Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Profesionistii(era si o emisiune):

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22528352-video-oferi-acuz-poli-din-hunedoara-sat-carnet-nu-fost-vinovat-accident-camera-bord-arat-cum-dub-intr-sensul-mers.htm

 

Si ala barbat "adevarat" la modul jenant in care o da cotita. Oricum se cam stie ai zis sofer (camionagii/cascarabetisti) nu mai e nevoie de completari.

Unul dintre motivele pt care am renuntat sa vin in tara cu masina. Sa-i vezi pe cascarabetisti ce-i dau pe serpentine prin Oltenia, Dealul Negru. Zici ca-s la karting asa merg. Nu doar odata mi-au taiat fata cand se termina banda aditionala de depasire. Cashcarabeteisan!

 

Wow. Ar fi foarte interesant de urmarit cum se termina epopeea "vulpii" asteia. Cea care a provocat duba sa faca asa manevra.

Link to comment
Share on other sites

E si asta un fapt pentru care sunt mai multe accidente decat in alte parti, lipsa drumurilor.

 

Am fost pana la Pitesti saptamanile trecute, am vazut ca pe toate curbele alea dupa Slatina au pus parapeti de beton pe mijlocul drumului acolo unde sunt 2 benzi, sunt oarecum enervanti, insa sunt sigure impotriva "pilotilor".

 

E o mizerie sinistra, i-as sparge genunchii aluia care a gandit-o. Acolo puteai sa depasesti tirurile. Acum e o banda si jumatate. Era sa ma loveasca o proasta de pe B1 care n-avea loc cu un golf 5 pe toata banda, musca din B2. Fata fuma si vorbea la telefon.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wow. Ar fi foarte interesant de urmarit cum se termina epopeea "vulpii" asteia. Cea care a provocat duba sa faca asa manevra.

Vulpe?

Mi se pare ca duba e vinovata toata ziua. In filmare masina trage intr-adevar spre stanga cand microbuzul era deja pe banda ei pus de-a latul si ciocnirea era iminenta. Pb pentru a evita sa intre frontal.

Cap de manivela ala probabil se foloseste de pozitia finala a masinii mici(pe banda lui) spunand ca masina a intrat prima pe banda lui.

Edited by mike2005
Link to comment
Share on other sites

Stiu de accidentul asta de pe fb.

Din linkul respectiv:

 

 

 

”Ziceam cĂŁ am camerĂŁ de bord, am filmarea accidentului complet. Au zis cĂŁ pe ei nu-i intereseazĂŁ. Asta se va recunoaște numai ĂŽn instanțĂŁ. Ei nu vizualizeazĂŁ, sĂŁ mĂŁ duc cu filmarea aia numai ĂŽn instanțĂŁ”, a adĂŁugat ea.

CelĂŁlalt Âşofer recunoaÂşte cĂŁ a scĂŁpat, la un moment dat, maÂşina de sub control, dar susĂžine cĂŁ a apucat sĂŁ redreseze autovehiculul Âşi nu se considerĂŁ vinovat de producerea accidentului:

”Eu am derapat ĂŽn curbĂŁ Âşi am evitat o vulpe Âşi m-am ĂŽncadrat pe banda mea corect. Ea probabil, din cauza farurilor mele, s-a intimidat Âşi a trecut pe sensul meu de mers. Am avut impresia cĂŁ vrea sĂŁ treacĂŁ pe partea dreaptĂŁ, pe lângĂŁ mine. M-a lovit fix ĂŽn lateral”.

Se vede in momentul impactului ca jumatate de duba este pe celalalt sens de mers.Eu zic ca in instanta fata castiga!

Link to comment
Share on other sites

Grav accident in Olt produs de un sofer baut care facea live pe farcebook: Doua persoane au murit. Citeste http://www.ziare.com/stiri/accident/grav-accident-in-olt-produs-de-un-sofer-baut-care-facea-live-pe-farcebook-doua-persoane-au-murit-1519514 pe Ziare.Com

 

Soferul conducand un e90.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Accidentul live, cu mentiunea ca nu soferul facea live ci pasagerul, masina fiind un E90 non LCI cu volan pe dreapta.

 

 

A murit o femeie din BMW si soferul Loganului.

 

Intre timp soferul a fost arestat pentru 30 zile.

 

https://gazetanoua.ro/index/art/t/soferul-care-a-provocat-accidentul-mortal-de-la-slatioara-plasat-in-arest-preventiv

 

Povestea in detaliu: https://olt-alert.ro/2018/06/30/povestea-din-spatele-accidentului-mortal-de-la-slatioara-cine-este-soferul-vinovat-de-ce-plecase-la-drum-baut-si-cine-a-transmis-live-de-fapt-momentul-dublei-tragedii-imagini-cu-victimele/

Edited by silent_power
Link to comment
Share on other sites

Si la accidentul asta din pacate pasagera din spatele BMW-ului in opinia mea, mergea pe picioare dupa accident daca avea centura. Cel din Logan dupa cum se vede masina, nu avea nicio sansa.

 

Interesant e ca pompierii par sa incerce sa decupleze bateria la BMW, desi dupa stiinta mea are capsa pirotehnica ca o decupleaza in caz de accident. Gresesc?

Link to comment
Share on other sites

Da, am observat si eu asta. Probabil sa se asigure inca o data ca bateria e decuplata.

 

Asa este, femeia daca avea centura ON, probabil era in viata, asta fiind si opinia celor de la SMURD.

 

Vad ca ambele masini s-au ciocnit gen crash testele de tip small overleap (https://www.youtube.com/watch?v=DHlj8-JcWa8), de unde si distrugerea mare a Loganului.

BMW vad ca sta binisor...

Link to comment
Share on other sites

Si la accidentul asta din pacate pasagera din spatele BMW-ului in opinia mea, mergea pe picioare dupa accident daca avea centura. Cel din Logan dupa cum se vede masina, nu avea nicio sansa.

 

Interesant e ca pompierii par sa incerce sa decupleze bateria la BMW, desi dupa stiinta mea are capsa pirotehnica ca o decupleaza in caz de accident. Gresesc?

Asta cu centura e boala romaneasca. 8/10 taximetristi ma intreaba de ce imi pun centura. Ca sa nu mai spun ca cei mai multi le dezactiveaza, dau pe dupa scaune, nu le poti accesa datorita "imbunatatirilor" gen cotiere si alte prostii

Link to comment
Share on other sites

https://adevarul.ro/...dd98/index.html

 

Cred ca de data asta soferul din Duster a gresit, nu cel din BMW.

 

Mda, e recunoscut drumul ala pt accidente. Am trecut si eu prin zona de cateva ori si intr-adevar se circula tare acolo. Sunt multe viraje rapide, evidient cu linie continua intre benzi, dar chiar si asa multi ignora acest lucru si se baga inconstient in depasiri. Astfel de viraje rapide mi se par a fi cele mai periculoase si asta pt ca te fac sa crezi ca poti depasi, desi nu ai suficienta vizibilitate. Nu vreau sa generalizez, dar merg destul de tare hunedorenii, la fel conduc si prin Timisoara, sunt multi inconstienti din acest punct de vedere.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mda, e recunoscut drumul ala pt accidente. Am trecut si eu prin zona de cateva ori si intr-adevar se circula tare acolo. Sunt multe viraje rapide, evidient cu linie continua intre benzi, dar chiar si asa multi ignora acest lucru si se baga inconstient in depasiri. Astfel de viraje rapide mi se par a fi cele mai periculoase si asta pt ca te fac sa crezi ca poti depasi, desi nu ai suficienta vizibilitate. Nu vreau sa generalizez, dar merg destul de tare hunedorenii, la fel conduc si prin Timisoara, sunt multi inconstienti din acest punct de vedere.

Am facut 2 ani drumul ala venind in tara si mi-a ajuns. Pe langa faptul ca-s satele alea care nu se mai termina unul dupa altul, e o mare mizerie. Vrei sa mergi regulamentar si esti agresat, holbat("ia-uite-l si pe fraieru asta care merge cu viteza legala si ne incurca"), bruscat de tot felul de bastinosi, cascarabetisti, tiristi. Bine ca din Ungaria se trece pe autostrada pana spre sud. In zona de vest Timisoara, Arad, Deva e mare tiganeala ti-e si frica sa te opresti prin satele alea.

Edited by mike2005
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Un accident, nu grav, dar cu un BMW. Accidentul este ca masina google a fost la momentul potrivit acolo sa prinda asta...

 

https://www.google.com/maps/@47.6372955,23.4992553,3a,75y,263.64h,72.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-cNDDN1Vcke8vvfDI3TGmA!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

 

Hahahahahah.

Deci proprietarul BMW-ului poate sa-si revada isprava vreo doi ani de acum incolo. :goodjob:

 

Poate intra aici si recunoaste si masina. ;)

Link to comment
Share on other sites

Deci proprietarul BMW-ului poate sa-si revada isprava vreo doi ani de acum incolo. :goodjob:

 

Din august 2012 cred ca au trecut aia doi ani de mult dar fie.

Mai erau unele tiganci isi spalau covoarele in strada, sau unii faceau secsut pe terasa/prin porumb, chestii banale.

Link to comment
Share on other sites

Accident mortal. Din pacate mai exista soferi care depasesc fara sa aibe vizibilitate iar cand se intalnesc astfel de doua specimene vedeti rezultatul in video. Actiunea incepe de la minutul 1:15

 

 

Am uitat cum se conduce in ro, astia depasec amandoi pe linia continua pe ceea ce pare a fi un pod, nimeni nu are vizibiltate fiind in varf de rampa. Dau vina pe infrastructura dar sunt doar jeguri in spatele volanului.

Link to comment
Share on other sites

Amandoi sunt dobitoci si incalca reguli de circulatie insa accidentul provocat este de catre dobitocul de pe contrasens, mercedes-ul fiind mai inalt clar avea vizibilitate mai buna , a vazut ca are loc, a avut loc, insa ala nu stiu ce vroia sa faca deoarece era exact inainte de pod fara sa aiba pic de vizibilitate si se baga in depasire, daca nu era cel cu mercedes, ar fi fost victima cel care filma, am mai spus asta cred.

 

La politie daca arati filmarea cel cu mercedesul maxim i se poate lua carnetul + amenda, deoarece nu a provocat nimic.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.