Jump to content

120 d


booghy76

Recommended Posts

Ce remarca rautacioasa. Rasucesti cutitul in rana! De-abia pe 15.03!

:)

193509[/snapback]

 

Relax, nu-i asa mare problema. In timp ce stateam azi la revizie cu CLK-u, ma duc la un salesman de la MB si il iau tare. Vreau sa comand Chrysler 300C! Raspuns: Timp de livrare estimat - 4-5 luni. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Steptronic e mama si tata lor. Zilnic ma gandesc la Steptronic in timp ce conduc prin aglomeratie. A facut o alegere inteleapta booghy.

192804[/snapback]

 

 

Hai maaaaaa la o cafea ca m-ai amenintat de mult timp!..in plus iti ofer si un spectacol pe cinste ca-l vezi pe boghy (asta-i colegul meu) in chinurile nasterii pana ii vine masina.

 

:blink: .....si prin martie cand ii vine te fac si un drive test

Link to comment
Share on other sites

Hai maaaaaa la o cafea ca m-ai amenintat de mult timp!..in plus iti ofer si un spectacol pe cinste ca-l vezi pe boghy (asta-i colegul meu) in chinurile nasterii pana ii vine masina.

 

:blink: .....si prin martie cand ii vine te fac si un drive test

193635[/snapback]

Distinse... Drive-test pe masina mea stabilesc eu, nu tu...

 

@gbu Asta numa' de al dracului. Sigur ca il facem.

Link to comment
Share on other sites

vreau eu:P si culoarea...

193700[/snapback]

120d - negru:

- cutie automata, trapa, faruri cu xenon, jante aliaj (alea in 5 spite - 140), instalatie spalare faruri, radio cd bussiness, sistem hi-fi, combinatie piele-stofa, suport lombar sofer si pasager, cotiera, suport pahare, cruise control, senzor de ploaie, pachet aditional de lumini, tetiere rabatabile spate, fara inscriptionare model, volan M.

Scuze pentru haos, da' le-am pus cum mi le-am amintit. Astea sunt optionalele, restul sunt in standard, banuiesc ca le stii.

Va mai urma probabil un AC Schnitzer, dar poate la anu' (duce motorul in 200 CP).

Link to comment
Share on other sites

Oricum 120d are deja 177 Cp asa ca pana la 200 e o joaca la turbo.Apropo si eu sunt mai nou pasionat de seria 1 dar mai ales coupeul si motoarele de benzina caci ele duc lejer un M3 vechi.

194143[/snapback]

Vezi si seria 1 facelift in 2 usi. Mie mi se pare dementiala forma. Daca iei un 130i, pui un pachet M, inclusiv suspensii s.a.m.d., cred ca bati lejer M3. Manevrabilitatea mi s-a parut net superioara la 1 fata de 3. Am fost cu ambele in drive-test la faza de dinainte de comanda, cu motorizari similare si mi s-a parut un maaaaaaare plus la seria 1.

Link to comment
Share on other sites

hmmm...

booghy76 al tau o sa aibe 163 sau 177cp?

194160[/snapback]

Al meu numa' 163. Trebuia sa astept prea mult pentru facelift si nici nu puteam sa iau discountul destul de baban pe care l-am luat asa. Il fac din Schnitzer, care e tuner de casa si preia garantia... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si cat costa afacerea cu AC Schnitzer? :blink:

194168[/snapback]

Undeva la 1800 EUR. Foloseste link-ul

http://www.ac-schnitzer.de/fileadmin/media...E87-english.pdf

ca sa vezi exact cu cat creste performanta. Exista dealer in Romania si e din Cluj omul. Pot sa-ti dau contacte daca vrei.

Treaba e testata. In ce sens: am intrebat la reprezentanta si omul de acolo mi-a zis ca a avut unul venit din Germania si ii aparea inclusiv in computer si in baza lor de date la tipul masinii AC Schnitzer si nu BMW.

Intra eventual pe www.ac-schnitzer.de si cauta dealer in RO si vei gasi firma din Cluj.

Link to comment
Share on other sites

da stiam k de curand avem AC Schitzer in Ro...

dar de la 300-400Euro la 1800euro NU TE SUPARA pe mine dar :blink:) e drum TARE LUNG :)

194181[/snapback]

N-ai inteles ca preia garantia?

Cipurile celelalte te fac sa pierzi automat garantia. Si crede-ma ca te gasesc la reprezentanta. Apar tot felul de anomalii la turatie si viteza cand o leaga la tester. In cazul in care nu te descopera, majoritatea cipurilor pierd softul de tuning la restartarea computerului.

Aceasta restartare e procedura standard de service la fiecare revizie. De ce? Pentru ca apar softuri imbunatatite care elimina tot felul de bug-uri (exact ca la sistemele de operare de la calculatoare).

De aia e asa scump asta. Eu zic ca face banii (desi multi). Sunt convins ca la asta sporul de putere e cel declarat si nu e umflat deloc. Mai mult, fiind tuneri de casa BMW, stiu exact limitele dinamice ale masinii si nu forteaza alte componente din cauza chipului de motor. Chiar te obiga la preluarea garantiei sa faci schimbul de ulei si de placute mai des decat normal.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream mai mult la seria 1 coupe care mie personal imi place mult si va avea si un motor mai puternic cred ca s-a auzit deja de 135i.Daca nu pot sa zic atata ca motorul e la 70% din ce poate pana la un M3 nou nu mai e mult,dar dupa parea mea e o masina care isi merita banii si sigur va inanta multa lume mai ales mai tanara.

Si apropo de tunning se poate vedea orice schimbare la un tester garantia si culanta se duce si e pacat ca poate se duce si motorul.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream mai mult la seria 1 coupe care mie personal imi place mult si va avea si un motor mai puternic cred ca s-a auzit deja de 135i.Daca nu pot sa zic atata ca motorul e la 70% din ce poate pana la un M3 nou nu mai e mult,dar dupa parea mea e o masina care isi merita banii si sigur va inanta multa lume mai ales mai tanara.

Si apropo de tunning se poate vedea orice schimbare la un tester garantia si culanta se duce si e pacat ca poate se duce si motorul.

194193[/snapback]

Dar stii cum o sa arate in final? Ca toate pozele sunt de test cu draciile alea de fuste si praguri odioase care ascund elementele ce fac mult din aspectul general al unei masini.

Legat de tuning poti sa vezi mai sus de ce tuning vorbeam, ca i-am scris lui ADY. Nu vreau sa ma bag decat la tuning cu garantie daca asina e in garantie. E mai multi bani, dar nu ai problemele descrise de tine.

Link to comment
Share on other sites

Eu cam stiu cum o sa arate si mai stiu ca vine si un cabrio seria 1 stiu poate si dotarile asa ca eu zic numai ca va fii frumos ce vine mai ales ca in urmatorii ani BMW lanseaza o ofensiva la mai multe modele si de cand cu noile legi de CO2 o sa vina si motoare simple si eficiente pe care le poti invartii puterea in sus.
Link to comment
Share on other sites

Eu cam stiu cum o sa arate si mai stiu ca vine si un cabrio seria 1 stiu poate si dotarile asa ca eu zic numai ca va fii frumos ce vine mai ales ca in urmatorii ani BMW lanseaza o ofensiva la mai multe modele si de cand cu noile legi de CO2 o sa vina si motoare simple si eficiente pe care le poti invartii puterea in sus.

194196[/snapback]

Poate ne dai si noua niste poze daca stii cum o sa arate.. :blink:

Da' din alea adevarate nu de test.

Oricum, mie din ce am vazut deja la AB ca poze mi se pare dementiala linia la seria 1 facelift in 2 usi. Super elegante si geamurile fata fara cadru. Nici grila restilizata nu e urata deloc.

Edited by booghy76
Link to comment
Share on other sites

Pacat, exact ce e mai misto nu ai pus...

194997[/snapback]

Pai la Navi nu mi se pare ca merita, atata vreme cat nu are harti de RO. Sa dau mii de euroi ca sa-l folosesc in 2 concedii pe an mi se pare mult. Iar pielea pe mine unul ma enerveaza. Chiar cu incalzire in scaune mi se pare enervanta senzatia de lipeala... :) (sau nu stiu cum sa o descriu).

M-a bagat in boala ca nu am putut sa pun combinatia "Flashpoint" care-i cea mai mishto (vezi pe config. de Germania), dar bineinteles ca este numai cu pachet M :blink:

Pun poze cand vine masina, eu zic ca am reusit combinatia mishto. Avand in vedere si bugetul (m-am dus la limita de sus a bugetului meu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.