Jump to content

ciudatenie la inchidrea centralizata


Recommended Posts

Am un bmw e46 din 98,cheie cu baterie si din senin nu a mai functionat cheia deloc,m-am gandit ca e bateria problema,am inclocuit-o si nimic,am luat cheia de rezerva,nimic,am facut reinitializarea cheilor,nimic.Mentionez ca daca bag cheia in usa inchiderea functioneaza perfect se deschid/inchid toate 4 usile+portbagajul,de la butonul din masina la fel,functioneaza perfect,dar din cheie nimic.daca ma poate ajucata cineva sau a mai intalinit cineva va rog sa imi raspundeti.
Link to comment
Share on other sites

Am un bmw e46 din 98,cheie cu baterie si din senin nu a mai functionat cheia deloc,m-am gandit ca e bateria problema,am inclocuit-o si nimic,am luat cheia de rezerva,nimic,am facut reinitializarea cheilor,nimic.Mentionez ca daca bag cheia in usa inchiderea functioneaza perfect se deschid/inchid toate 4 usile+portbagajul,de la butonul din masina la fel,functioneaza perfect,dar din cheie nimic.daca ma poate ajucata cineva sau a mai intalinit cineva va rog sa imi raspundeti.

asa imi facea si mie una din chei si avea probleme cheia respectiva.am dus o ieri la craiova la un baiat si surpriza acum functioneaza perfect.daca vrei iti dau numarul baiatului ca sa vorbesti cu el ca poate fi si modulul GM5.bafta

Edited by blondu_cm
Link to comment
Share on other sites

verifica toate sigurantele pt inchidere sunt vreo 5(sau cel putin asa este la e91)

si eu am avut problema asta la e91 ,din butuc mergea tot din interior la fel si deaseamenea cand incercam din telecomanda cu ambele chei nu se intampla nimic

intr_un final am descoperit ca una din cele 5 sigurante nu mai functiona (in panoul de sigurante pt e91 este siguranta nr.2)

Link to comment
Share on other sites

problema rezolvata,nu i-am facut cum trebuia reinitializarea cheii,acum dupa ce i-am facut-o ca la carte merge brici.(sfat:reinitializarea cheii trebuie facuta asa:intri in masina,inchizi toate usile de la butonul de langa avarii,pui cheia in contact pe pozitia 2(f important),nu o lasi numai 2-3 sec,o scoti,apesi o data butonul de pe cheie de deschidere si il ti apasat timp in care apesi de 3 ori butonul de inchidere de pe cheie si le dai drumul deodata(acum usile ar trebui sa se deschide automat,daca nu se deschid inseamna ca nu ai facut cum trebuie si trebuie sa repeti pana cand se deschid).ledul rosu de pe cheie palpaie de vreo 6 ori si gata,inchiderea merge,dar v-am spus e f important usile sa se deschida singure la sfarsitul reinitializarii,pentru ca e un lucru care ii deruteaza pe multi si anume faptul ca becul de pe cheie palpaie de vreo 6 ori la sfarsitul reinitializarii si daca nu s-au deschis usile la sfarsit,dar reinitializarea e eronata,asa ca mai incercati pana se dschid.apoi v-a merge 100%.bafta)
Link to comment
Share on other sites

Merge si fara sa incui usile. Cand ti-a initializat cheia le inchide si le deschide automat. LED-ul de pe cheie palpaie ca sa iti indice timpul pentru initializarea unei alte chei. Urmatoarea cheie nu se mai introduce in contact, repeti pasii de la prima cheie fara sa o mai introduci in contact.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
salut la toata lumea! in ce priveste inchiderea centralizata, cred ca am si eu o mare problema si sper sa ma ajutati putin: din butucul la portiera si din telecomanda de la cheie se inchide doar portiera de la sofer..........celelalte ramanand deschise!!! in ambele situatii la sofer se inchide iar restul tijelor se trag in jos doar pe jumatate, portierele ramanand deschise! daca are cineva vreo idee sau a mai patit asa ceva rog ajutor.........sau cine stie poate am facut eu ceva si nu stiu.......aaa si uitasem si la butonul din masina la fel se intampla! BMW 318d E46 FL 2002....multumesc anticipat!
Link to comment
Share on other sites

salut la toata lumea! in ce priveste inchiderea centralizata, cred ca am si eu o mare problema si sper sa ma ajutati putin: din butucul la portiera si din telecomanda de la cheie se inchide doar portiera de la sofer..........celelalte ramanand deschise!!! in ambele situatii la sofer se inchide iar restul tijelor se trag in jos doar pe jumatate, portierele ramanand deschise! daca are cineva vreo idee sau a mai patit asa ceva rog ajutor.........sau cine stie poate am facut eu ceva si nu stiu.......aaa si uitasem si la butonul din masina la fel se intampla! BMW 318d E46 FL 2002....multumesc anticipat!

modulul confort. schimba-l. cauta pe forum informatii despre el si o sa gasesti tot ce ai nevoie. stima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.