Jump to content

Sfat achizitie 645i


Bmw 530d

Recommended Posts

Sa iti iei seria 6 cu volan pe dreapta,posibilitati 0 de inmatriculare in tara,unde mai pui ca nici nu l-ai luat si te gandesti la gaz.Serios,nu iti amortizezi instalatia de gaz,la 8cilindri e scumpa.Oricum seria 6 nu este pt tine.

Adica vrei sa spui ca nu se poate inamtricula o masina cu volan pe dreapta?

Link to comment
Share on other sites

ce??? cum draq sa pui un 6 pe gaz?

oameni buni, de ce nu iti cumperi M6? ca sa il treci pe gaz;

si decat 645i mai bine 650i; da-o dracului, doar gazul tot gaz e;

si cand se vor uza cauciucurile pe 18/19 ce vei face? cu randul de roti de iarna ce faci? sau mergi pe fata cu roti de vara si pe spate cu roti de iarna?

totusi, eu stii ce te sfatuiesc, cumpara-ti un 911 turbo si pune-l pe gaz, da mai bine cand il parchezi in fata la "Mall" decat un amarat de 6-ar!

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai daca-ti iei o masina de lux, asuma-ti chestia asta.

Daca vrei costuri mici, ia-ti o masina ieftina cu motor mic.

Chestia asta cu GPL pe o masina de lux inseamna sa vrei sa fii cu **** in *** si cu sufletul in rai.

 

Daca pentru a avea un 645i trebuie sa faci compromisul de a-l cumpara din Anglia ca sa fie mai ieftin, iar apoi trebuie sa-i mai pui si GPL pentru 200 km mersi lunar, cel mai probabil nu-ti permiti masina.

Edited by Service Premium
  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ce ai vazut tu pe gaz sunt aia rupti in c*r de foame dar au seria 6

daca nu imi permit o masina nu o cumpar mai ales cu volan pe partea gresita

mai bine lasa asa

 

bai noroc ca esti tu potent cu 318d.. banuiesc ca ai luat 1.8d pentru cuplu..

oare cum dracului la seria 5 60% din vanzari sunt alde 2.0d si costa ceva totusi gen 45k noi ..fara roata de rezerva si scrumiera.. oare cine cumpara seria 5 noi sunt toti niste paduchi care nu isi permit combustibillul.... :)

Cumva desi la o masina scumpa consumul nu conteaza, totusi majoritatea cumapra cel mai mic motor.. e cumva mai chic, ii apuca pe toti ecologia...

Edited by DOMI
  • Like 6
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

gazul ca si gazul nu pricep care-i problema, adica daca se poate merge la fel cu un combustibil mai ieftin de ce nu?

ideea e premiza de la care se pleaca....imi cumpar 645i din Anglia ca sa il pun pe gaz sa nu platesc 90-120 lei la 100km! in loc sa fie: imi iau 645 ca sa ma simt bine cu el;

e ca si cu cei ce isi fac credit sa isi cumpere casa si pe urma se plang ca ii costa prea mult gazul iarna sau sunt suparati cat de mult le cere gradinarul sa le tunda iarba in curte!(credeti-ma, vorbesc din experienta, ma si pufneste rasul cand imi aud amicii care dau drumul la centrala cu program in februarie!!!); ai casa....stai draq in confort; nu iti permiti...stai in 2 camere si esti relaxat;

dar, revin...altfel e sa stai la casa, alta e sa ai 645 parcat in fata la terasa cand bei cafeaua la ora 11

e chiar trist

Edited by tutorial
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bai noroc ca esti tu potent cu 318d.. banuiesc ca ai luat 1.8d pentru cuplu..

oare cum dracului la seria 5 60% din vanzari sunt alde 2.0d si costa ceva totusi gen 45k noi ..fara roata de rezerva si scrumiera.. oare cine cumpara seria 5 noi sunt toti niste paduchi care nu isi permit combustibillul.... :)

Cumva desi la o masina scumpa consumul nu conteaza, totusi majoritatea cumapra cel mai mic motor.. e cumva mai chic, ii apuca pe toti ecologia...

am luat 318d in necunostinta de cauza dar macar imi permit sa platesc taxele in romania nu ca altii sa umblu cu numere bulgaresti si pe gaz

lasa ca va scot astia din circulatie :thumbsup:

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

majoritatea isi permit masini cu motoare pana in 2000,eu daca cumpar un 645 o iau ca o masina de mers ocazional ca celelalte 5 masini sa le folosesc pt a face bani,deci nu vreau sa inmatriculez ro sa platesc taxa si daca tot este solutie cu masina gpl care ar fi problema??se duce motoru??un v8 nu cred ca se duce asa usor,merg atatia cu motoare mici pe gaz dapoi asta mare nu cred ca ar fi o problema...
Link to comment
Share on other sites

wow.. esti tare frate, ma inclin.. iti permiti taxele la un 318D, esti stalpul fiscului romanesc..

ce sa ii faci daca in majoritatea statelor civilizate este incurajat gpl-ul, prin scutiri de taxe si accize mici, noroc ca vii tu si ne luminezi cum sta treaba cu BMW-ul si GPL :)

Da stai sa vezi ce tradare pregatesc astia de la BMW in toamna,, BMW pe baterii.. hibrid arza-l focul.. nu e asa ca dupa Salonul de la Geneva o sa plangi si o sa dai jos de pe desktop poza cu 850i.. ca a ajuns BMW o marca de rahat.. toti idiotii pun GPL pe ele si acum se bate si ultimul cui.. BMW cu motor de masinuta de golf...:)

Edited by DOMI
  • Like 5
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

wow.. esti tare frate, ma inclin.. iti permiti taxele la un 318D, esti stalpul fiscului romanesc..

ce sa ii faci daca in majoritatea statelor civilizate este incurajat gpl-ul, prin scutiri de taxe si accize mici, noroc ca vii tu si ne luminezi cum sta treaba cu BMW-ul si GPL :)

Da stai sa vezi ce tradare pregatesc astia de la BMW in toamna,, BMW pe baterii.. hibrid arza-l focul.. nu e asa ca dupa Salonul de la Geneva o sa plangi si o sa dai jos de pe desktop poza cu 850i.. ca a ajuns BMW o marca de rahat.. toti idiotii pun GPL pe ele si acum se bate si ultimul cui.. BMW cu motor de masinuta de golf...:)

este si o vorba nu te intinde mai mult decat iti e plapuma :thumbsup:

atat imi permit sa intretin atat cumpar

sa nu uiti ca eu fac cam 20-25000 km pe an

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.