Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

UPDATE ªoferul Adrian Vasiliu a fost descoperit lângã halta CFR Susani, În apropiere de localitatea Traian Vuia. Bãrbatul de 43 de ani, din comuna Tomeºti, sat Româneºti, avea o alcoolemie de 0,39 la mie În aerul expirat.

 

https://img.digitalag.ro/?u=https%3A%2F%2Fobservator.tv%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2019%2F6%2F21%2F296873%2F15611065461981b05c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce carucior? nu...deci asta era beat, in renault scenic.. a intrat printr-o iesire pe autostrada, pe contra sens, unde a mers peste 10 km. Fiind dimineata la 4, probabil nu era trafic de a apucat sa mearga atat de mult. Probabil nici faruri aprinse nu avea, apoi la un moment dat a dat de doua masini circuland normal, prima a reusit sa evite, a doua nu. Ambele masini veneau cu niste copii de la nu stiu ce campionat de fotbal, impreuna cu parinti/bunici.
Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca cei de la descarcerare au taiat e46-le in felul ala cred ca idiotul era in renault.

Nu cred ca se apucau taie masina daca era fara oameni, plus la cum arata locul soferului nu stiu cum fugea ala de acolo.

Oricum, alcool... ca de ce nu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi place ca in multe medii online cauza principala pentru clasarea Romaniei in fruntea clasamentului in ceea ce priveste mortalitatea/victime cauzate de accidente rutiere, se invoca mult lipsa autostrazilor, avem dovada ca de fapt cauzele sunt mult mai profunde , si tin seama de educatie, responsabilitate si respect pentru lege. Doua tamponari, una pe autostrada, alta pe un drum cu separator de beton pe sens (ghimbav) , ce nu pot fi explicate prin lipsa/starea infrastructurii.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Baiatul decedat a fost coleg la clubul de fotbal cu fiu-miu (alt an dar acelasi antrenor). Extrem de trist moment. Ma tot intreaba fiu-miu despre accident si ii e greu sa realizeze ce s-a intamplat.

 

Betivul avea farurile aprinse si era cu renault.

 

Nu inteleg cum un scenic destul de vechi salveaza betivul dar in e46 mor 3 din 5 persoane.

 

Stiam ca e36 e dezastru la impact dar si e46?

 

Eu merg des pe bucata aia de A1 si se intampla sa dai peste tot felul de nebuni. Acum cateva luni era sa calc un pieton. Venea de pe contrasens, alerga si numai ce sarise separatoarele in fata mea.

 

E plin parapetul de urme de accidente desi e relativ nou.

Link to comment
Share on other sites

Baiatul decedat a fost coleg la clubul de fotbal cu fiu-miu (alt an dar acelasi antrenor). Extrem de trist moment. Ma tot intreaba fiu-miu despre accident si ii e greu sa realizeze ce s-a intamplat.

 

Betivul avea farurile aprinse si era cu renault.

 

Nu inteleg cum un scenic destul de vechi salveaza betivul dar in e46 mor 3 din 5 persoane.

 

Stiam ca e36 e dezastru la impact dar si e46?

 

Eu merg des pe bucata aia de A1 si se intampla sa dai peste tot felul de nebuni. Acum cateva luni era sa calc un pieton. Venea de pe contrasens, alerga si numai ce sarise separatoarele in fata mea.

 

E plin parapetul de urme de accidente desi e relativ nou.

Scenic e mai inalt, si probabil in dimamica accidentului, E46 a intrat oarecum sub scenic; si mai conteaza daca pasagerii au cuplate centurile de siguranta, cat si pozitia pasagerilor in momentul impactului (nu intorsi, la somn, etc).

Eu tot nu inteleg cum circula pietoni pe autostrada, sau se merge pe contrasens; si de ce nu se pun niste camere de supraveghere , din loc in loc, si un dispecerat sa mai urmareasca ce se intampla.....

Link to comment
Share on other sites

mda.......

edit: am gasit si pe yt :

Incredibil!

 

Imi place ca in multe medii online cauza principala pentru clasarea Romaniei in fruntea clasamentului in ceea ce priveste mortalitatea/victime cauzate de accidente rutiere, se invoca mult lipsa autostrazilor, avem dovada ca de fapt cauzele sunt mult mai profunde , si tin seama de educatie, responsabilitate si respect pentru lege. Doua tamponari, una pe autostrada, alta pe un drum cu separator de beton pe sens (ghimbav) , ce nu pot fi explicate prin lipsa/starea infrastructurii.

Nimic mai adevarat! Problema noastra NU este lipsa autostrazilor ci lipsa unei minime educati in cazul muuultora!

Link to comment
Share on other sites

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/accident-foarte-grav-cu-5-morti-in-vaslui-a-fost-activat-planul-rosu.html

 

 

Nu reusesc sa inteleg ce BMW era cel care a facut depasirea neregulamentara.

 

B-356-JOY - pare a fi un seria 3 GT sau asa ceva... Oricum un GT.

 

Si JOY sunt de multe ori ale BMW Group Romania... Foarte rau.

 

QnkDfDX.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=9qK_4ADKJlM

 

La 1:30 se vede un cadavru acoperit, care pare a fi din BMW. Problema e ca da din picior clar... Oare sa fie cei de acolo asa de incompetenti si sa nu fi fost decedat?!?

 

:purple:

 

Da, nu era cadavru... Vine un pompier si vorbeste cu acea victima... Dar era acoperit cu ceva tare aiurea... Si nu am asteptat sa vad continuarea.

 

Mie imi pare a fi un Seria 6 Gran Coupe.

 

Posibil, nu le cunosc asa de bine nici GT-urile nici 6 GC. Oricum sper din tot sufletul sa nu fi fost masina BMW Group Romania.

 

„La sosirea echipajelor de intervenție, au fost găsite 12 victime dintre care opt erau încarcerate. Dintre victimele încarcerate, patru persoane au fost găsite decedate. Au fost transportate la spital opt victime, dintre care trei în stare foarte gravă. Cu toate eforturile depuse de medicii de la Spitalul municipal „Elena Beldiman”, una dintre cele opt victime a decedat. În total, sunt cinci persoane decedate (dintre care una este minoră) și 7 persoane rănite, dintre care, două victime sunt într-o stare foarte gravă”

 

Urata zi pentru BMW si pentru cine e vinovat de toate astea.

Link to comment
Share on other sites

„Un autovehicul cu numere de BacĂŁu, la volanul cĂŁruia se afla Âşofer de 31 de ani, care se deplasa dinspre Bârlad cĂŁtre Tecuci, ĂŽn zona km 63 + 200 de metri, a efectuat o manevrĂŁ de depĂŁșire neregulamentarĂŁ a unei mașini ĂŽnmatriculate ĂŽn Bulgaria care se deplasa ĂŽn aceeași direcție de mers, a intrat pe contrasens și a tamponat frontal un autoturism cu numere de București, condus regulamentar de un bĂŁrbat ĂŽn vârstĂŁ de 34 de ani. În urma impactului au decedat cinci persoane, patru din autoturismul din BacĂŁu și șoferul mașinii din București”, a transmis Bogdan GheorghițĂŁ, purtĂŁtorul de cuvânt al IPJ Vaslui.

 

Deci se pare ca BMW nu a fost de vina. A fost nevinovat...

Link to comment
Share on other sites

"Un autoturism înmatriculat în judeþul Bacãu, condus de un ºofer de 31 de ani, care circula dinspre Bârlad cãtre Tecuci, în zona km 63 + 200 de metri, s-a angajat în depãºirea neregulamentarã a unui autoturism din Bulgaria, care mergea pe aceeaºi direcþie, a pãtruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune cu un autoturism înmatriculat în Bucureºti, condus regulamentar de un tânãr de 34 de ani. În urma coliziunii a rezultat decesul a cinci persoane, patru din autoturismul din Bacãu ºi conducãtorul auto din maºina înmatriculatã în Bucureºti. Poliþiºtii efectueazã în continuare cercetãri pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.