BMWClub: Scaune sport , standard sau confort pe bmw - BMWClub

Jump to content

• 4 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Scaune sport , standard sau confort pe bmw

Poll: Scaune sport , standard sau confort pe bmw

This is a public poll. Other members will be able to see which options you chose

Ce tip de scaune preferati?

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#61 User is offline   lowlife 

• Membru
  • Group: Members

Posted 25 September 2015 - 07:02

View PostRadu I, on 18 September 2015 - 07:42, said:

La probleme de motor, sau revizie, Passatul o sa fie mai ieftin, dar daca te apuci de directie la Passat o sa fie mai scump.

De ce?!
0

#62 User is offline   Radu I 

• Senior
  • Interests:BMW e90

Posted 25 September 2015 - 07:25

View Postlowlife, on 25 September 2015 - 07:02, said:

De ce?!

Pentru ca Passatul are 2 brate superioare (unul drept unul curb) 2 brate inferioare (unul drept unul curb). La bmw dai bucsa jos de pe brat si o schimbi si in final iesi mai ieftin.
0

#63 User is offline   Nordschleife 

• Nou venit
  • Pip

Posted 05 November 2015 - 04:47

Daca esti destul de subtire sa incapi, nimic nu bate scaunul sport si suportul lombar. Alcantara sau piele perforata cu ventilatie pe sezut si spatar si piele pe laterale. Comfort maxim. Nu imi plac scaunele "scoica" care iti fixeaza bazinul. Sint bune doar cel mult pe circuit, pt maxim 1-2 ore.
1

#64 User is offline   paul_e88 

• Începător

Posted 10 November 2015 - 14:20

View PostRadu I, on 25 September 2015 - 07:25, said:

Pentru ca Passatul are 2 brate superioare (unul drept unul curb) 2 brate inferioare (unul drept unul curb). La bmw dai bucsa jos de pe brat si o schimbi si in final iesi mai ieftin.

Passat B6? Esti sigur?
0

#65 User is offline   lavi4175 

• Începător

Posted 30 January 2016 - 22:50

Am avut un f20 cu scaune sport . Mi s au parut normale , n am inteles ce si cum . Mi am luat e91 cu scaune normale , mi se parea ca stau in cea mai rea pozitie , in 2 sapt m au luat durerile de spate. Am cautat in dezmembrari si am gasit sport super intretinute. In consecinta : multumesc lu' domnu bmw ca a facut scaune sport. Cine n a avut nu poate intelege diferenta
2

#66 User is offline   Colombian Heaven 

• Membru

Posted 18 March 2016 - 17:34

Scaune comfort clar! Alea de 7-ar nu se compara cu nimic :D
0

#67 User is offline   BOASKA 

• Fan

Posted 18 March 2016 - 18:13

Eu personal stau mult mai comod in cele sport de e46 decat in cele standard de e60, am incercat toate pozitiile la 5.ar degeaba, asa ca am decis sa schimb masina.... :censored:
-2

#68 User is online   kalyyyyyy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 March 2016 - 22:10

Feedback personal pe fostul e46 si actualul e34:

- la e46 am avut scaune sport, erau foarte confortabile la drum lung (am facut multe deplasari). Un bun amic are e46 cu scaune normale si pe care l-am condus destul de mult .Pozitia este la fel dar nu te tin in curbe la fel de bine. Confortul in situatii normale(drumuri lungi, vacante) este la fel.
- la e34 am avut initial scaune normale, sunt foarte confortabile, dar sustinerea laterala lasa de dorit, ca si la e46. Scaunele sport (facute de recaro) au sustiere laterala ft buna(mai buna ca la e46) si sunt in general confortabile cu exceptia faptului ca sezutul este prea infundat in scaun si lateralele sezutului sunt prea apropiate si prea ferme. Am rezolvat problema cu inaltarea sezutului prin adaugarea de material sub sezut. Acum sunt cam la fel cu cele de e46 ca si confort.

BMW la scaunele sport are in general mai multe reglaje standard ceea ce este un plus, in special pernita extensibila pentru genunchi care chiar ajuta un pic la stabilirea unei pozitii optime.

Eu as opta pentru scune sport daca as fi in postura de a cumpara o alta masina BMW. Spuma din care sunt facute nu este cu mult mai densa decat la cele normale dar sustinerea laterala este evident mult mai buna si au mai multe reglaje.

Ca si comparatie cu alte masini, scaunele cele mai confortabile, si in acelasi timp cu sustinere laterala si destule reglaje , le-am intalnit pe fosta Laguna 2. Cele mai confortabile pe drum drept dar fara nici-un fel de sustinere laterala au fost la fostul Opel Rekord C, dar e de intele masina era cu totul o barca facuta din start exclusiv pentru confort si drumurile anilor 60..
0

#69 User is online   dan.l 

• Membru

Posted 03 January 2017 - 19:03

Scaunele/sinele de pe E90 (seria 3) se potrivesc pe E87 (seria 1)?
Mulțumesc!
0

#70 User is offline   mike2005 

• Începător

Posted 05 February 2017 - 13:21

Am scaune sport pe F36. Sunt aceleasi pe toate F3x. Daca nu gresesc le-am vazut si pe E90. Fata de scaunele normale au suportul lateral mai pronuntat la sezut/spatar.
Odata gasita pozitia optima(la mine a durat ceva) in ele sunt f comfortabile, se infasoara bine in jurul trunchiului ofera sustinere buna. Faptul ca poti face tilt la el e genial, nu mai aluneci din scaun. Am condus 1400 km pe zi si ma simteam f relaxat. Cred ca si pozitionarea f joasa a scaunului de stai cu picioarele aproape orizontale ajuta la asta.
Am incercat si scaunele normale pe un F20. Sunt ok, duritate similara, dar nu "infasoara" la fel de bine precum cele sport.
0

#71 User is offline   brumburs 

• Nou venit
  • Pip
  • Interests:Arhitectura si design

Posted 21 March 2017 - 23:29

Scaune comfort clar, sunt extrem de confortabile la drum lung. Din pacate calitatea pielii lasa de dorit
0

Share this topic:

• 4 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro