Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Una dintre cele mai proaste depasiri vazute vreodata! Lasand la o parte ca nu a semnalizat, SIGUR nici nu s-a uitat in oglinda de afara si probabil nici nu era reglata bine pentru a limita/elimina unghiul mort.. CUM POATE CINEVA SA SE INCADREZE (in halul ala) DE LA ASA MARE DISTANTA fata de vehicolul care vrei/urmeaza sa il depasesti!?!

 

Depasirea unui vehicol TREBUIE facuta in timpul cat mai scurt!

Cum se atinge acest timp!?

Scurtand foarte mult distanta intre vehicolul care vrei sa il depasesti, marind viteza in acelasi timp fara a iesi din spatele celui care vrei sa il depasesti pana nu ajungi in spatele lui, apoi executi manevra. Nu includ aici cum si cand se semnalizeaza ca nu e cazul.. cred ca toti stim nu!? ;)

 

Soferului depasit probabil i-ar fi luat 10-15 secunde sa depaseasca de unde pleca el.. Patetic accident!

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Baiatul cu tricou albastru cred ca a condus bmw, cel slab si inalt in alb cred ca a condus afla. la final ii pune fiola si nu avea de ce agentul sa ii arate baiatului in albastru rezultatul decat daca era celalalt sofer, gen pt martor. si la inceputul lipului se vede la portiera din dreapta a autoturismului.

Oricum, bine ca sunt amandoi pe picioare, se putea termina rau!

Link to comment
Share on other sites

Nu , mosu era pasager in Alfa , cred ca la volan era o soferita , fiica acestuia...Ca altfel nu era el asa revoltat...In orice caz , asa specimene te omoara nevinovat pe sosele patriei! Daca asta se intampla pe autostrada la vreo 130 km/h? Oare care erau consecintele ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cat sa fie de puternica sau ce inseamna "masina puternica"? ce a facut el acolo putea sa se intample cu un logan de 0.9...Daca lovitura ar fi fost pe partea cealalta ar fi scapat cred, vad ca este foarte avariata exact pe partea lui. Edited by WIN60
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma mir de unde atata curaj si tupeu pe tinerii de genul, care din pacate sunt de o varsta cu mine. Diferenta dintre cei care au masini puternice si se controleaza in trafic iar cei care pun mana pe o masina cat-de-cat ,,power" si intra in primul copac este mare, si aceasta diferenta se datoreaza parintilor. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Link to comment
Share on other sites

...

 

Depasirea unui vehicol TREBUIE facuta in timpul cat mai scurt!

...

 

(2) ConducĂŁtorul vehiculului care se angajeazĂŁ ĂŽn depĂŁÂşire trebuie sĂŁ se asigure cĂŁ vehiculul care circulĂŁ ĂŽn faĂža sau ĂŽn spatele lui nu a iniĂžiat o asemenea manevrĂŁ.

 

Cel cu BMW-ul avea timp suficient sa evite accidentul ... dar din filmare nu am vazut sa reactioneze catusi de putin!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.