Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

https://m.ebihoreanul.ro/stiri/accident-pe-dn76-in-bihor-doua-bmw-uri-s-au-izbit-frontal-157196.html

Da bine ca ala moare in Panamera lovita de balustrada si asta scapa cu viata in E46 dupa impact frontal grav cu ditamai X5-ul.

Fiecare cu norocul lui. Cred ca ala in maiou negru e supravietuitorul din E46, pe picioarele lui desi e mai avariat ca Panamera.

 

Morala, purtati centura, degeaba e masina de 100k, fara centura tot pateu ajungi. Probabil cu centura si ala s-ar fi dat jos din Panamera linistit.

Edited by The Speed Demon
Link to comment
Share on other sites

eu personal nu stiu sa fie VIN la vedere la BMW

Sub lamela unuia din stergatoare ale parbrizului la Euri,Furi este. Am eu vecini si stiu ce echipari au. ;)

 

Dar irelevant daca se vede imediat sau mai tarziu.

 

Masina trebuie sa aiba si un alt cod dupa care sa poate fi atribuita cuiva, undeva..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://m.ebihoreanul.ro/stiri/accident-pe-dn76-in-bihor-doua-bmw-uri-s-au-izbit-frontal-157196.html

Da bine ca ala moare in Panamera lovita de balustrada si asta scapa cu viata in E46 dupa impact frontal grav cu ditamai X5-ul.

Fiecare cu norocul lui. Cred ca ala in maiou negru e supravietuitorul din E46, pe picioarele lui desi e mai avariat ca Panamera.

 

Morala, purtati centura, degeaba e masina de 100k, fara centura tot pateu ajungi. Probabil cu centura si ala s-ar fi dat jos din Panamera linistit.

 

S-a tinut bine e46-le. Dar ca in fiecare accident, dinamica face diferenta. Posibil aici X5-ul sa fi tras de volan si n-a mai intrat cu toata forta in e46.

Link to comment
Share on other sites

E46 e o masina solida, daca n-a fost facuta din bucati dupa alt accident. Nu mai radeti de clio, eu am scos o fata dintr-un clio symbol dupa accident frontal cu un vectra gts clia avea cam 50 la ora si vectra cam 80-100. Fata care conducea si-a rupt doar mana ca era ca micutza si nu stiu cum draq parca nu purta centura ca am scos-o de sub volan,

 

Am avut si eu clio symbol si am facut accident cu un I30, i-am dat dauna totala si eu cu clio am plecat pe roti cu amortizorul stramb si doar radiator ac spart. Accident la 60 km/h.

Edited by Mircea-Si
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ai de .... mea.

Si mie mi s-a mai intamplat sa nu vad pietonii din cauza stalpului... dar nici chiar asa.

 

Azi era sa dau peste un copil cu I3-ul fix din acelasi motiv.

 

A trecut ma-sa cu un copil iar pe al doilea nu l-am vazut de stalp. Apoi copilul a scapat ceva pe jos, s-a aplecat si nu aveam nicio sansa sa-l vad.

 

Noroc ca a tipat sotia ca altfel il loveam :fear:

Link to comment
Share on other sites

Muistul ala (scuze, ca altcumva nu pot sa-i zic), era cu telefonul in mana, se vede cand coboara. Si avea viteza, in loc in plm sa franezi pana la zero, ca era si un speed bump acolo, special pt asta.

 

E lipsa totala de atentie. Soferul e de vina.

 

LE: Acum vad, sunt doua speed bumpere...acolo era zona de mers cu 3-5 kmh...

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Azi era sa dau peste un copil cu I3-ul fix din acelasi motiv.

 

A trecut ma-sa cu un copil iar pe al doilea nu l-am vazut de stalp. Apoi copilul a scapat ceva pe jos, s-a aplecat si nu aveam nicio sansa sa-l vad.

 

Noroc ca a tipat sotia ca altfel il loveam :fear:

 

Mda stiu ce zici...

 

Si da, cel cu Cayenne avea viteza insa mi se pare ca si video e putin pe fast forward. Prea rapid se ridica bunicul... uitati-va si la caine(dragul de el), ce rapid i se misca labutele...

La Pro Tv ziceau ca cel cu Cayenne cel mai probabil se grabea sa prinda bariera deschisa sa nu plateasca parcare(aprx 20 lei)... Dintr-un alt unghi, se vede cum Cayenne ar fi a 3-a masina ce doreste sa iasa pe aceiasi bariera deschisa(primul a achitat, a mai trecut un vw jetta alb parca si apoi urma Cayenne).

 

https://stirileprotv.ro/stiri/socant/video-momentul-in-care-un-bunic-si-2-copii-sunt-calcati-de-un-sofer-grabit-sa-prinda-bariera.html

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, nu cred ca e video-ul pe fast forward, par normale miscarile.

 

Cert e ca soferul era cu telefonul in mana (i-a fost suspendat permisul), iar din declaratiile tuturor, inclusiv administratorului zonei de-acolo, se grabea sa iasa pe bariera ridicata, pentru a nu plati 10-20 ron parcarea. Incredibil.

Link to comment
Share on other sites

Aia pare masina scapata de sub control!

 

Sau ca mai sus! (Ce disperat, sa risti sa lovesti pe cineva ca sa iesi fara sa platesti)

 

Sa se faca reconstituire si daca se observa sincronizarea momentului accidentului cu bariera ridicata sa fie bagat la furt!!!!!!

Edited by Bala
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.