Jump to content

Ziua si ACCIDENTUL GRAV


X X L

Recommended Posts

Consider ca tinerii sau oamenii care au obtinut permisul recent, sa conduca masini cu maxim 150 cp. Tinerii sunt cei mai teribilisti si recunosc ca si eu la 18 ani conduceam relativ urat si agresiv, insa fara evenimente (doamne ajuta). Nu-i inteleg pe parintii care dau pe mana unor copii asemenea masini, practic ei ii omoara. Copilul meu va conduce cel mai puturos golf electric cand o avea 18 ani, mai e pana atunci!

 

E vorba de a constientiza pericolul si de a realiza ca viata ta si a celor din jur e mai importanta decat sa o faci pe smecherul. Aici fiecare, dupa cum il duce capul. Si cu 150 de cp poti ajunge la viteze mari sau poti face tampenii. Eu la 18-19 ani conduceam ca o mamaie ca imi era frica, dar asa eram eu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://adevarul.ro/locale/cluj-napoca/bolid-lux-200000-euro-zdrobit-a3-cluj-acvaplanarea-caii-putere-facut-o-praf-1_6128ea8d5163ec427194185a/index.html?fbclid=IwAR1PAUc37fBpB8-slE1gRCAl7nEpwKWcsy0SMmbTawvQUqoXCrnxzwIbYRY

 

Oricum a aparut modelul nou, isi ia omul alta! Aparent nu doar cocalarii cu BMW merg tare pe drumurile patriei :D

Edited by six in line
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ti verifica nimeni asa ceva, din pacate. Se uita cel mult sub capota fata si atât in materie de structura.

 

Poți sa iei mașina scumpa si sa iei aceeași teapa.. nu are treaba ca e mașina ieftina.

 

Si chiar daca cineva zice ca o sa verifice, s ar putea sa i scape exact locul unde a fost sudata.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

parca era un baietash de la satu mare care se mandreste pe youtube ce bine repara el epavele americanilor dupa care le vinde la noi

 

da, am vazut si eu 2-3 video-uri de la el...

 

cumperi o epava cu 6-7-8 mii, bagi in ea 15-16-17-18 mii, plus 1-2-3 luni de munca....si rezultatul e o masina cu km/mile putini/putine...

 

cine isi cumpara o masina de 20-25-30 mii..nu cred ca se zgarceste sa mai dea 2-3-4 mii si sa o cumpere dintro reprezentanta, cu facturi , acte care spun cat de cat ceva despre masina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

parca era un baietash de la satu mare care se mandreste pe youtube ce bine repara el epavele americanilor dupa care le vinde la noi

Activitatea baitashului ala trebuie scoasa in afara legii, ca probabil ca el sunt si altii!

 

Cati intelegeti sa nu engleza, o masina declarata nereparabila, inca o data implicata intr-un accident sunt sanse mici sa te mai salveze cum a facut-o prima oara.

 

Mai jos testul:

Test facut la doar 50km/h

 

Luati aminte!

 

Sunt undeva si doua Volvo-uri testate la fel pe YT.

De speriat.

Edited by bimmer90f30
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da, am vazut si eu baietasul ala. De fapt sunt mai multi, e o adevarata industrie.

 

Am intrat si intr-o conversatie cu unul din ei pe feisbuc. Aveau argumente de genul "noi reparam dupa documentatia originala" si "ce, robotii din fabrica nu sunt facuti tot de oameni? La fel de bine facem si noi". Am renuntat...

 

Edit: foarte bun video-ul asta. Am cautat si eu asa ceva cand incercam sa conving diversi ca masinile alea nu merita cumparate, dar n-am gasit la momentul respectiv.

Edited by mgi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.