Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, ET14 au si ale mele.

Normal ca e recomandat sa ramai pe specificatiile producatorului.

Eu spuneam doar ca nu am avut probleme cu 45.

Mi s-a facut bordul pom de Craciun cand am pus pe puntea spate o dimensiune iar pe fata alta dimensiune.

Iar cand am folosit o roata de iarna ca roata de rezerva nu a aparut nici o problema, doar ca mi-a uzat la maxim cauciucul de pe roata opusa.

Bafta la achizitie. Iti pui RFT?

Link to comment
Share on other sites

Da, ET14 au si ale mele.

Normal ca e recomandat sa ramai pe specificatiile producatorului.

Eu spuneam doar ca nu am avut probleme cu 45.

Mi s-a facut bordul pom de Craciun cand am pus pe puntea spate o dimensiune iar pe fata alta dimensiune.

Iar cand am folosit o roata de iarna ca roata de rezerva nu a aparut nici o problema, doar ca mi-a uzat la maxim cauciucul de pe roata opusa.

Bafta la achizitie. Iti pui RFT?

 

arata f bine pe masina ta chiar si cu talon 40 , nu pun RFT dar ma gandesc sa merg pe varianta XL e ceva mai rezistent talon Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 245/40 R18 97Y XL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna modificarea, pe serpentine o sa te ajute mult. Ai schimbat volanul sau ai adaugat padele la cel vechi?

Padelele sunt de E90 sau mi se pare mie.

Un pret pe PM. Mersi.

 

Volanul e de LCI, padele de e90 sunt diferite. Nu merg adaugate padele la un volan normal. Se prind in spatele volanului, si trebuie sa ai de unde sa le prinzi + spatiu.

Link to comment
Share on other sites

Am avut o mica nebunie cu volan padele si s-a realizat :download: Retrofit efectutat de NEO . Padele functionale , e mult mai placut de schimbat manual din padele decat din schimbator si ceva mai rapid , mai ales in depasiri . Se pare ca din peisajul ala mai lipseste un CIC sau macar un CCC LCI :)))

 

foarte frumos !

 

schimba mai repede din cauza butonului sau din cauza swich-ului mai performant de la padele ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Raspund intr-un post la toti :thumbsup:

 

Volanul a fost schimbat complet , am gasit unul de lci cu padele , pt ca eu am coloana volan de LCI la masinile din 2006 au fost puse multe piese comune NFL-LCI .Starea volanului perfecta atat trimuri cat si piele , uzura aproape de zero . A fost nevoie de schimbarea spirei volan pt a avea 2 pini in plus comunicare , am cumparat noua pt ca evident e greu de gasit una sh care a avut padele sau incalzire volan .

 

Pot sa spun ca schimba mai repede de la padele pt ca reactia mea e mai rapida din moment ce am ambele maini pe volan . Comparativ cu schimbul de la stick poate aici e diferenta, ca eu controlez mai bine sistemul .Cred ca poti conduce masina manual , chiar am sa fac testul asta intr-o zi ca test desi nu asta e scopul automatei dar daca ai chef sa te distrezi e f placut acum nu e nici sezonul pt asta .

Per total sunt multumit de aspect , arata mai fresh , e un retrofit destul de rar pe masini , ca e util sau nu asta nu prea are importanta .Cred ca extern e mai util ca si butonul sport.

 

Urmeaza o alta dotare ..in curand . :LMAO:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Multumesc

 

Ceva pareri despre Nokian zLine 245/45/ ZR18 100Y XL a testat cineva ? Din teste si review pe tyretest au cel mai ridicat scor din toate pct de vedere . Se pare ca e varianta de vara Nokian.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/zLine.htm

mi-au ramas de la un f 10 4 continental sport contact 3 run flat ,ca noi dot 19 2013

Link to comment
Share on other sites

Cum tii frate masina asa curata pe vremea asta? :))))))

Te-am vazut acum 3 minute la V Oltului

haha , deci azi am cedat psihic si am spalat masina iar , dupa ce am spalat si ieri si alaltaieri :))) . M-ai vazut cand am iesit de la spalat probabil pt ca peste aprox 15 min era iar murdara dar nu-i nimic , e si maine o zi :LMAO: Nu o las mult timp nespalata pt ca de la nisipul asta infect si noroi care jongleaza pe caroserie apar niste matuieli de toata frumusetea , abia astept sa se duca mocirla asta sa o pot duce la polish .

Edited by Myx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Te-am vazut exact cand faceai stanga de pe Prelungire pe V. oltului, eu veneam din sens opus si am trecut chiar prin fata ta dar te uitai in alta parte :D ti-am dat si un flash, ca trabantistii pe vremuri :p

A mea arata ca un porc, dar mai intru cu ea pe camp prin zona si chiar nu are sens sa ma complic cu spalatul :)

Edited by feitosak1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.