Jump to content

Apa in masina la pedale


reeves84

Recommended Posts

Adica, ce vrei sa spui?

 

Tocmai am vazut rezultatele de la BAC. Bun bun, ganditul asta nu-i pentru oricine.

De ce nu va adunati mai multi si puneti pe altul sa va scrie o scrisoare la bemve, sa puna direct din tabla izolatia aia, daca tot au gandit portiera ca un butoi de strans apa?

 

Zic si io, scapati de calvarul masticului dezlipit

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ok, tu ai dreptate ,de ce crezi ca are usa scurgeri ? :twitch:

 

ete si cu troaca ta

 

http://www.youtube.com/watch?v=PSrYkslQHIQ

 

 

concluzia mea, pui furtunu' pe geam pe exterior, daca curge apa doar prin scurgeri totul este ok, daca curge alandala ..e folia.

 

 

adica daca curge asa , e ok.

 

http://www.youtube.com/watch?v=PgL3rTXAlsw

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Asadar daca ploua e normal sa intre apa in portiera. E un circuit logic, apa tre' sa treaca de cheder si sa se scurga, odata ajunsa in portiera, printr-o gaura.

 

Ce boi aia cu Dacia 1310, la ei nu ajungea apa acolo.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

despre ce vorbim aici ? :rolleyes:

 

avea dacia 1300 geamurile curbate in partea de sus ? ori erau drepte si bagate sub "streasina".. eu nu sunt sigur ca usile de la dacie nu aveau scurgeri, dar poate ai dreptate.

 

la dacia mea intra apa in masina printre aripa fata si parbriz(unde se scurgea apa de la parbriz)..trebuia pus un kit de geam parca , altfel ruginea de numa numa..

 

si apropo , de cand am troaca nu am avut probleme cu apa in masina :flowers: masina are 220 mii de km

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Wtf.

 

 

Bun, explica-mi cum ajunge apa in portiera si daca e normal sa ajunga acolo :sorcerer:

Apa se prelinge in interiorul portierei pe la geam. De asta are si gaura de scurgere in partea de jos.

 

Cand se prelinge pe folia aia, daca e dezlipita, in loc sa se scurga in usa pana jos, se scurge pe langa si gasesti mocheta uda.

 

Similea, m-ai dezamagit la faza asta :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apa se prelinge in interiorul portierei pe la geam. De asta are si gaura de scurgere in partea de jos.

 

Cand se prelinge pe folia aia, daca e dezlipita, in loc sa se scurga in usa pana jos, se scurge pe langa si gasesti mocheta uda.

 

Similea, m-ai dezamagit la faza asta :)

Poftim? Adica obligatoriu trebuie sa intre apa pe la geam? Mai fratilor...apa nu trebuie sa treaca de chedere, fie ele de la geam vs rama, fie de la usa vs. caroserie. Ca sa ajunga la folia vietii, trebuie sa treaca de geam. Trece de geam, e in portiera a carei scurgere, daca e infundata intra in masina, indiferent daca acea folie e sau nu lipita. Trece de cheder, e in masina.

 

cristale, folia aia pana la masina, nu mai are si o fata de usa care ar trebui sa fie uda? Asa, ca de la un dezamagit la altul.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Intai puneti-va pe invatat chestii tehnice inainte de a va face de ras.

 

ma, pana acum nu ti-am spus nimic. da' fraza asta ma face sa-ti spun: chestii tehnice? apa care curge ("TREBUIE SA CURGA") printre geam si usa!?

tu chiar esti XXXX.

 

folia aia e antivapori/condens, pentru ca fata de usa e din carton presat.\

este ilogic, absurd si tampit sa crezi ca la orice masina portiera e gandita sa curga apa prin ea. sa-mi bag plua, cu cat aberati mai tare, cu atat sunteti mai insistenti.

 

va repet, am deschis fetele de usa de zeci de ori, circul fara ele, cu toate ploile astea din anul asta nu am pic de apa in masina, cum pula mea se explica asta, daca ar trebui sa curga pe acolo?

 

cacat, sa va spuna 525da ca patise la fel si citise pe forumul de isteti cum ca folia e de vina. era un cheder "incalecat', 2 secunde de pus la loc si ioc apa in masina.

 

 

gizaaaaaaaas

 

 

 

PS: si jur pe rosu ca nu mai zic nimic pe topicul asta.

il las pe Kristal sa fie dezamagit, ca io nu sunt in privinta lui. na.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Apa se scurge in interiorul usli. MEGA LOL

 

Folia e intre fata de usa si interiorul usii.

 

Cand folia se dezlipeste, apa curge printre fata de usa si usa (tabla).

Atunci ar trebui sa fie desprinsa fix pe portiunea de jos. Dar exact acolo.

 

I:Daca folia nu e dezlipita, pe unde curge apa?

 

[Raspunsul lui kristal]

 

 

I: Si de ce nu ar curge tot pe acolo daca e dezlipita?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.