Jump to content

Myx 5 BMW 520 dA


Myx

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Sa mai lasat de spate, sau tot 1,5 cm. Sunt curios, mai ales acum dupa ce le-am montat si eu.

s-a mai lasat cam 1 cm si e suficient zic eu . Am sa masor sa vad exact dar la ochi asa pare . Acum sunt in cautari F10 probabil ca am sa listez la vanzare in curand . :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fie intr-un Ceas Bun :drinks:

sa fie Fre ,, imi doresc cateva optiuni cheie si e destul de greu , webasto , cutia sport cu padele , dsp ,scaune sport,edc . Nu am pretentii prea mari :)) In rest headup display si alte optiuni nebune de pe f10 nu prea ma intereseaza , nu pot fi decat un bonus :download: Si de data asta m-as risca la un motor mai mare ...desi am condus 184 de pe 2.0 si trage f bine masina , exista si kitul performance la doar 5400 ron original si e o schimbare majora

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

nu-ti lua diesel.

cauta 528i, eventual facelift daca vrei motor de 2000 cmc

sunt multe sfaturi pe tema asta ..tot la diesel m-as aventura. Si normal ca stau si eu intr-un buget ca daca era fara numar :)))

Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sunt multe sfaturi pe tema asta ..tot la diesel m-as aventura. Si normal ca stau si eu intr-un buget ca daca era fara numar :)))

 

am un 520d in toate mintile si cu foarte multe optiuni daca te intereseaza.

pm daca esti pregatit sa faci pasul asta...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu am mai scris pe aici :) am decis sa mai tin masina pana in primavara cel putin . Intre timp s-a mai montat ambilight interior la manere usi si pachet lumini picioare . Asta ca sa nu ma plictisesc :)) Montat un racechip de la racechip.de , f multumit , aproape 2k cu el , masina raspunde mai bine , nu mai am lag , se comporta in D ca in DS aproape . Nu am sesizat modificari la consum ,nici nu m-a preocupat , pot sa spun doar ca trage din orice pozitie :))) Avantajul e ca pot renunta la el oricand fara sa apelez la nimeni . Doar scot ceva cabluri sau folosesc mufa blank cu care a venit .

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_0138_zps9acefa5f.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_0542_zps87cedc7b.jpg

 

http://i936.photobucket.com/albums/ad206/tnt221/IMG_0140_zps04cab7fc.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vorba vine trage, doar nu s-a transformat in 530d.

Ai comandat chipul din De?

nu am spus ca s-a transformat in 530 , am spus ca trage f bine si vorba vine ca-mi cunosc masina ....Chipul e nou , factura DE,racechip pro 2

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

40cp /83 nm nu l-am dat la maxim ca se poate regla il tin la D in loc de B . Eu sunt multumit . Vad ca il monteaza lumea si pe F imi pare o alternativa buna la resoftarea clasica . Nu am socuri in cutie totul ok . Am reusit sa obtin o luna de test la cumparare si am decis sa pastrez ;)
Link to comment
Share on other sites

Poti comanda direct de la ei de pe site, au free shipping :thumbsup:

 

 

PS: @Myx Pe unele forumuri ziceau despre chipul asta ca defapt ar modifica doar cat de mult apesi acceleratia. Poti confirma ca simti intr-adevar o crestere de putere?

 

De exemplu, cred ca intr-o depasire/accelerare cu kickdown ar trebui sa se simta cel mai bine diferenta.

Se simte?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.