Jump to content

Problema la oglinzi 320 E90


Cata_dcv

Recommended Posts

Salut! Am si eu o problema la un BMW 320 E90 la oglinda din dreapta .. de obicei cand bagam in mansalier oglinda se rotea in jos (pentru bordura) ..si acum nu mai face acest lucru .. a mai avut cineva problema asta? (reglajul oglinzii jos sus stanga dreapta merge)
Link to comment
Share on other sites

Salut! Am si eu o problema la un BMW 320 E90 la oglinda din dreapta .. de obicei cand bagam in mansalier oglinda se rotea in jos (pentru bordura) ..si acum nu mai face acest lucru .. a mai avut cineva problema asta? (reglajul oglinzii jos sus stanga dreapta merge)

 

Vezi ca trebuie sa comuti butonul ce face trecerea de pe o oglinda pe alta, pe cealalta pozitie! Probabil ai tras de el si de aia nu mai coboara oglinda din dreapta cand bagi in marsarier! Coboara doar cu butonul intr-o singura pozitie, nu in ambele, normal ar fi atunci cand comuti pe oglinda din dreapta! Oricum incearca ambele! Eu folosesc rar treaba asta si doar cand vreau s-o bag aproape de bordura ori sa evit sa zgarii jantele! In rest ma deruta s-o vad cum coboara tot timpul atunci cand dau in spate!

Link to comment
Share on other sites

Nu este necesara optiunea de memorii. Eu am avut si cu si fara si mergea aceasta functie. Ce e drept insa, ambele au avut rabatare electrica a oglinzilor. Cum s-a spus si mai sus, pentru a functiona, butonul de selectare a oglinzii la care se face reglajul trebuie sa fie comutat pe pozitia din stanga.
Link to comment
Share on other sites

Cred ca obtiunea asta vine odata cu scaunele electrice cu memorie, care cel putin la mine memoreaza si pozitia oglinzilor. Va rog sa ma contraziceti daca gresesc...

 

 

Nici a mea nu are memorii la scaune, dar cu ajutorul lui RobyS am reusit sa le fac sa se inchida din cheie! Deci nu trebuie memorii pentru oglinzi, decat sa fie rabatabile electric si sa aibe acel buton de pliere pe usa! Oricum pozitia se modifica in functie de cheie, isi pastreaza toate setarile individual pe fiecare cheie, fie ca vorbim de radio, dar si de oglinzile exterioare! Oricum treaba asta cu memorarea tine mai mult de reglarea oglinzilor si nu daca se pliaza sau nu!

Link to comment
Share on other sites

Cum pot sa le fac sa se plieze si la mn, nu am acel butonas de pliere..este vreo posibilitate, am inteles ca din cheie..

 

ca sa se plieze din cheie trebuie sa le poti plia in primul rand cu butonul de pe usa sofer! Daca nu le ai pliabile cu acel buton pe usa, nici o sansa se le faci cumva sa mearga! Doar sa faci retrofit la functia de pliere, dar cred ca te costa o groaza de bani! Deci trebuie neaparat sa fie pliabile electric(n-are treaba ca sunt oglinzi electrice)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.