..groaznic...am multi prieteni ingropati la 2m sub pamant din cauza vitezei. WIN60 stiu ca si tu esti din Severin si stii cati mor pe centura si Halanga in fiecare an.

Link to comment
Share on other sites

Stiu cati mor pe aici...Balota (curbele renumite), Halanga, centura Severinului...etc. Insa oamenii dau maxim in masinii 200 + km/h prin curbe si drumuri periculoase. Inteleg sa-i dai un 200 km/h rapid o repriza ca sa-ti satisfaci pofta aia, dar imediat sa incetinesti, insa am mai spus pe forum, la 1 luna dupa ce am luat masina am iesit pe centura cu 2 prieteni, mergeam incet 80 km/h (sub limita legala) si tocmai ce scosesem faza lunga ca venise masina din fata, nu am mai dat-o inapoi si baietii din masina mi-au spus "ba, calu!" eu nu am inteles la ce s-au referit si nu am pus frana sau nimic, cand deodata in maxim 3 M vad calul negru in fata mea (nu era lumina deloc), am luat de volan de m-am dus pe marginea centurii de pe contrasens...daca aveam mai mult puteam sa fiu mort, oricum era praf. La 2-3 luni am aflat de un Audi Frumos A6 din 2013 care a dat in cal pe centura si a reparat-o la Audi (150 mil a fost doar un far)
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

BMW + volan pe dreapta + epileptic cu permis de conducere => ghici ce ?

 

http://www.informatiata.ro/stire/Accident-in-municipiul-Suceava-dupa-ce-un-sofer-a-facut-o-criza-de-epilepsie-la-volan.-Rezutatulcinci-persoane-ranite-si-sase-autoturisme-avariate-VIDEO/14497

 

http://imagini.informatiata.ro/thumbnails/v978wfx14497_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.