Jump to content

Instalare Bluetooth handsfree BMW E46


Recommended Posts

Salutare tuturor!

As fi interesat sa imi instalez pe E46 si nu stiu exact de unde se poate achizitiona un kit si cat de greu este sa il montezi

daca careva din voi ati mai facut o asemenea instalare si ma puteti ajuta cu unele informatii as fi recunoscator

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

As fi interesat sa imi instalez pe E46 si nu stiu exact de unde se poate achizitiona un kit si cat de greu este sa il montezi

daca careva din voi ati mai facut o asemenea instalare si ma puteti ajuta cu unele informatii as fi recunoscator

 

 

Salut! Te pot ajuta atat cu componentele necesare cat si cu instalarea! Pe masina ai cumva telefon?

Link to comment
Share on other sites

gandeste-te bine inainte sa te apuci de asta. Il folosesti atat de mult? Eu mai bine mi-as lua o casca bluetooth pe care sa o am la indemana in masina cand plec la drum. Sistemul oem bluetooth nu prea m-a incantat, am avut pe fosta masina, dar nu cred ca l-am folosit de 5-6 ori. Intr-o convorbire, cel pe care il sunam nu ma auzea foarte bine+ ca se aude in toata masina si in functie de cine se afla in masina nu poti prelua toate apelurile(cel putin in cazul meu) :frantics:
Link to comment
Share on other sites

manole... pe masina mea am carkit pentru motorola kramer... ce se poate face?

 

 

Iti trebuiesc modulul BT, antena BT, buton pairing, reconfigurata mufa sau un adaptor.

Avand vechea instalatie montata pe masina este mai simplu!

Retrofitul acesta l-am facut si pe masina personala acum cativa ani!

 

este din 1999 si pe partea de audio am schimbat cassul original cu un Kenwood KDC-4047UA

 

 

Din pacate la tine este ceva mai complicat! Iti recomand, dupa cum spunea si colegul roshu2010 mai sus, o casca BT.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca cea mai simpla varianta posibila este un casetofon cu BT. Stie si sa opreasca muzica, are si microfon incorporat si extern daca este nevoie.

 

Exista chiar si cu posibilitatea de a se lega la comenzile volanului. Si nici nu este cu mult mai scump decat un handsfree( casca ) BT de calitate :thumbsup:

Edited by ngl
Link to comment
Share on other sites

Iti trebuiesc modulul BT, antena BT, buton pairing, reconfigurata mufa sau un adaptor.

Avand vechea instalatie montata pe masina este mai simplu!

Retrofitul acesta l-am facut si pe masina personala acum cativa ani!

 

 

 

 

 

 

 

 

saru'mana pentru informatii, scuze initiatorului ca m-am bagat asa, dar sper sa ajute mai multa lume ...

 

 

manole merita ?, m-am agitat acum cativa ani, cautam telefon, chestii , si in cele din urma m-am linistit...

Link to comment
Share on other sites

umbrela, cauta un kramer in stare buna. Chiar merita. Eu am gasit la bani de pizza unul in stare extraordinara, original. Cand plec la drum, pun cartela in el, am toate numerele salvate in ala mic. Plus ca telefonul e vintage iar mie imi place lucrul asta.
Link to comment
Share on other sites

manole merita ?, m-am agitat acum cativa ani, cautam telefon, chestii , si in cele din urma m-am linistit...

 

 

Daca ai navi iti functioneaza si comenzile vocale!:sorcerer:

Inregistreaza note audio (convorbiri din interior-aproximativ 30 minute), comenzi navigatie (modificare scala, gasire POI, etc), comenzi vocale pentru telefon (dial number, dial name, etc)!

Conectare si deconectare automata la telefon!

Link to comment
Share on other sites

Poți foarte ușor sĂŁ-ți iei un kit Parrot 3200. Am avut eu pe mașina și a funcționat foarte bine pânĂŁ mi-am instalat unul OEM.

FĂŁrĂŁ comenzi pe volan e prea complicat, și poate și prea costisitor, sĂŁ pui unul OEM.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.